To w sumie nie możliwe, aby mówić o przeglądarkowej grze RamaCity, od studia Bigpoint (Ice Age Online), bez wspominania o CityVille. Nie ma między nimi zbyt wielu różnic, a jedyną jaka obecnie mi przychodzi do głowy to to, że RamaCity nie jest grą na facebooku. Obie gry są symulacjami budowy własnego miasta. W obu grach zbieramy czynsz dostarczając tym samym towarów do realizacji różnych celów. Tak więc na pierwszy rzut oka są one takie same, choć jak kopać głębiej to znajdziemy kilka kluczowych różnic, które czynią RamaCity inną produkcją, ale niekoniecznie lepszą. Głównym celem jest tutaj zbudowanie jak największego miasta. Możemy budować zarówno budynki mieszkalne jak i te biznesowe, plus mamy możliwość upiększenia metropolii poprzez liczne dekoracje, aby sprawić, że nasi obywatele będą jeszcze bardziej szczęśliwi.

RamaCity mmo 1


W miarę zdobywania doświadczenia gra RamaCity odblokowuje nam nowe typy budynków i wiele ciekawych przedmiotów staje się dostępne w sklepie gry. Kasę zbieramy z czynszów i ze sprzedaży różnego rodzaju dóbr. Jednak jest tutaj coś co daje nadzieje, że bezproblemową zabawę, otóż nie musimy kupować tutaj nowej ziemi pod zabudowę. Po prostu nasze tereny powiększają się wraz z naszym doświadczeniem. Niestety facebookowy styl rozgrywki przy użyciu energii wkradł się podstępnie do RamaCity, dlatego każda czynność wymaga od nas jednego punktu energii. Pasek energii wypełnia się w miarę upływu czasu, ale zawsze można przyśpieszyć ów proces poprzez zakup lepszych źródeł energii.

Jedną z największych wad jakie znam w CityVille to wymóg posiadania dość sporej ilości znajomych, którzy są nam potrzebni aby ukończyć daną budowę, albo do innych czynności jakich bez wsparcia licznej grupki ludzi nie będziemy w stanie wykonać. Dlatego pod tym względem gra przeglądarkowa RamaCity jest bardziej przyjazna dla graczy, którzy lubią zabawę solo. Nie ma tutaj żadnych prezentów za zapraszanie graczy czy konkretnych wymogów ich posiadania. Raz odblokowany budynek może być zbudowany kiedy chcemy i tyle razy ile chcemy.

RamaCity mmo 2


Jeśli chodzi o biznes w grze RamaCity to nie będziemy tutaj skupiać się na rolniczych produktach, ale będziemy mieli fabryki, które wyprodukują nam towary takie jak na przykład zabawki dla psów albo buty. Później dostarczamy je do sklepu, które wyglądem dostosowują się do tematyki sprzedawanych towarów. Nie ma tutaj jakiegoś wymuszonego systemu progresji. Po prostu jeśli sprzedamy wystarczającą ilość pewnego produktu to odblokowuje się kolejny, bardziej lukratywny, więc normalne jest to, że zaczynamy sprzedawać to co się bardziej opłaca.

Jeśli chodzi o system misji to gra via www RamaCity wydaje się bardzo uboga w tym temacie. Misje musimy brać sami, nie są nam przydzielane z automatu, tak samo sami musimy pamiętać, aby odebrać nagrody itp.

RamaCity mmo 3


Jednak RamaCity jest bardzo dużą konkurencją dla CityVille. Aktualnie obie gry ciągle są aktualizowane i regularnie wspierane. Skupimy się tutaj nie tylko na budowaniu miasta, ale także na ekonomicznym jego zarządzaniu. Jeśli myślicie dalej, że prawdziwe gry w budowanie miasta znajdziecie tylko na facebooku to się grubo mylicie.  


Gry podobne