Zapytacie mnie czym jest gra przeglądarkowa Wojna Zabawek, a ja odpowiem prosto: Wojna Zabawek to prosta gra casualowa w stylu tower defence. Pierwsze co mi przychodzi do głowy po jej uruchomieniu to fakt, że niebywale przypomina mi Galaxy Life, praktycznie identyczną grę, którą znajdziecie na facebooku z tą różnicą, że Galaxy Life odnosi się bardziej do kosmicznych przygód podczas gdy graficzna część Wojny Zabawek definiowana jest przez sam tytuł, głównie wszystko kręci się wokół klocków i innych tego typu małych zabawek, ale jak dla mnie wszystko to klocki, ala lego.

wojna zabawek (1)


Na samym starcie browserowej gry MMO Wojna Zabawek musimy postępować zgodnie z ukazującym się tutorialem. Budujemy początkowe struktury i uczymy się co, jak i gdzie, w sumie cała sprawa jest prosta i nie będzie miał na pewno nikt problemu z załapaniem podstaw. Skupiamy się tutaj głównie na planowaniu rozbudowy całej bazy, gdzie w sumie najważniejsze są wieże obronne. Do budowy potrzebujemy przeróżnych materiałów: cegieł, śrub, kryształów i plastiku, jak widzicie wszystko praktycznie i w realnym świecie używane jest do tworzenia zabawek. Pozyskiwanie owych materiałów też nie należy do najtrudniejszych, gdyż początkowe zadania przyniosą nam ich sporą ilość, a i tak wcześniej czy później musimy postawić konkretne fabryki produkujące to co wymieniłem powyżej. W grze Wojna Zabawek oprócz samego budowania możemy ulepszać już istniejące budynki, przy ulepszaniu budynków produkcyjnych zyskujemy większą produkcję surowców, a kiedy ulepszymy działka obronne to samo się nasuwa, że zwiększymy ich siłę i wytrzymałość. Dodatkowo jeśli chodzi o nasze działa to można je wyposażyć w specjalne klejnoty, który zwiększą, albo i nie ich parametry, także różnych opcji jest co niemiara. Jeśli już strasznie brakuje nam jakiegoś surowca to możemy zdobyć go w drodze napadów na innych graczy.

wojna zabawek (5)

Pamiętajcie jednak, że nie ma w grze na NK Wojna Zabawek czegoś takiego jak kolejkowanie budowli, możemy na początku budować/ulepszać jedną rzecz w danej chwili, a jeśli chcemy więcej to musimy zadbać i dodatkowych roboli. W sumie podobnie jak w Galaxy Life, możemy je kupić za specjalną walutę, albo zamienić za określone surowce i rzeczy, ale ogólnie więcej niż trzech robotników trudno jest zdobyć bez wyłożenia prawdziwych pieniędzy.


W trakcie rozgrywki zwiększamy nasze doświadczenie i wszystko co nas otacza, budowa, ulepszanie, kolekcje czy udane napady zwiększą je dla nas, a co za tym idzie odblokują się przed nami nowe możliwości i struktury.

Zadań jest bez liku, więc w grze na naszej klasie Wojna Zabawek nie powinno nam się nigdy nudzić.

Oczywiście czym by była Wojna Zabawek bez wojny, w koszarach możemy szkolić swoje jednostki , każda jednostka ma osobne właściwości i sprawdza się najlepiej w różnorakich sytuacjach, dlatego niejednokrotnie staniemy przed wyborem, które i w jakiej ilości jednostki posłać do ataku. Oczywiście każda jednostka wymaga różnego rodzaju zasobów przy zakupie i pewnego czasu na trening. Możemy przyśpieszyć szkolenie, ale za to trzeba zapłacić złotem, a co za tym idzie pewnie będzie trzeba kupować eurogąbki. Tak samo sprawa ma się z przyśpieszaniem budowli itp.


wojna zabawek (4)

W grze MMO Wojna Zabawek znajduje się także wskaźnik z zasługami, które możemy zdobyć podczas inwazji. Możemy je później użyć w sklepie do zakupu wyposażenia i klejnotów. Do każdej walki/inwazji wymagana jest energia, która odnawia się o jeden punkt co 12 minut, jeśli zabraknie energii nie możemy walczyć.

Jeśli wydaje Wam się to skomplikowane to nie ma się co bać bo i tak przez siedem dni będziemy pod ochroną. Dodatkowo w grze mamy wiele elementów społecznościowych, zaczynamy od zapraszania znajomych do wspólnej gry, a to właśnie oni odwiedzając raz na dzień naszą bazę mogą nam pomóc przyśpieszyć akcje, a także podsyłać potrzebne rzeczy i wykonywać inne ciekawe rzeczy dla naszych celów.

wojna zabawek (2)

Jednak co jak co, ale najważniejsza w tejże grze jest strategia, bo to od tego jak rozstawimy budynki w naszej bazie będzie zależała przede wszystkim jej siła obronna, a dodatkowo zwiększając poziomy wież obronnych zwiększamy swoje bezpieczeństwo. Także odpowiednia taktyka podczas ataków pozwoli nam nam liczne zwycięstwa podczas napadów, kluczowa nie jest ilość jednostek, a ich właściwy dobór.  


Gry podobne