Heroes of Might and Magic Online jest to nowa gra MMORPG stworzona przy współpracy takich firm jak TQ Digital i Ubisoft (Anno Online), która powinna zwrócić szczególną uwagę wszystkich miłośników popularnej gry strategicznej na PC’ty HoMM.

Dzięki szerokiej dostępności poprzez nasze przeglądarki gra ma szansę podbić serca wielu strategów, których kręci turowa rozgrywka. Na samym początku gracz musi wybrać jedno z kilku oferowanych miast: Rampart, Stronghold, Necropolis, Castle, Dungeon, Interno, Fortress, Tower i Empire – jak widać jest ich więcej niż w klasycznej wersji. Podobnie jak w HoMM tak i tutaj posiadane przez nas jednostki będą przedefiniowane, a to oznacza tylko jedno, ich typ będzie bezpośrednio wynikał z naszego pierwszego wyboru, czyli z posiadanego typu miasta.

Jeśli nie wiecie, które z wyżej wymienionych miast warto wybrać to możecie obejrzeć je pojedynczo, wraz dokładnym podglądem i opisem każdej z jednostek tam stacjonujących.

homm online 004

Recenzja gry Heroes of Might and Magic Online

Oczywiście nasza armia w Heroes of Might and Magic Online będzie niczym bez porządnego dowódcy, dlatego wybranie właściwego lidera będzie naszym kolejnym krokiem przed właściwą rozgrywką. Oczywiście warto się na początku zastanowić na jakim typie walki chcemy się skupić. Możemy wybrać dowódcę obdarzonego magicznymi zdolnościami, dzięki czemu wszelkie jednostki stosujące magię będą o wiele silniejsze od innych. Niekiedy możecie mieć problem, gdyż każde miasto posiada zupełnie inny zestaw liderów, więc wczytajcie się dokładnie w opisy przy pierwszym wyborze – czasem to właśnie ten krok może zadecydować o naszym „być albo nie być” w grze. Pamiętacie w HoMM miasto Zamek? Tutaj na razie po angielsku jest to Castle, ale na tym przykładzie chcę Wam powiedzieć o możliwych wyborach. W Zamku jak i tutaj w Castle mamy kawalerzystów, więc jeśli chcemy skupić się na naszej kawalerii (a wiecie, że to skuteczne jednostki) to warto wybrać postać Cavalier. Jeśli kochamy bardziej magię niż walkę w zwarciu to lepszym wyborem będzie Cleric – jednak co nie wybierzemy zyskamy pewne profity, które umiejętnie wykorzystane na polu walki sprawią, że staniecie się niepokonani.

WARTO ZOBACZYĆ  Wewaii - zbuduj swój tropikalny raj

Zaczynamy zabawę

Zakładając, że wybraliśmy już miasto i lidera, więc spokojnie możemy zaczynać świetną, strategiczną zabawę w grze Heroes of Might and Magic Online. Podobnie jak w innych grach MMORPG wszystko zaczyna się od serii zadań i niestety na starcie czeka nas dość długie bieganie między postaciami NPC, ale w przejściu tego etapu pomoże nam system auto nawigacji. Jednym słowem klikamy na okienko z zadaniem, a nasza postać udaje się sama w odpowiednie miejsce, tak samo jednym kliknięciem możemy powrócić po nagrodę po wykonaniu zadania. Jednak jeśli nie graliście w podobne gry nigdy to warto jednak przejść je dokładnie, w ten sposób poznamy cały interfejs i mechaniki rządzące rozgrywką.

Jednak wszyscy zapewne czekacie na opis walk w Heroes of Might and Magic Online, w sumi e nie dziwię się, w końcu to najciekawsza część tej gry. Walki są oczywiście rozgrywane w turach, a nasze jednostki przemieszczamy po hexagonalnych polach, gdzie musimy skrupulatnie zwracać uwagę na zasięg ruchu jak i zasięg ruchu jednostek przeciwnika, to jedna z cech, które powinniśmy sprawdzać podczas planowania konkretnej strategii.

homm online 006

Oczywiście co to by była za gra, gdzie nie można by było komukolwiek zwiększać jakiś umiejętności, tutaj skupimy się wyłącznie na naszym bohaterze, który może zacząć nauki w jednej z trzech dostępnych szkół: Combat (Szkoła Walki), Spell (Szkoła Magiczna) i Support (Leczenie). Oczywiście chyba nie muszę tłumaczyć, że w Szkole Walki nauczymy się jak skutecznie zwiększyć siłę i wolę walki naszych jednostek. Mi się jednak najbardziej podoba Szkołą Magii, może dlatego, że pamiętam to kombinowanie z magicznymi zaklęciami za czasów, gdy godzinami grało się w HoMM. Magia Ziemi, Ognia, Wody i Powietrza – pamiętacie to jeszcze?

WARTO ZOBACZYĆ  Priston Tale 2

Budujemy zamki

Oczywiście zaraz po walce w grze Heroes of Might and Magic Online ważna jest również rozbudowana naszego miasta, oczywiście to nie pierwsze i ostatnie miasto jakie posiadamy bo po osiągnięciu poziomu sześćdziesiątego jak i 120 możemy podbijać kolejne zamki. Do rozbudowy infrastruktury w naszym mieście musimy posiadać odpowiednie surowce, a każdy nowy poziom budynku pozwoli nam posiadać większą armię, lepszą, a także zwiększyć zdolności magiczne naszego lidera.

homm online 007

Heroes of Might and Magic Online to gra MMORPG na przeglądarkę, której nie możecie przegapić, a zwłaszcza zagorzali fani strategii online będą mieli masę radochy. Kultowa gra z PC’etów to gwarancja dobrej zabawy.