Pomimo, że gra mmorpg Brick Force wydana została już kilka tygodni temu dziś spróbuje Wam ją dokładnie zrecenzować, tak, aby każdy newbie wiedział co w trawie piszczy. Tak więc, jeśli jesteście całkiem zieloni w tego typu grach to na pewno poczujecie się potrzebni i potężni logując się pierwszy raz do tego tytułu. Po zalogowani nie ukazują nam się jakieś wybitnie nowoczesne systemy, a za to mamy normalny wybór serwerów, na których możemy rozpocząć rozgrywkę. Ale już w dalszym etapie nie udawajcie kozaka i postępujcie wg wskazań tutoriala i właśnie w ten sposób przejdziecie z poziomu podstawowego do zaawansowanej kontroli, a wszystko to dzięki serii początkowych zadań. Jednak jeśli uważacie się za mistrzów w typowych shooterach nic nie stoi na przeszkodzie, aby pominąć ów prolog i rzucić się od razu na pole walki, oczywiście jeśli chcecie ryzykować, jednak nie polecam.

brick force gry mmo


Grafika w Brick Force

W grze mmorpg Brick Force zadbano o świetne wykonanie graficzne, a widoki zawdzięczamy znanemu już każdemu silnikowi Unity 3D Engine. Wszystko zostało skoncetrowane na typowych bloczkach znanych z Minecrafta. Nawet same postacie wyglądają jak zrobione za pomocą klocków lego. Całość takiej oprawy sprawia niezwykła przyjemność dla oka i ogólnie, a gdy wejdą systemu typowe dla sandbox to gra trafić ma na urządzenia mobilne.

brick force gry mmo 2

Klocki lego i shooter w jednym

W grze mmo Brick Force w niesamowity sposób połączono dwa elementy znanych gier, zarówno jeśli chodzi o kreowanie/budowanie własnego świata za pomocą bloczków jak i systemów z popularnych shooterów, także nie tylko możemy tworzyć własne, obszerne mapy, ale także mamy możliwość zmierzyć się na nich z naszymi przeciwnikami. System sandbox pozwala każdemu graczowi na wykazanie się w sferze typowo twórczej, podczas budowania, możemy stawiać nowe bloczki wszędzie, gdzie mamy uprawnienia master, a także możemy poświęcić nasze punktu na zmianę ich kolorów czy też na stawianie różnego rodzaju dekoracji. Ostatecznie każdy z nas może zrealizować tutaj swoje marzenia o tworzeniu tzw. multi map, dodatkowo elementy mogą unosić się nad ziemią co daje o wiele lepszą zabawę niż typowo przyziemne mapy. Jednak chyba jeszcze więcej satysfakcji przynoszą eleganty typowe dla strzelanek. Utrzymane zostały tutaj tradycyjne systemy, gdzie walka jest rozstrzygana na podstawie ilości zabitych przeciwników, ale gra prezentują sobą jeszcze bardziej innowacyjne pomysły, które odkryjecie w miarę postępu. Jednak dla mnie osobiście irytujący jest obieg informacji w trakcie walki, nie wiemy nic na temat jej przebiegu, a co gorsze jest niekiedy problem z rozróżnieniem wroga od sojusznika, gdyż praktycznie wszystkie postacie wyglądają identycznie. W tym momencie weterani shooterów mogą czuć się rozczarowani, ale przecież fani popularnego Minecrafta także są docelowymi graczami Brick Force. W sumie jakby nie było każdy na pewno znajdzie tutaj coś dla siebie odpowiedniego. Miejmy nadzieje, że większość elementów będzie systematycznie rozwijana i unowocześniana, bo jak każdy wie, każda gra MMO bez nowości powoli umiera.


brick force gry mmo 3

Kontrola w grze mmorpg Brick Force

Jeśli chodzi o kontrolę w grze mmorpg Brick Force to nie odbiega ona od znanych wszystkim standardów, używamy klawiszów WSAD, a strzelamy za pomocą naciśnięcia klawisza myszki, proste i zrozumiałe i tak powinno to wyglądać. Samo układanie nowych klocków polega na używaniu lewego przycisku myszki, dlatego aby zbudować coś większego trzeba wciąż mozolnie klikać i klikać, ale później satysfakcja jest ogromna.
Jednak dość ważne w tejże produkcji są surowce i sprzęt, większość dostępna jest za darmo, ale jeśli mamy ochotę na coś bardziej zaawansowanego to możemy odwiedzić sklep w grze. Odwiedzając Item Shop możemy wyposażyć się w bardziej potężny sprzęt, kupić karabin snajperski czy też granaty, piękne dekoracje, maski i plecaki, a co najważniejsze specjalne cegiełki dla naszych projektów budowlanych. Jednak musicie być świadomi, że zakupione tak itemy możemy posiadać tylko przez siedem dni.

brick force gry mmo 4


Podsumowanie Brick Force

Podsumowując gra mmorpg Brick Force będzie na pewno wspaniałym pomysłem na nudne wieczory dla pasjonatów budownictwa i tych, którzy chcą poczuć władzę tworzenia własnej rzeczywistości. Dla weteranów strzelanek będzie to jednak kolejna gra casualowa, gdyż nie jest zbyt wymagająca w tym kierunku, ale na pewno podstawowe potrzeby zostaną spełnione.

 


Gry podobne