Na pewno zauważyliście kolejny przypływ gier na portalu nasza klasa, a najnowszą produkcją przeglądarkową MMO jest gra Wesoła Osada, czyżby kolejna gra farmerska? Przyjrzyjmy się jej bliżej. Na początku naszej rozgrywki musimy wybrać swoją postać, ale tutaj jest sprawa bardzo prosta, bo stajemy po prostu przed wyborem płci postaci.

Dalej przywita nas miła Brit, która krok po kroku przeprowadzi nas przez trudny pierwszych kroków w grze. Widać, że fabuła gry została osadzona w czasach, gdy Rzymianie podbijali Brytanie. Do naszych zadań będzie robienie wszystkiego, aby jak najbardziej uprzykrzyć im podbój naszych ziem. Zaczniemy od blokady budowy akweduktu. Rzymianie są przebiegli i wysyłają swoich szpiegów ukrytych w konarach drzew i innych przedmiotach, musimy ich jak najszybciej wykryć i dać im popalić.


Następnie wybrać wystarczy przywódcę wioski, który zadba o porządek i dostatek. I tutaj odkrywa się przed nami brutalna prawda, mamy kolejna grę farmerską, gdyż aby pozyskać żywność dla mieszkańców musimy zebrać marchewki, a później zasadzić nowe, ale nie skończy się tutaj na samej marchwi, gdyż jak zobaczycie w sklepie z nasionami mamy dość pokaźny wybór tego co możemy hodować, ale wszystko zostanie odblokowane z biegiem czasu.

wesoła osada wiko osady

W grze na nk Wesoła Osada również budowanie kolejnych budynków przypomina nam inne gry farmerskie, aby ukończyć całkowicie jakiś budynek musimy posiadać określone przedmioty w danych ilościach, na początku jest sprawa prosta bo wystarczy do budowy kuźni mieć drewno, którego jest pod dostatkiem, ale później już praktycznie trzeba żebrać o przedmioty o znajomych, ale o tym później.


Jedyne co po części odróżnia grę Wesoła Osada jest podział zadań na epizody, ale na tym koniec. Za każde zadanie możemy zdobyć złoto potrzebne do dalszej gry i oczywiście doświadczenie, a także zostaną nam przekazane losowe przedmioty, ale zbierajcie je, zresztą nawet jak nie pozbieracie to wszystko ląduje automatycznie na nasze konto. Budynki przynoszą nam określone profity co jakiś czas jak np. złoto. Jednak są także takie, gdzie możemy dostać specjalne postacie jak np. Łuczniczkę, które wysyłać można na określone zadania czasowe, nie widać ich dokładnie, ale po pewnym czasie wracają z zadania z workiem pełnym złota.

Do każdej takiej postaci możemy przypisać naszego ulubionego znajomego na nk. Można go o tym powiadomić, ale nie trzeba, w sumie to tylko reprezentacja ikonowa obok postaci, nic więcej. Inną sprawą jest, że każdy budynek jest obsługiwany przez mieszkańców naszej osady, ale nie zapominajcie, że każdy z nich co pewien czas trzeba naładować jedzeniem, przecież nikt nie będzie pracował z pustym żołądkiem. I tutaj na jaw wychodzi po co w ogóle sadzić rośliny w grze Wesoła Osada? A po to, aby gromadzić pożywienie i aby wszystko kręciło się tak jak powinno.

Oczywiście czymże by była cała taka gra bez możliwości upiększania terenu różnymi elementami, które dadzą nam tylko doświadczenie i wydamy na nie złoto. Nie ma z nich w przyszłości żadnych innych profitów. Oczywiście oprócz roślin gra zezwala na sadzenie drzewek owocowych, przynoszą tak jak roślinki określoną ilość jedzenia po pewnym czasie. Pewnie zwróci waszą uwagę zakładka z paczkami, ale tam to już musimy posiadać walutę Premium za eurogąbki, czyli kasa wydana z własnej kieszeni, oczywiście ta prawdziwa kasa. Czasem też pojawiają się ciekawe przedmioty w zakładce Specjalne, ale patrz analogicznie do zakładki Paczki.


specjalne zadania wesoła osada

Kolejną sprawą, która przypomina choćby gameplay z gry przeglądarkowej Leśna Przygoda jest to, że aby zbudować coś więcej potrzebujemy miejsca, a aby je uzyskać musimy posprzątać okoliczne tereny czy to z drzew, chwastów, a nawet kamieni. To co może cieszyć to sprawa, że czasem oprócz złota o doświadczenia podczas tych czynności wypadają nam tzw. różdżki, które przyśpieszają naszą pracę.

W grze Wesoła Osada możemy w łatwy sposób podejrzeć wszystko co zebraliśmy czy zbudowaliśmy w jednym miejscu, wystarczy w prawym dolnym rogu kliknąć ikonkę Moje Rzeczy, wszystko jest ładnie pogrupowane w kategorie, więc nie powinno być z tym większych problemów.

normalne zadania wesoła osada

Innym ważnym elementem w grze jest poziom szczęścia, w lewym dolnym rogu macie wskaźnik, który musicie zwiększać, aby zdobywać nowe domki, a one potrzebne są z kolei do stawiania coraz to innych budynków, dlatego sprawa jest kluczowa, jeśli chcecie się dalej budować.

Teraz może przejdźmy do najgorszego aspektu gry na nk Wesoła Osada, a dokładnie o systemu energii, oj tak, znowu to samo, jeden punkt energii to jedna czynność w grze, odnawiają się co kilka minut, ale gdy się skończą musimy czekać. Ten fakt sprawia, że grę Wesoła Osada kwalifikuje jako gra casualowa. Możecie za walutę Premium dokupić energię, ale w takiej grze to istna głupota.

widok sklepu gry wesoła osada

Oczywiście masa jest tutaj elementów społecznościowych, możecie wysyłać o odbierać prezenty, a także odwiedzać wioski znajomych raz na dzień, a za każde odwiedziny zbierać codzienne nagrody. Znajomemu możemy ożywić rośliny, pomóc w budowie, czy przyśpieszyć nieco pracę. W sumie nic nowego czego nie znacie z innych podobnych gier.


Gry podobne