Social Empires jest to strategiczna gra przeglądarkowa na portalu społecznościowym Facebook. Niestety oprócz prostoty nie różni się niczym od typowych RTS’ów. Jako gracz zaczynasz od małej wioseczki gdzie stoi tylko główny budynek. Powoli zbierając surowce jak żywność czy drewno rozbudowujemy swoje miasteczko. Stawiając dom po domku możemy stworzyć więcej ludności do pracy.

Ludzi możemy wysyłać do ścinania drzew, do młyna czy też na zbiórkę złota czy żywności. Wszystko byłoby ok, gdy nie fakt, że aby coś zebrać więcej to musimy ciągle siedzieć online i klikać , klikać klikać. Niestety po wyłączeniu gry na noc , rano nie spodziewajmy się większej ilości surowców.


Nie ma przyrostu jak nie klikamy. Jednym słowem wielka kicha. Oczywiści możemy mieć tu własną armię, która będzie bronić wioski przed losowymi atakami złych trolli. Na szczęście sterowanie armią jest proste więc chociaż tutaj mamy jakiś plus. Nie zabraknie nam też mnóstwa misji, a plusem jest, że te początkowe są tak ułożone, aby gracz poznał wszelkie tajniki gry MMO Social Empires.  Adres gry to: http://apps.facebook.com/socialempires/


Gry podobne