Coraz więcej mamy przeróżnych kopi gier w sieci i Jungle Heat należy właśnie do tego typu gier, która niby jest nowa, ale nie wnosi nic konkretnego do świata gier online. Jej dużą zaletą jest dostępność, zagramy w nią za darmo zarówno na Facebooku, Androidzie i iOS. Gracze, którzy doskonale znają takie tytułu jak Backyard Monsters czy Edgeworld powinni w niej czuć się jak w domu. Rozgrywka Jungle Heat łączy w sobie zarówno elementy strategii z budową miasta, ale to standard w tego typu grach, więc nie ma co się łudzić, że znajdziemy w niej coś zupełnie nowego.

[restabs alignment=”osc-tabs-left” responsive=”false”]
[restab title=”Recenzja gry” active=”active”]


Recenzja gry

Gra zawiera listę osiągnięć, które pozwalają nam śledzić nasze postępy, a na samym starcie przywita nas rozwinięty samouczek, który pokaże nam co i jak robić, budować czy nawet jak atakować bazy przeciwników.

Naszym głównym celem w Jungle Heat jest zbudowanie bazy, w której wydobywamy ogromne ilości surowców jak ropa czy złoto jak i musimy chronić ją przed najazdami innych użytkowników. Najważniejsza jest ochrona Centrum Dowodzenia, gdyż jeśli ów budynek padnie w trakcie walki to automatycznie przegrywamy całość. Oczywiście możemy minimalizować straty, ale nie zawsze uda się opracować skuteczną strategię obrony sprawdzającą się w każdej sytuacji. Z drugiej strony grałem już w dziesiątki podobnych strategii i wiem, że nigdy na nic nie ma złotego środka.

Jungle Heat 001


Każda akcja rozgrywa się tutaj w czasie rzeczywistym i jeśli coś do budowy potrzebuje dwóch godzin to chcąc nie chcąc będziemy musieli poczekać te dwie godziny, albo skrócić ów czas za pomocą diamentów. Z drugiej strony jeśli wszystko budowałoby się od razu to jaka by była wtedy radość ze stawiania własnej bazy, z kombinowania z różnymi ustawieniami i robieniem testów obrony czy ataku? Dlatego takie gry określane są strategiami bo trzeba przemyśleć w nich każdy krok, każdą czynność i posunięcie, bez tego pogrążylibyśmy się chaosie i niczego nie osiągnęlibyśmy stając się zwykłą farmą, pożywką dla innych graczy.

Jungle Heat 004

Gdy już skończymy budować i planować obronę w Jungle Heat to powinniśmy zbierać powoli swoją armię złożoną z rozmaitych jednostek przypisanych do kilku klas. Każda klasa posiada swoje mocne i słabe cechy i poznając je już na starcie możemy walczyć skuteczniej i planować najlepszą taktykę do kolejnych ataków. Podrasować swoje strategie można w kampaniach dla pojedynczego gracza, gdzie przy okazji nauczymy się korzystać z cech przypisanych każdej jednostce. Każdy etap kampanii oferuje nam inne ustawienie bazy, kolejne rundy są coraz trudniejsze i krok po kroku zmuszają nas do tego, aby wytężyć umysł.


Jungle Heat 002

Następnie warto zapoznać się z tym co oferują nam walki multiplayer, czyli atakowanie już żywych przeciwników, głównie dla sławy, ale przede wszystkim dla złota i innych surowców. Za każdą próbę ataku zapłacimy złotem i im mamy wyższy poziom tym ta kwota rośnie, więc polecam wybierać przeciwników takich, z których zwróci nam się cała inwestycja. Przeciwnicy wybierani są nam losowo i każde odświeżenie przypłacamy złotem, raz trafi nam się silny przeciwnik, a innym razem może to być dopiero rozwijający swoją bazę, nowy gracz.

Walki są jak zwykle ciekawe i wciągające, ale cała reszta jakoś nie porywa i nie zachęca do pozostania przy niej na dłużej. Oczywiście widziałem wiele gorszych produkcji niż Jungle Heat, ale tutaj twórcy mogli się bardziej postarać i sprawić, aby sama rozgrywka była jeszcze przyjemniejsza niż dotychczas.[/restab]
[restab title=”Diamenty”]

Jak zdobyć darmowe diamenty?

Jeśli grasz w Jungle Heat na swoim iPhonie czy iPadzie to pewnie już wiesz, że diamenty w grze są walutą premium, której potrzebujemy jeśli chcemy przyśpieszyć niektóre procesy w grze i szybciej awansować. Jednym słowem diamenty sprawiają, że nasze życie staje się łatwiejsze. Niestety naprawdę ciężko jest je zdobyć za darmo, ale jeśli masz nieco oleju w głowie i umiesz kombinować to poniżej przedstawiam kilka metod, które pozwolą dostać je zupełnie za free.

Wygrywaj turnieje

Nie jest to zbyt łatwe zadanie, ale jest to jedna z metod na pozyskanie darmowych diamentów w Jungle Heat. Jednak można próbować szczęścia i oto moje rady. Farm innych graczy przez cztery dni, stwórz szpiegów, kilku Gunnerów i paru Bombersów. Ruszaj z nimi do ataku z zamiarem złupienia jak największej ilości surowców i przegrywaj każdą walkę. Liczba naszych medali drastycznie spadnie podobnie jak i my w rankingu, ale nasz skarbiec szybko się wypełni drogimi ulepszeniami i będziemy tym samym gotowi do wygrywania darmowych diamentów.

Jungle Heat 005

Gdy rozpocznie się nowy turniej zostaniemy umieszczeni w nim na równi z niskopoziomowymi graczami i tym samym łatwiej nam będzie wygrać turniej bo będziemy dosłownie masakrować graczy w swojej kategorii. Proste?

Wygrywaj turnieje klanowe

To już wymaga znalezienia przez Was dobrego i zorganizowanego klanu, ale przecież sami możecie taki założyć. Jednak najprościej jest dołączyć do już istniejącego i gdy dobrze zgracie swoje działania wojenne to nie będzie problemy z wygraniem turnieju klanowego. Nagroda również jest dzięki temu o wiele większa niż we wcześniej omawianym przypadku.

Pozostaw miejsce na śmieci

Wielu graczy na szybko usuwa przeszkody (debris) z mapy gry i umieszcza na tym miejscu budynki jak i dekoracje, więc nowe śmieci nie mają się gdzie tworzyć. Jednakże oczyszczając ów debris mamy szansę na zdobycie niewielkiej ilości diamentów, od 1-ego do trzech sztuk, więc teoretycznie 10 takich czynności może maksymalnie dać nam 30 diamentów. Ważne jest, aby pozostawić wolne miejsce, pustą przestrzeń gdzie będą się takie śmieci na nowo pokazywać, a tym samym zepwnimy sobie stałe źródło dochodu w diamencikach.[/restab]

[restab title=”Tornado”]

Jak zdobyć bohatera Tornado?

Jedna z aktualizacji w Jungle Heat przyniosła nam nowego bohatera o nazwie Tornado, więc wiele osób zastanawia się właśnie teraz jak go można zdobyć, co trzeba zrobić aby go mieć?

Sprawa jest bardzo prosta, aby zdobyć Tornado w grze musimy przekonać 20-stu znajomych, aby zagrały w Jungle Heat na Facebooku. Nie chodzi o to, aby mieć 20 znajomych, ale o to aby zaprosić 20 znajomych do gry i aby zaczęli oni realnie w nią grać.

tornado

Jednak jest również łatwiejszy sposób, aby zdobyć Tornado. Wstrzymajcie się więc z rozsyłaniem zaproszeń do gry, ale jeśli gracie na Androidzie albo iOS tu upewnijcie się, że właściwie połączyliście konto gry z Facebookiem, w przeciwnym wypadku nowi gracze nie będą zliczani. Z doświadczenia wiem, że ciężko zebrać tych 20-stu znajomych. Jednak polecam wam kilka trików:

  • Zapraszajcie dziewczynę/chłopaka/kogoś z rodziny i bliskich przyjaciół. Napiszcie do nich na Facebooku, żeby się zalogowali do gry i pomogli Wam jeden raz, a później mogą spokojnie usunąć ją ze swoich aplikacji.
  • Stwórz fałszywe konta na Facebooku. To naprawdę nie zajmuje wiele czasu, a pozwoli Wam uzupełnić braku w znajomych, ale pamiętajcie, że właściciele Facebooka niekoniecznie mogą na to przyglądać się ze stoickim spokojem, więc róbcie to w umiarkowany sposób.

[/restab][/restabs]


Gry podobne