Bunnies Empire, czyli gra na iOS i Androida, która pozwala nam się wcielić w przesłodkie, aczkolwiek uzbrojone po zęby króliczki, które strzegą swojego marchewkowego ogrodu przed inwazją złośliwych lisów pragnących tylko jednego, zniszczyć cały ogród wraz z jego mieszkańcami. Nie da się ukryć, że gra do złudzenia przypomina popularną apkę od PopCap – Plants vs Zombies. My rozstawiamy na wyznaczonych grządkach kolejne króliki bądź też inne zwierzaki i czekamy na nadchodzącego, rudego wroga, który pojawia się po prawej stronie ekranu i twardo zmierza w naszym kierunku.

W grze Bunnies’ Empire zmierzymy się z ponad 90-cioma poziomami podczas których zbierzemy 12 różnych ulepszeń dla naszych zwierzaków, które wcielimy do armii. Każdy nowy poziom zaczynamy z kilkoma marchewkami na koncie (jedna z walut w grze) i możemy ich użyć do rozstawiania marchewek (dających co pewien czas nowe marchewki) jak i królików (broniących ogrodu). Jak sami widzicie, marchewek głównie użyjemy do rekrutacji jednostek od zwykłych królików po skunksy, które strzelają do przeciwnika trującym gazem (bardziej chyba śmierdzącym).


Bunnies Empire 002

Zawsze naszym głównym celem jest ochrona ogrodu, który widzimy po lewej stronie na końcu każdej ścieżki. Zniszczenie jednego z ogródków oznacza naszą porażkę. Nie ma tutaj żadnych ograniczeń czasowych przy przyzywaniu królików, możemy je rozstawiać jak tylko szybko się da, na ile nam starczy marchewek, ale w zależności od tego jak szybko się produkują.

Dzięki przyciskowi forward możemy w Bunnies’ Empire przyśpieszyć rozgrywkę, a także mamy dostęp do szerokiego zestawu wspomagaczy. Na przykład materiały wybuchowe mogą zniszczyć większą ilość lisów, a wystarczy im wskazać jedynie właściwe miejsce wybuchu. Tarcza zwiększy naszą obronę o 50%. Jest też ich o wiele więcej, ale to nie miejsce, aby je wszystkie wymieniać. Niektóre są darmowe i trzeba tylko po użyciu odczekać nieco czasu, aby ich użyć ponownie, a za inne zapłacimy monetami.


Bunnies Empire 003

Po ukończeniu każdego poziomu w domyślnym, normalnym poziomie trudności, gracze mogą się cofnąć do wcześniejszych poziomów i rozegrać je na poziomie o wiele trudniejszym. Gracze w Bunnies’ Empire zbierają także monety, które są nagrodą za każdą, pomyślcie odbytą grę jak i znajdziemy je co jakiś czas na polu walki. Dodatkowe monety można zdobyć za darmo korzystając z zakładki Free Coins położonej w górnym, prawym rogu gry. Za monety ulepszymy nasze jednostki i moce, którymi dysponują zwiększając tym samym ich statystyki czy możemy również przyśpieszyć tym produkcję marchewek. Wiele jednostek w grze jest domyślnie zablokowanych jak i wiele mocy, je również odblokujemy przy użyciu zebranych monet.

Bunnies’ Empire dostępna jest do pobrania za darmo na Androida i iOS. Gra posiada system mikrotransakcji dzięki któremu gracze mogą dokupić za prawdziwą kasę monety, podwajacz monet czy dodatkowy slot dla jednostek.


[youtube id=”hyqATOCQdwE” width=”673″ height=”356″]


Gry podobne