Lekarze (Healer) w Clash of Clans to latające jednostki nie posiadające zdolności ataku, ale mogą leczyć wszystkie jednostki lądowe. Jeśli armia nie jest atakowana to nie robią oni nic, ale gdy jakaś jednostka jest ranna to podlatują nad nią i rozpoczynają leczenie. Nie mogą jednak leczyć innych latających jednostek (Smoków, Balonów i Minionów, czy nawet samego siebie).

Tylko zaklęcie Healing pozwala na taką czynność.


Lekarze leczą jednostki przekazane przez innych do Zamku Klanowego.

Strategia ataku

Troop-HealerZanim wyślemy ich do walki to upewnijcie się, że obrona przeciwlotnicza bazy została zniszczona. Najlepiej jest wysłać Wall Breakerów, aby najpierw pozbyli się murów przy obronie powietrznej, a później posyłamy 12 Gigantów, którzy zajmą się samymi wieżyczkami. Następnie można wypuścić Lekarzy. Tym samym Giganci przeżyją o wiele dłużej i skupią na sobie ogień innych wieżyczek, a my posyłamy do ataku inne jednostki.

Jeśli w walce pozostaną jedynie Lekarze to kończy się ona automatycznie.


Lekarzy można również leczyć zaklęciem Healing.

Strategia obrony

Jeśli Lekarz pochodzi z dotacji na zamek klanowy to będzie on naprawiał zniszczone budynki. Jeśli w takim zamku chcecie użyć Lekarzy to odradzam, oni mogą wtedy i będą naprawiać budynki, ale w tempie wolniejszym niż będą niszczone, więc jaki jest sens?


Gry podobne