Clash of Clans: Poradniki – Wiki (PL)

Dziś zbieram dla Was w jednym miejscu poradniki do Clash of Clans, które tworzone są w stylu popularnej wiki. W jednym miejscu znajdziecie informacje o opisach jednostek z gry czy też wiele sprawdzonych strategii. Jeśli chcecie skutecznie kończyć kolejne etapy to nie możecie przegapić naszych rad i wskazówek do gry. Chwytajcie swoje telefony i zapraszam do wspólnej zabawy. 

Opisy jednostek

Gems (Klejnoty/Diamenty)

 • Jak zdobyć za darmo diamenty w Clash of Clans? – ten poradnik skupia się na opisywania najważniejszych metod pozyskiwania diamentów w grze. Oczywiście mówimy o darmowych metodach, więc nie ma możliwości, abyśmy doradzali wam ich zakup za prawdziwe pieniądze.
 • Clash of Clans darmowe gemy – w tym artykule rozwijamy nieco listę sposobów na darmowe gemy i tym samym dajemy wam więcej opcji, aby zdobywać je całkowicie bezpłatnie.

Rozwój i rozbudowa wioski

 • Doświadczenie i poziomy – w tym poradniku odpowiadamy na najważniejsze pytania związane ze zdobywanym doświadczeniem w grze jak i korzyściami płynącymi z wyższych poziomów. Warto wziąć sobie te wskazówki do serca, aby zwiększać potencjalne zyski z kolejnych ataków, tudzież przyszłej obrony.
 • Jak zdobyć więcej budowniczych? – tutaj omawiamy dokładnie jak zdobywać nowych pracowników w wiosce, którzy pomogą nam rozbudowywać ją znacznie szybciej dzięki możliwości budowania i rozbudowy wielu budynków jednocześnie.
 • Osiągnięcia – to czego dowiesz się tutaj napewno pomoże ci zdobywać większe ilości kryształów. Każde osiągnięcie to nie tylko nowe wyzwanie, ale również cenne nagrody.
 • Lista dekoracji – może i nie dają nam korzyści w surowcach i są bardziej wydatkiem niż sposobem na zarobek, ale za to potrafią upiększyć naszą wioskę. Taki wirtualny “Dom nie do poznania”.
 • Rozbudowa Town Hall – rozbudowa tego budynku niesie za sobą wiele rozmaitych korzyści, dzięki czemu przyśpieszyć znacznie swój rozwój, a także odblokujesz kolejne budynki czy jednostki. Sprawdź również koszty i czas rozbudowy

Atak/Walka/Strategie

 • Kampanie w Clash of Clans – w tym poradniku dowiesz się jak przechodzić kolejne kampanie w grze. Każda kampania ma przypisany do siebie materiał wideo, w którym obejrzyć przykładowy atak na bazę przeciwnika. Pamiętajcie jednak, że jest to jedynie wskazówka i skład armii jak i kolejność atakowania budynków może być przez was dowolnie modyfikowana.
 • Jak łatwo w Clash of Clans zdobywać Trofea? – Trofea zbieramy podczas walki z innymi graczami i one w dużej mierze determinują nasz rozwój, ale rozważny dowódca wie, że nie są najważniejsze w całej grze i pomimo wyraźnych korzyści z bycia na wysokim miejscu w rankingu, warto niekiedy stracić trofea, aby zyskać więcej w przyszłości, rozbudować swoje miasto szybciej niż inni.
 • Tajemnice skutecznego ataku – zarówno obrona jak i atak są ważnymi elementami w grze, ale dziś skupiliśmy się jedynie na atakach i jeśli ciekawi Cię jak zwiększyć ich skuteczność jak i jeśli chcesz poznać wszelkie taniki jakie skrywa mechanika walki w Clash of Clans to ten poradnik jest dla Ciebie odpowiedni.
 • Ligi (Trophy Leagues) – tutaj dowiesz się wszystkiego o kolejnych ligach w grze. Kiedy się rozpoczyna nowy sezon, a może chcesz wiedzieć czy opłaca się zmieniać aktualną ligę na wyższą? Wczytaj się w artykuł i sam podejmiesz dalsze decyzje.
 • Wojny klanów – jeśli zainteresowałeś się możliwościami jakie dają ci wojny klanów w grze to ten poradnik będzie dla ciebie idealnym przewodnikiem na dobry początek..
 • Najlepsze ustawienia wioski – cóż władcy po sukcesach na obcym polu jeśli nie potrafi właściwie strzec własnego królestwa. Ten poradnik przedstawi ci kilka propozycji na ustawienie budynków w bazie, zarówno tych odpowiedzialnych za surowce jak i tych służących obronie.

Herosi (bohaterowie)

 • Król Barbarzyńców (Barbarian King) – ten bohater ma niezwykle duży apetyt na Mroczny Eliksir, który spowodował, że rozrósł się do gigantycznych rozmiarów. Może zarówno atakować wrogie wioski jak i chronić swojego rodzinnego domu. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na jego temat to zapoznajcie się z naszym poradnikiem.
 • Królowa Łuczników (Archer Queen) [W przygotowaniu] – ta piękna królowa ma sokoli wzrok co pozwala jej na wykonywanie precyzyjnych ataków przy użyciu swojej zmodyfikowanej kuszy X-Bow. Podobnie jak Król Barbarzyńców może strzec swojej rodzinnej wioski jak i również udzielać się podczas ataku na wioski innych graczy.