Barbarzyńcy w Clash of Clans przypominają nieco szkockich żołnierzy, ale tak naprawdę do wojownicy urodzeni specjalnie do walki, są silni i bezlitośni, ale również niezrównani w walce jeśli występują w wielkiej grupie. Jest to pierwsza jednostka w grze, którą odblokujemy w Barakach.

Strategie ataku

250px-Troop-BarbarianŁucznicy i Giganci zazwyczaj są wspierani przez armię Barbarzyńców. Jeśli chcecie, aby atakowali oni jeden i ten sam mur zamiast mocować się z nim w różnych miejscach to powinniśmy wypuścić najpierw jednego Barbarzyńcę i czekać, aż zaatakuje mur. Wtedy wypuszczamy całą resztę i oni powinni już atakować mur w tym samym miejscu co ten wcześniej. Jednak najrozsądniej jest użyć Niszczycieli Murów, albo innych jednostek z wysokim atakiem do zniszczenia muru, dobrze sprawują się P.E.K.K.A’sy.
Wielka grupa Barbarzyńców jest bardzo skuteczna, gdyż niszczą oni szybko wszystko co stanie na ich drodze. Jednak, gdy na ich drodze stanie broń rozpryskowa to giną równie szybko jak powstali. Nie mają oni swoich ulubionych celi jak Giganci i atakują budynki, które znajdują się najbliżej nich.


Co więcej, widzieliście jak jeden Barbarzyńca z łatwością niszczy Moździerze (Mortar Tower). Te wieże nie mogą atakować kogoś kto znajduje się nich bardzo blisko. Jeśli jednemu z nich uda się podejść do wieży i przeżyć to już spisana jest na straty.

Barbarzyńcy są głównie używani jako mięso armatnie w walce, podobnie jak Giganci, ale pięciu Barbarów ma tylko 75% życia, które posiada Gigant. Jednak posiadają 4 razy większą siłę ataku, co rekompensując ich pomniejszoną żywotność.
Barbarzyńcy w połączeniu z Łucznikami używani są do pokonania herosów Barbarian King i Archer Queen. Dlaczego? Bo są niedrodzy, a owi bohaterowie mogą atakować tylko jeden cel w danym czasie.

Strategia obronna

Możemy mieć ich wielu, mają dość dobrą obronę i atak. Opóźniają atakujące jednostki dając nam czas na naprawy obrony, na zajęcie się całą resztą. Ponieważ zajmują tylko jedno miejsce w garnizonie to produkować ich można co niemiara. Idealnie tym samym nadają się do obrony Klanowych Zamków.Gry podobne