Race to Rome to nic innego jak wirtualne wyścigi, ale nie zwykła samochodówka, a zmagania rydwanami. Zagrać w nią możemy prosto przez przeglądarkę, a całość graficzna wykonana została w technologii 3D. Fabuła jak sam tytuł mówi osadzona została w starożytnym Rzymie. Pewne aspekty przypominają znany film Ridleya Scotta Gladiator. Wcielamy się w główną postać z tego hitu kinowego – Marcusa – wracającego do rodzinnego domu. Jednak napotyka on wiele przeszkód w swojej podróży. Musimy się ścigać to raz wozem zwykłym, a nawet rydwanami. Pewna część naszym zmagań będzie rozgrywana na różnych stadionach, a każdy z wyścigów ma swoich widzów.

racetorome 006


Jeszcze inne potyczki odbywają się na wiejskich drogach, ale tutaj już jest zażarta walka, aby nie tylko wygrać co przetrwać musimy wyeliminować naszych wrogów.

Wyścigi rydwanów w starożytnym Rzymie

Jeśli chodzi o sam aspekt sterowania to wszystko jest uproszczone i odbywa się za pomocą klawiatury. Dzięki klawiszowi shift poczujemy co oznacza drift rydwanem. Produkcja została wykonana w technologii Shockwave, to właśnie stąd wspaniała trójwymiarowa grafika, a sama gra ładuje się momentalnie.

Gameplay z Race to Rome

[youtube id=”xJnHy52JWxg” width=”673″ height=”356″]Gry podobne