P.E.K.K.A w Clash of Clans to ostatnia jednostka jaką można odblokować w standardowych Barakach (Koszarach). Posiadają mocny pancerz, w sumie najsilniejszy ze wszystkich jednostek dostępnych za Eliksiry. Mają również największy atak ze wszystkich znanych, normalnych jednostek. Jednakże jednostki są obrzydliwie drogie i ich szkolenie w grze trwa najdłużej. 

P.E.K.K.A otrzymują podwójne obrażenia od Hidden Teslas, ale Lightning Spells razi ich normalnie.


Strategia ataku

300px-Pekka_lvl4Ponieważ mają największą siłę ataku i posiadają sporą obronę można je rozstawić na każdym rogu wioski, albo tuż przy wieżyczkach obronnych. Mało który budynek wytrzyma ich natarcie, gdyż zadają od 600 do 825 obrażeń na uderzenie, w zależności od poziomu.
Dwóch P.E.K.K.A zniszczy za jednym ciosem większość budynków w grze.

W sumie na każdą wieżyczkę wystarczy jedna taka jednostka, ale wystrzegajcie się Hidden Teslas, które zadają im podwójne obrażenia.

Strategia obrony

Tylko Hidden Teslas zadaje dostatecznie dużo obrażeń, aby zabić P.E.K.K.A. Jednakże kilka tych jednostek w grupie to ciągle wielkie zagrożenie nawet dla tej obrony. Upewnijcie się, że oprócz pierwszej linii obrony macie coś na drugie danie. Najlepiej pozbyć się kilku w tradycyjny sposób, a następnie Tesla zrobi resztę.


P.E.K.K.A nie reaguje na pułapki.


Gry podobne