Dungeons & Dragons: Heroes of Neverwinter to gra  2D na portalu społecznościowym Facebook, typowa przeglądarkowa produkcja MMO, która oparta została na papierowej wersji D&D.

Za wyprodukowanie gry odpowiada studio Liquid Entertanment. Fabuła gry została osadzona w kolorowym świecie fantasy Forgotten Realms. Wszystko zaczyna się jak zwykle od tworzenia postaci, gdzie udostępniono nam cztery rasy do wyboru: człowiek, halfing, dragonborn i eldarin, a także 4 klasy postaci: Łotrzyk, Mag, Wojownik i Kleryk.


Heroes of Neverwinter

 

Najciekawszym rozwiązaniem jest system pozwalający pożyczyć bohatera od znajomego z facebooka i korzystać z jego pomocy podczas zmagań z przygodą w grze. Wszystkie walki odbywają się turowo, walczymy zarówno z potworami jak i przemierzamy niezliczone krainy i podziemia. W grze znajdziemy dwie waluty: złoto, które odnajdziemy podczas licznych przygód oraz astralne diamenty, które już niestety zakupimy wyłącznie za realne pieniądze.


Jakby komuś nudziła się rozgrywka to może wykazać się pewną dozą kreatywności, otóż po osiągnięciu 10 poziomu będziemy mieli możliwość tworzenia własnych map, po czym każdy będzie je mógł sprzedawać innym.


Gry podobne