Łucznicy w Clash of Clans to jednostki atakujące z dystansu, ale bardzo słabe, gdyż mają niski poziom życia. Nie mają preferowanego celu i atakują wszystko co znajduje się w ich zasięgu.

Strategia ataku

200px-Archer_newŁucznicy są słabi, ale potrafią atakować przez mury. Jednak z powodu niskiego życia obrona przeciwnika sobie z nimi szybko radzi. I wieżyczki powodujące atak rozpryskowy szybko sobie z nimi radzą. W tym przypadku zaleca się ich rozstawianie w małych grupach, w kilku miejscach jednocześnie. Warto najpierw posłać w pobliże wieżyczek Gigantów, albo Barbarzyńców, którzy przyjmą na siebie ich atak, ale i wytrzymają o wiele dłużej na polu walki, podczas gdy Łucznicy wykończą całą resztę.
Używanie samych Łuczników i Barbarzyńców daje nam spore szansę na zdobycie w walce co najmniej jednej gwiazdy.
Łucznicy nie muszą się obawiać się jedynie obrony przeciwlotniczej.


Inną ciekawą strategią ataku jest używanie po jednym Łuczniku w tzw. ślepych punktach, czyli stawiamy jednostkę i przyglądamy się czy jest w zasięgu obrony, jeśli nie to dostawiamy kolejne i niszczymy.

Strategia obronna

W zamku klanu sprawiają się idealnie, gdyż atakują zarówno jednostki naziemne jak i latające. Jednak bójcie się zaklęć piorunów, jedno wywołanie Lightning Spell zamiecie ich wszystkich za jednym razem.
Jeśli Łucznicy walczą za murami to są bezpieczni i mogą uderzać w nacierające jednostki, ale z doświadczenia wiem, że AI nie jest idealne i Łucznicy pchają się poza mury do otwartej walki.


Gry podobne