Rising Cities to jedna z najnowszych i darmowych gier na przeglądarkę od studia Bigpoint (Rama City), która została specjalnie przygotowana jako symulacja budowania własnego miasta. Opisywana produkcja jest niewątpliwe łakomym kąskiem dla każdego projektanta jak i stratega, który kocha budować coś o samych fundamentów.

Tutaj niewątpliwe będzie miał każdy taki człowiek okazję wykazać się swoją inwencja twórczą. Dzięki licznym funkcjom jakie oferuje nam przeglądarkowa gra Rising Cities będziemy mogli zbudować prawdziwą, ogromną i majestatyczną metropolię.


Rising Cities MMO 001

Niestety już po kilku pierwszych krokach przekonacie się, że budowanie miasta nie jest łatwym chlebem i staniemy przed licznymi trudnościami jak i przed faktem, że nic nie pojawi nam się od razu i droga do sukcesu będzie długa i niezwykle mozolna. Nie tylko strategia budowlana ogrywa tutaj kluczową rolę, ale musimy od samego początku nauczyć się właściwie zarządzać dostępnymi zasobami, także Panie i Panowie kłania się tutaj nic innego jak zwykła ekonomia.

Na początku w grze Rising Cities zajmiemy się rozbudową nowych domostw i innych miejsc, w których będą mogli zamieszkać ciągle napływający obywatele naszego miasta. Oczywiście nie zamieszkają tutaj za darmo, bo musimy z nich zbierać co pewien czas określony czynsz, a to sprawi, że budżet w metropolii będzie wzrastał i wzrastał, ale nie tylko na tym kręci się ów interes. Jednak do każdej budowy, nawet zwykłych domów potrzebne nam są zezwolenia, a głównie otrzymujemy je za każdym nowo zdobytym poziomem. Dostępne pozwolenia możecie sprawdzić w dzienniku Architekta.


Rising Cities MMO 002

Jak w prawdziwym życiu musimy robić różnego rodzaju inwestycje, więc to co zarobimy władujemy na początek w rozwój infrastruktury przemysłowej, wybudujemy liczne elektrownie, aby dostarczyć energii to wszystkich mieszkań, rozwiniemy każdy rodzaj transportu, a także do naszej dyspozycji oddane zostaną również inne budynki. Nie ma w sumie powodu, aby je tutaj wymieniać, ale lista by była naprawdę długa.

W dobie dzisiejszego kryzysu i my musimy w naszym wirtualnym mieście Rising Cities zapobiegać takich sytuacji, w której upadnie cała nasza gospodarka, także każda inwestycja musi być głęboko przemyślana, a zarządzanie każdym z dostępnych surowców stanie się kluczem do wygranej. Zakładając, że już nieco rozwinęliśmy nasz przemysł to musimy być teraz skłonni do współpracy z innymi burmistrzami rozwijając przy tym szeroko pojęty handel i dyplomację, a przy współpracy możemy się naprawdę nieźle obłowić.


Rising Cities MMO 003

Jednak bez mieszkańców miasto spustoszeje i upadnie każda dziedzina życia, dlatego w grze MMO Rising Cities musimy zadbać o potrzeby każdego z obywateli, nie patrzcie tylko na to co według Was potrzeba samemu miastu, ale w pogoni za kasą popatrzcie na zwykłych ludzi, którzy nie chcą zamieszkiwać tam, gdzie wokół jest pełno fabryk, betonu i masa nic nie mówiącej szarości. Jeśli pominiemy potrzeby mieszkańców zaczną oni wyjeżdżać, spadnie nasz dochód miejski, poleci na łeb na szyje cała gospodarka, a my zostaniemy z niczym.

W grze Rising Cities występują dwie waluty, zarówno tak, którą zarabiamy praktycznie każdym działaniem w grze i za którą kupujemy większość rzeczy, czyli City Kredyty, jak i jest waluta premium, za którą kupimy budynki specjalne, pakiety startowe, a także liczne bonusy czy uzyskamy status członka Premium – Metro Dolary. Oczywiście kolejne miejsca na budowę wymagają miejsca, które może się w końcu skończyć, dlatego podobnie jak w grach farmerskich musimy porządkować teren z krzaków, kamieni itp., każda taka praca kosztuje nas określoną ilość czasu i City Kredytów.

Grafika w grze Rising Cities jest wykonana dość estetycznie, przyłożono niezwykłą uwagę do detali. Są tutaj także liczne animacje, które cieszą oko. Jednym słowem gra potrafi wciągnąć nas na długie godziny, które spędzimy na planowaniu, kupowaniu, inwestowaniu no i oczywiście na dobrej zabawie.


Gry podobne