Minimalizm jest dziś niezwykle ważny zwłaszcza jeśli mowa o grach na iOS czy Androida. Prosta historia i łatwa rozgrywka zarobiła do tej pory dla wielu mobilnych wydawców miliony, zwłaszcza jeśli mówimy i grach logicznych typu puzzle (logiczne układanki). Choć z drugiej strony, opisywana gra Stay Alight zminimalizowała wszystko aż do przesady. 

Gramy dość dziwnym astronautą, który zamiast głowy posiada wielką, jaskrawą żarówkę, z której strzela iskrami do zielonych mikrobów. Dlaczego? Do końca sam nie wiem, bo dopiero w trakcie gry odkrywamy makabryczną historię. Jedno co wiem na pewno to to, że na każdym poziomie widzimy porozrzucane ciała innych kosmonautów, którzy zginęli straszliwą śmiercią. To nas na pewno motywuje do odkrycia całej prawdy o zeszłych wydarzeniach.

Stay Alight 002

Sama rozgrywka jest dobra, ale wydaje się jakaś znajoma. Mikroby porozrzucane są po całym ekranie, a my musimy kontrolować wszystko tak, aby zabić je wszystkie. Strzelamy różnymi iskrami do nich, od tych normalnych po te większe, wybuchające, a są nawet takie, które po trafieniu w cel rozbijają się na mniejsze i zabijają dodatkowych wrogów, oczywiście przy odrobinie szczęścia.

W Stay Alight z pomocą przychodzi nam również nasz partner, który potrafi złapać lecące na niego iskry i ponownie je wykorzystywać do zabijania kolejnych mikrobów. Jego obecność pozwala na opracowanie kolejnych strategii.

Na każdym poziomie widzimy dopracowane szczegóły, a także wiele przeszkód plus kilka pomocnych przedmiotów. Przeciwko mikrobom możemy wykorzystać na naszą korzyść generatory energii (światła), a także inne przedmioty, które odpowiednio trafione polecą na naszych przeciwników i wybiją ich do nogi.

WARTO ZOBACZYĆ  Jungle Heat - buduj, walcz i rządź w swoim małym imperium

Możemy również w Stay Alight uzyć specjalny wspomagaczy, które dostępne są dla nas głównie za walutę premium. Są bardzo przydatne jeśli gdzieś utkniemy, ale jesteśmy w stanie pokonać każdy poziom bez nich, więc po co wydawać na głupoty realną kasę?

Stay Alight 003

Grając w pierwszych 10-ciu rundach praktycznie poznamy wszystko co można nam apka zaoferować, a cała reszta to jedynie kombinowanie i logiczne myślenie, ale za to właśnie chwalę takie gry, gdyż pozwalają, a może bardziej – zmuszają swoich fanów do ruszenia głową.

Jest wiele rzeczy, za które można polubić prezentowaną dziś grę, ale również musicie mieć tą świadomość, że nie znajdziecie tutaj zupełnie nic nowego. Jeśli graliście w kilka gier z serii Angry Birds to już znacie zasady bez uruchamiania i instalowania aplikacji. Czy jesteście gotowi na nowe wyzwania?

Stay Alight możemy za darmo pobrać na iOS i Androida.