Air Sweeper to nowy budynek obronny, a może bardziej wieżyczka obronna w Clash of Clans, która pojawiła się właśnie dziś na serwerach gry (30 kwiecień 2015 roku) wraz z najnowszą aktualizacją. Dzięki nowej obronie napastnicy korzystający z jednostek latających nie będą mogli już tak łatwo przełamać defensywy naszej bazy.

Jako że omawiana obrona przeciwlotnicza jest zupełną nowością to zapewne zmieni na zawsze utarte schematy budowania naszych baz. Z drugiej strony w grze przyda się jakiś powiew nowości, bo od pewnego czasu wiało tam nudą.


Air Sweeper

A teraz dowiedzmy się kilku najważniejszych rzeczy o nowej wieżyczce Air Sweeper. Jak się okazuje, aby ją kupić i postawić w bazie musimy najpierw rozbudować TH na poziom szósty. Budynek zajmuje w bazie 2×2 pola, podobnie jak Inferno czy Tesla. Maksymalnym poziomem wieży będzie 6, ale aby go osiągnąć TH musi mieć poziom 10-ty.

Air Sweeper nie zadaje żadnych obrażeń armii przeciwnika, ale potrafi zdmuchnąć latające jednostki z dala od bazy o ile znajdą się w jej zasięgu. To spowoduje, że jednostki latające napastnika będą atakować o wiele wolniej. Dodatkowo musimy pamiętać, że jej zasięg obejmuje w danej chwili pole o rozpiętości 120 stopni, ale może atakować w ośmiu kierunkach, więc bez obaw, poradzi sobie.


zasięg air sweeper

Kilku szczegółów na temat działania nowej wieży dowiecie się z poniższego materiału wideo:


Gry podobne