Giganci (Giant) w Clash of Clans to potężne jednostki zdolne przyjąć na siebie mnóstwo obrażeń, ale niestety zadają ich bardzo mało w porównaniu do miejsca jakie zajmują w armii. Najpierw atakują Obronę, więc ich wielka liczba może nieźle namącić w obronie wioski przeciwnika. Z powodu sporej ilości życia często gracze używają ich jako żywej tarczy dla słabszych jednostek z większą siłą ataku.

 


Strategia ataku

Giganci (Giant) w Clash of Clans
Armia złożona z Gigantów i Łuczników może zmieść z powierzchni ziemi każdą bazę. Używajcie Gigantów, aby ściągnąć na nich ogień z wieżyczek obronnych, podczas gdy Łucznicy zajmą się niszczeniem całej reszty. Na początku walki wyślijcie kilku Gigantów w pobliże wieżyczek, a następnie poślijcie Niszczycieli Murów (Wall Brakers), którzy pomogą im przedostać się przez mur i dotrzeć do wieżyczek. Kiedy Moździerze i wieże Czarodziejów upadną możemy posłać do ataku Gobliny i Łuczników.
Giganci mają sporo życia, ale to powolne jednostki z niskim atakiem, więc posyłajcie ich w grupach i najlepiej dorzucić im Healera, aby zmaksymalizować ich osiągnięcia. Jeśli jednak przeciwnik ma mnóstwo wieżyczek jedna przy drugiej to nie zalecam posyłania dużych grup Gigantów – po prostu polegną.

Omawiane jednostki o wiele lepiej sprawdzają się w odwracaniu ognia wieżyczek przeciwnika niż Barbarzyńcy, są mniej wrażliwe na Moździerze i atak rozpryskowy – tym samym ciężej ich ubić.

Strategia obronna

Giganci są niezwykle podatni na wszelkiego rodzaju pułapki z racji ich przewidywalnego działania. Używajcie w obronie przed nimi strategicznych dziur w murze, w których umieścicie po kilka pułapek.
Jednak Giganci są niezastąpienie w obronie Klanowych Zamków z racji sporej ilości życia, więc w grupie będzie trzeba na zamek posłać znacznie dużą ilość jednostek ofensywnych, aby sobie z nimi poradzić. Jednak poza zamkiem nie opłacają się bo zajmują aż pięć miejsc w armii, wtedy zalecam ich zastąpienie Barbarzyńcami.Gry podobne