Gobliny w Clash of Clans to drobne i zielone kreatury z wielkimi uszami, czerwonymi oczami i czerwonym nosem. Noszą ze sobą wielki wór i mają fioła na punkcie zbierania surowców z baz przeciwnika. Jest to jedna z najszybszych jednostek naziemnych i ich pierwszym celem w ataku są surowce, znaczy się budynki produkujące i przechowujące surowce. Jednym słowem to idealna jednostka w grze, która nadaje się do ataków, których głównym celem jest grabież.

Gobliny zadają podwójne obrażenia budynkom takim jak Kopalnia Złota, Kolektory Eliksirów i magazyny). Oznacza to, że zadają dwa razy większe obrażenia niż Barbarzyńcy i trzy razy większe niż Łucznicy. Tracą jednak na życiu, mają go więcej niż Łucznicy, ale mniej niż Barbarzyńcy.
Kolejną wadą Goblinów jest to, że skupiają się one na surowcach ignorując tym samym obronę. Tym samym użycie ich bez wcześniejszego wypuszczenie choćby Gigantów to czyste samobójstwo.


 

Strategia ataku

Troop-GoblinNajpierw użyjcie Niszczycieli Murów, aby oczyścić drogę innym jednostkom, tutaj Goblinom do Magazynów i Kopalni. Następnie wypuście Barbarzyńców, Gigantów, albo inne jednostki o sporym zapasie życia, aby odwrócić na nich ogień wieżyczek obronnych. Następnie puszczamy Gobliny, aby pozbierały spokojnie wszystkie surowce. Najlepiej szybko pozbyć się wież z atakiem rozpryskowym.

Nigdy nie wysyłajcie Goblinów do ataku w wielkich grupach, podzielcie ich na małe grupki w różnych miejscach.


Gobliny idealne są na wszelkiego typu pułapki. Poruszają się na tyle szybko, że zanim mina detonuje one są już daleko od jej pola rażenia. Używajcie ich jako saperów w kampaniach pojedynczego gracza, w których ukrytych bomb jest najwięcej.

Strategia obrony

W zamkach klanów nie ma surowców, ale za to Gobliny bardzo szybko przeprowadzają kolejne ataki w porównaniu do innych jednostek. Mają dość dobre uderzenie, więc partyzantka za ich pomocą jest jak najbardziej mile widziana.

Przy projektowaniu bazy postarajcie się pokryć wszystkie budowle odpowiadające za surowce wieżyczkami obronnymi – to dobra strategia na Gobliny.Gry podobne