Grę przeglądarkową Hero Conquest znajdziecie na portalu społecznościowym facebook i jeśli kochacie gry z postaciami rodem z komiksów Marvel, a innych superbohaterów nie tolerujecie to lepiej nie włączajcie tej gry bo tutaj może i je znajdziecie, ale czy spełni to Wasze wymagania? Gra wygląda jakby cofnęła się w czasie o co najmniej 15 lat, ale to może tylko moje wewnętrzne odczucia mnie zaślepiają. Zresztą postaram się nikogo nie namawiać, ani nie zniechęcać. Historia zawarta w grze nie jest czymś wspaniałym bo przedstawia się podobnie jak w wielu innych, podobnych grach. W mieście Concord City zaczęły panować liczne gangi, które jak w Gwiezdnych Wojnach przeszły na ciemną stronę mocy. Wiem, śmiesznie to brzmi, ale tak to opisuje wydawca. W grze zajmiemy się sterowaniem grupką superbohaterów tzw. Super Szóstką, której zadaniem będzie wyzwolenie miasta z rąk tych wszystkich złoczyńców. Wyzwalamy miasto ulica po ulicy, a każdy etap kończy się nagrodzeniem nas za nasze trudy, dostaniemy doświadczenie, parę monet i jakieś tam pierdółki. Jednak takie wyzwalanie ulic może nie być prostym wyczynem, gdyż złoczyńcy mają swoich superbohaterów także, a konkretnie są to bohaterowie, niegdyś dobrzy, którzy zmienili front.

Hero Conquest gra turowa


Już na pierwszy rzut oka zauważycie, że gra przeglądarkowa Hero Conquest ma styl iście komiksowy, w całym gameplay'u znajdziemy zarówno nieco strategii jak i liczne elementy rodem z gier RPG. Rzućcie okiem na samą mapę miasta, która wyraźnie dzieli się na kwadraty, to po nich będziemy się poruszać. Więc nasi bohaterowie, a jeśli nie pamiętacie jest ich sześciu, będą toczyć walki o każdą z ulic, w systemie turowym.

Dobra, cała zabawa polega na przemieszczaniu kolejno po kwadratach naszych superbohaterów, czasem stanie nam na drodze jakiś bandzior, a czasem dostaniemy do zniszczenia jakiś budyneczek itp. Jednak za każdym razem oglądajcie się i wstecz bo wróg czai się na każdym kroku, więc przyjdzie nam niekiedy odbijać wcześniej już zdobyte tereny.

walka w Hero Conquest


Ograniczeniem jest przede wszystkich w Hero Conquest to, że mamy tylko określoną ilość energii, jak się skończy trzeba czekać. Dodatkowo jak już wspomniałem wcześniej o elementach RPG to musicie zwrócić dużą uwagę na rozwijanie umiejętności naszych bohaterów, bo im dalej w miasto tym będzie trudniej. Jeśli mimo wszystko nie dacie radę to udostępniono nam szereg bonusów, a czasem możemy użyć jakiegoś specjalnego ataku.

Oprócz samej walki w Hero Conquest będziemy budować także naszą bazę, a tam postawimy budynki, które niewątpliwie będą wspierać naszych bohaterów. Nie znużcie się na starcie bo im większy będzie nasz poziom tym więcej wyciągniemy z tego korzyści. Na wyższych poziomach odblokują się nowi superbohaterowie, więc będzie ciekawiej.

Grafika w grze może nie zachwyca, ale gameplay jak widzicie prezentuje się całkiem niezłe, choć i dźwięki niezwykle mnie denerwowały, ale cóż taka praca. Grę ułatwi nam także włączenie trybu pełnoekranowego.Gry podobne