Zamki aktywnych graczy w Khan Wars, które możesz zaatakować i podbić, są zaznaczane na mapie czerwonym kółkiem. Jeśli chodzi o aktywnych graczy, możesz zdobyć ich zamki, ale nie stolicę. Zamki aktywnych graczy przywracają lojalność w zależności od poziomu Zakonu. Czytajcie dalej, a dowiecie się jak zdobyć zamek w Khan Wars. Domyślna stawka przywracania lojalności zamki, jeśli nie ma podniesionego poziomu Zamku, wynosi 100 lojalności na godzinę. Ponadto, lojalność jest przywracana co godzinę. W przeciwieństwie do zamków nieaktywnych graczy, nie możesz wysłać ataków zawierających szlachciców do zamków aktywnych graczy z Obozu.

Oto kilka prostych wskazówek, które powinni przestrzegać nowi gracze, aby podbijać zamki i stolice aktywnych graczy, napotykając minimalne problemy.


Zakon jest budynkiem, który pozwala posiadać więcej zamków i poprawia tempo przywracania lojalności zamku. Im wyższy poziom Zakonu, tym więcej zamków możesz posiadać i tym szybciej lojalność będzie przywracana co godzinę. Prosimy pamiętać, że ilość dozwolonych zamków na jednym koncie i włącza regularne zamki, które już posiadasz oraz stolicę.

Oznacza to, że jeśli Twój Zakon jest na poziomie 1, możesz posiadać 4 regularne zamki i stolicę, co daje łącznie 5 zamków. Nie musisz ulepszać Zakonu w każdym zamku. Najwyższy poziom Zakonu, znajdujący się w dowolnym zamku lub stolicy, jest brany pod uwagę, gdy system gry oblicza, ile zamków możesz posiadać.


Wskazówka: Zalecamy, aby budynek Zakonu został ulepszony najbardziej oraz powinien zostać ulokowany w stolicy, ponieważ budynek kosztuje wiele czasu i zasobów, a nie chcesz go stracić.

Sprawdziłeś poziom najczęściej ulepszanego budynku Zakonu i go zaznaczyłeś. Następnie musisz nacisnąć niebieski przycisk Info, a następnie wybrać poziom Twojego Zakonu.

W poniższej tabeli, odnajdziesz maksymalną liczbę zamków, które możesz posiadać, odpowiadające poziomowi Zakonu. Jeśli masz możliwość posiadania większej ilości zamków niż te które masz, możesz przejść do następnego kroku. W przeciwnym wypadku musisz ulepszyć swój budynek Zakonu.


Inna ważna rzecz, o której musimy wspomnieć, to fakt, że jeśli osiągniesz maksymalny dozwolony limit zamków w Khan Wars, to nie będziesz mógł obniżać lojalności zamków, które atakujesz szlachcicami.

Następnym krokiem jest wyszkolenie szlachcica, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Musisz posiadać co najmniej 1 szlachcica w swoje atakującej armii, aby obniżyć lojalność przeciwnika, która w końcu osiągnie 0, a Ty podbijesz zamek.

Każdy szlachcic obniża lojalność przeciwnika o losową liczbę pomiędzy 300 a 600 punktów. Atak z użyciem szlachciców może obniżyć maksymalnie o 2000 punktów lojalności, nawet jeśli do walki dołączy 10 lub więcej szlachciców.

Aby wysłać atak z dowolną liczbą szlachciców wchodzących w skład armii, potrzebujesz co najmniej 5000 populacji, nie licząc samych szlachciców.

Wskazówka: Szlachcic to jednostka, która wymaga o wiele więcej zasobów przeznaczonych na trenowanie, w porównaniu z innymi jednostkami, więc musisz ją chronić. Dlatego sugerujemy wyeliminowanie zagrożeń lub przynajmniej musisz być świadomych ich w zamkach aktywnych graczy, zanim wyślesz ataki zawierające szlachciców. I zawsze umieszczaj szlachcica w czwartym rzędzie swojej formacji, aby zapewnić im ochronę i trzymać jak najdalej od niebezpieczeństwa.

Następnym krokiem jest wysłanie Szpiegostwa na zamek, który chcesz zdobyć.

Twoje szpiegowanie może się nie udać kilka razy, ale nie zniechęcaj się. Szansa sukcesu lub porażki szpiegostwa zależy od poziomu muru zamku, który szpiegujesz. Im wyższy poziom muru, tym wyższa szansa, że Twoi szpiedzy zostaną złapani i misja się nie powiedzie.

Kiedy Twoje szpiegostwo odniesie sukces, natychmiast otrzymasz raport szpiega. Znajdziesz w nim wszystkie potrzebne i cenne informacje.

Przed wysłaniem ataku, musisz sprawdzić kilka rzeczy z Raportu Szpiegowskiego i wykonać kilka obliczeń. Rzeczy, na które musisz zwrócić szczególną uwagę, to poziom Muru, czy jest jakakolwiek armia, jednostki w Twierdzy oraz czy jest jakieś wsparcie.

Jeśli chcesz wiedzieć, czego się spodziewać w przypadku muru, to najpierw sprawdź jej poziom i następnie przejdź do strony informacyjnej i wybierz Budynki i Mury. Tam możesz wybrać poziom Muru, który posiada zamek, który chciałbyś zdobyć i zobaczyć ile potencjalnie może on zadać Tobie obrażeń oraz ile ma życia, które musisz obniżyć do 0. Te informacje są bardzo ważne, gdy ustawiasz swoją formację atakującą.

Jeśli w zamku pozostała jakakolwiek armia, to musisz sprawdzić jednostki i zdecydować czy pokonasz tę armię i Mur stojący przed nią. Jeśli nie posiadasz wiedzy na temat tego, co robi każda jednostka, ile obrażeń zadaje i jakie inne jednostki są najbardziej skuteczne, to najlepiej sprawdź stronę informacyjną o jednostkach.

Jeśli chodzi o jednostki w Twierdzy, to różnica jest niewielka. Jednostki te pozostają w Twierdzy i nie będziesz w stanie z nimi walczyć, dopóki lojalność zamku nie spadnie poniżej 3001 lojalności. Kiedy to nastąpi, wszystki jednostki, które wcześniej były bezpieczne w Twierdzy, wyjdą z niej i będą walczyć. Ponadto wszystkie kampanie, które zostały wysłane z tego zamku, natychmiast wrócą do zamku, aby go bronić. Wszystkie uzdrowione jednostki w szpitalu i wszystkie wyszkolone jednostki zostaną zmobilizowane. W tym momencie jedyną kampanią, którą obrońca będzie mógł wysłać z tego zamku jest transfer.

Wskazówka: Ważne jest częste wysyłanie Szpiegostwa i absolutnie konieczne jest wysłanie Szpiegostwa po obniżeniu lojalności zamku do 3001, abyś miał pewność, że nie czekając na Ciebie żadne niemiłe niespodzianki.

Następną rzeczą, którą musisz sprawdzić, jest to czy zamek ma jakiekolwiek wsparcie. Zamek gracza może otrzymać wsparcie od innych zamków należących do tego samego użytkownika, jak również od członków gildii gracza. Jeśli zamek posiada wsparcie, oznacza to, że Twoja armia będzie walczyć z Murem i armią obrońcy. Jeśli uda Ci się pokonać obronę, to natychmiast zaczynasz walczyć ze wsparciem. Pamiętaj, że zamek może mieć wiele wsparcia, ale nie jednocześnie. Oznacza to, że utworzy się kolejka i będą walczyć w kolejności, w jakiej przybyli. Wsparcie trwa do 24 godzin, jeśli nie zostaną wcześniej zniszczone, po czym automatycznie powrócą do zamku, z którego zostały wysłane. Mogą być również przywołane w dowolnym momencie przez użytkownika, który je wysłał. Pondatko kampania ataku, którą wysyłasz, może walczyć maksymalnie z jednym wsparciem, niezależnie od tego, czy obrońca ma jakąkolwiek armię, czy nie. Więcej informacji na temat działania kampanii wsparcia można odnaleźć w Informacjach o grze.

Proszę pamiętać, że w przeciwieństwie do zdobywania zamków nieaktywnych graczy, ataki na aktywnych graczy będą się bardzo różnić od planów, ponieważ broniący się gracz może używać wszelkiego rodzaju strategii, aby bronić swoich zamków. Na przykład obrońca może ubiegać się o armię ze swojego ekwipunku, aby wzmocnić swoją obronę lub użyć ich jako elementu zaskoczenia, więc częste szpiegowanie jest absolutnie niezbędne.

Następną rzeczą, którą musisz zrobić, to stworzyć formację i wysłać atak. Nie zapominaj, że aby wysłać atak z dowolną liczbą szlachciców w atakującej armii, potrzebujesz populacji co najmniej 5000, nie licząc populacji szlachciców.

Formacje w Khan Wars muszą być dostosowane do raportów Szpiega. Jeśli masz wystarczającą liczbę maszyn, aby pokonać Mur w jednej rundzie, możesz użyć standardowej formacji z jednostkami piechoty i kawalerii, dodatkowo używając taranów w pierwszym rzędzie oraz łuczników w trzecim i czwartym rzędzie. Zawsze pamiętaj, aby umieścić Szlachcica w czwartym rzędzie. Możesz również zapoznać się z informacją o Nieaktywnych zamkach w menu Przechwytywania zamków, aby zobaczyć kilka pomysłów na formacje atakujące.

Bardzo ważną rzeczą, o której musimy tutaj wspomnieć jest to, że zamki mogą przywrócić swoją lojalność w jeszcze jeden sposób. Jeśli szlachcic przeciwnika zginie w kampanii przeciwko Twojemu zamkowi. Jeden uśpiony szlachcic może przywrócić od 300 do 600 lojalności zamku. Ponadto, maksymalna lojalność, którą można przywrócić w ten sposób to 2000, nawet jeśli zginie 10 lub więcej szlachciców. Wszystkie jednostki z Twierdzy Zamku wychodzą z ukrycia i zaczynają bronić zamku, jeśli lojalność spadnie poniżej 3001. Wraz z nimi wszystkie jednostki, które zostały wyszkolone i/lub wyleczone zostaną zmobilizowane i wszystkie jednostki, które zostały wysłane w kampaniach z tego zamku, natychmiast zostają przeniesione z powrotem.

Po każdej bitwie otrzymujesz raport, której nie przegrałeś w pierwszej rundzie. Informacje z raportów, gdy podbijasz zamki aktywnych graczy, możesz odnaleźć naciskając przycisk “Pełny raport”. Możesz tam sprawdzić, czy obrońca miał ulepszone umiejętności i dlaczego straciłeś swoje jednostki. Co najważniejsze, jeśli w Twojej armii atakującej był szlachcic, możesz przewinąć do dołu i sprawdzić ilu szlachciców przeżyło bitwę, ile lojalności spadło i ile lojalności pozostanie w tym zamku i jeśli maszyny oblężnicze (jeśli były włączone) zniszczyły poziomy budynku.

Jak obronić zamek przed nadchodzącymi atakami?

Kiedy omawiamy temat zdobywania zamków aktywnych graczy, musimy poświęcić trochę więcej czasu, aby wyjaśnić podstawy obrony zamków przed atakami. Przynajmniej w ten sposób będziesz wiedział czego się spodziewać. Gdy użytkownicy chcą chronić swoich zamków przed podbiciem mogą wysłać wspierające kampanie z armiami z innych zamków i/lub poprosić o pomoc innych członków gildii. Obrońcy mogą użyć armie ze swojego ekwipunku, używać wspomagaczy w celu szybszego szkolenia armii, leczyć jednostki i mobilizować już uzdrowione i wyszkolone armie, przenosić jednostki z innych zamków, dodawać i/lub usuwać jednostki z twierdzy i tym podobne.

Kiedy lojalność zamku spadnie poniżej 3001, jedyna kampania, którą obrońca może wysłać jest transfer. W ten sposób obrońcy mogą uratować resztki swoich jednostek i przenieść je do innych zamków, jeśli zdecydują, że nie mogą lub nie będą już mogli bronić zaatakowanego zamku.

Kolejną bardzo ważną rzeczą jest, którą praktykują doświadczeni gracze, to ustawianie specyficznej formacji obronnej, nastawionej na usypianie szlachciców. Możesz podpatrzeć to tutaj:

Chodzi o to, że każdy rozsądny gracz zawsze będzie umieszczał swoich szlachciców jak najdalej od niebezpieczeństwa, dlatego są umieszczani w czwartym rzędzie. Ta formacja da Ci najlepszą możliwość na uśpienie szlachciców oraz zadać poważny cios atakującym siłom przeciwnika i dodatkowo odzyskać lojalność w Twoim zaatakowanym zamku.

Wszystkie te taktyki są ważne, gdy próbujesz zaatakować i zdobyć zamek. Również możesz ich użyć do własnych strategii obronnych.

Najważniejsze kroki do zdobycia zamku aktywnego gracza to:

  1. Upewnij się, że podniosłeś poziom budynku Zakon i możesz posiadać więcej zamków.
  2. Trenuj szlachciców, aby obniżyć lojalność przeciwnika.
  3. Użyj Szpiegowania, aby dowiedzieć się czego oczekiwać oraz jak się przygotować.
  4. Użyj poprawnej formacji i wystarczającej ilości jednostek – pamiętaj, że jest minimalna populacja, którą musisz posiadać, aby wysłać ataki z szlachcicem. Zawsze umieszczaj szlachcica w czwartym rzędzie.
  5. Bądź czujny i używaj szpiegostwa często i zawsze gdy lojalność zamku spadnie pod 3001.
  6. Spodziewaj się różnych strategii obronnych. Ucz się ich i następnie wykorzystuj na swoją korzyść.
  7. Miłej zabawy!

Gry podobne