Ostatnio zastanawiałem się ile nasza klasa musi zarabiać na takich grach jak Łowisko i Super Łowisko skoro odważyła wypuścić się podobną grę o nazwie Na Ryby. W sumie może nie zawsze warto zastanawiać się nad ich działaniami. Ale dziś właśnie chciałem Wam przedstawić tą niezbyt skomplikowaną grę, którą zaliczyć można do typowo zręcznościowych produkcji. Tak więc gra Na Ryby oferuje nam możliwość wcielenia się w pasjonata wędkarstwa i na pewno każdy od razu skojarzy co będzie robił w tej grze? Łowił! Gra MMO Na Ryby na początku wymaga od nas zakupu podstawowych rzeczy takich jak wędka, kołowrotek, haczyk i kilka przynęt i to nam na razie stanowczo wystarczy.

gra na nk na ryby


W grze Na Ryby wszystko wygląda prosto i nikt nie powinien mieć z nią najmniejszych problemów, dlatego też zrezygnowano z tutorialu, choć zastanawiam się czy w przyszłości jej systemy nie będą modernizowane, ale to zależy zapewne tylko i wyłącznie od popularności tejże gry.

Jeśli mówiąc o samej prostocie to w grze na nk Na Ryby mamy tylko trzy podstawowe wskaźniki, takie jak złoto, banknoty (waluta Premium kupowana za eurogąbki) i pasek doświadczenia. Złoto zarabiamy sprzedając złowione ryby, ale sprawa jest całkowicie zautomatyzowana bo po złowieniu ryby, o ile nam się to uda, jest od razu sprzedawana no i mamy z tego złoto. Po każdym udanym połowie dowiadujemy się kilku informacji o naszej zdobyczy, między innymi widzimy nazwę ryby, jej obrazek, jej wagę w kilogramach i oczywiście rynkową cenę, za którą ją sprzedamy. Na samym końcu ukazuje nam się informacja o zdobytym doświadczeniu.


W sklepie gry Na Ryby kupimy/zmienimy cały nasz obecny sprzęt, ale wszystko kosztuje no i co oczywiste są do każdego przedmiotu pewne wymagania, a głównie jest to nasz poziom. Zaczynamy grę od pierwszej lokalizacji czyli Małego Jeziorka, aby przejść do kolejnego łowiska musimy łowić, łowić i łowić i levelować naszego wędkarza. Jednak za banknoty możemy szybko wykupić dostęp, bez spełnionych wymagań, ale to już kosztuje nas prawdziwą kasę. Czasem wymaganiami są różnego rodzaju przedmioty, czy też ilość znajomych w grze. Wszystko poznacie w miarę rozgrywki. Zapytacie, po co przechodzić do następnego łowiska, a po to, że każdo z tych łowisk zawiera inne rodzaje ryb, które możecie złowić, od tych najmniejszych ważących zaledwie kilka dekagramów po największe kilkukilogramowe bestie. Jeśli klikniecie na dane łowisko dowiecie się o wymaganiach, a także o tym jakie ryby tam będzie można wyłowić.

ranking na ryby

Dobra może teraz kilka wyjaśnień dotyczących samego sprzętu w grze, jeśli chodzi o wędki to im lepszą mamy to możemy złowić dzięki temu większą rybę, o wiele ciężą, sami się przekonacie jak na drewnianej wędce czasami ciężko wyciągnąć większą ryby, a czasami po prostu bez naszej ingerencji ryba potrafi się zerwać sama. Kołowrotki przyśpieszają nam wyciąganie ryby o kilka procent, także to jest też ważne, aby nie miała czasu walczyć i się zerwać. Żyłki podobnie jak wędki determinują wagę złowionych ryb, a może aby było jaśniej jaką największą rybę możemy złowić, tak samo zachowują się haczyki, błystki i spinningi. Są też sieci, które zarzucamy na określoną ilość czasu i po nim mamy kilka kilogramów ciekawych rybek.


Oprócz normalnych łowisk są też takie, na których można łowić tylko z łódki, dlatego też jak chcecie tam się dostać musicie ją kupić.

łowiska na ryby

Gra Na Ryby oferuje nam także podgląd naszego postępu jeśli chodzi o ilość w kilogramach złowionych ryb, taki mini ranking wśród znajomych, widoczny na dole ekranu gry. Jeśli chcemy dowiedzieć się o rankingu ogólnym to znajdziemy tam w sumie coś na styl sali chwał, czyli kto złowił największą rybę i najmniejszą etc.

Teraz może coś o łowieniu, krótko ale zwięźle, otóż wciskamy napis zarzuć wędkę i czekamy, aż pojawi się odpowiedni buton z  napisem wyciąg. Wciskamy go ale z umiarem i staramy się doprowadzić widoczną strzałkę jak najbliżej prawej strony, ale nie za szybko, trzeba umiejętnie regulować nasze kliknięcia. Jeśli doprowadzimy rybę do wyświetlanego kółka to zostaje ona automatycznie wyciągnięta.

Elementów społecznościowych tutaj się nie doszukałem, nie można wysyłać prezentów czy też odwiedzać naszych znajomych, mamy tylko możliwość zapraszania nowych przyjaciół do gry i tyle.

Co do samej grafiki to wg. mnie jest dość opornie zrobiona. Mamy jakiś statyczny obraz jeziorka, gdzie niby widać falowanie wody i powtarzamy wkoło te same czynności, zarzuć wędkę i wyciąg. Jak dla mnie nic ciekawego. Miłej gry życzę.


Gry podobne