Rise of Kingdoms może początkowo wyglądać jak prosta gra, ale wywodzi się z serii Civilization i oferuje bardziej złożoną mechanikę w miarę postępu gry. Niektórzy gracze mogą nawet nie zauważyć niektórych zaawansowanych funkcji, które są niezbędne, aby grać w grę bardziej efektywnie i sprawić, że twój naród będzie się rozwijał szybciej. W tym poradniku omówimy wszystkie takie zaawansowane funkcje i wyjaśnimy inne ważne rzeczy, które musisz wiedzieć o grze Rise of Kingdoms, za pomocą pytań i odpowiedzi. Ta lista jest oparta na pytaniach, które otrzymujemy od naszych czytelników od czasu do czasu i postanowiliśmy opublikować je tutaj.

Jak mogę zdobyć darmowe klejnoty?

Na początku gry otrzymasz darmowe klejnoty za wykonywania prostych zadań. Nie myśl, że tak będzie cały czas: po osiągnięciu przez miasto poziomu 10 liczba darmowych klejnotów będzie bardzo niewielka. Ale bez względu na to, jaki masz poziom, istnieje sposób, aby codziennie zarabiać 100 darmowych klejnotów: wykonuj codzienne zadania.


Rise of Kingdoms oferuje wiele zadań, które musisz wykonać każdego dnia, oraz opcję zbierania punktów aktywności podczas ich wykonywania. Jeśli wykonasz wszystkie zadania w ciągu jednego dnia, otrzymasz 100 punktów aktywności, co daje ci prawo do otwarcia rzadkiej skrzynki z łupami. Ta skrzynia zawsze nagradza 100 darmowymi klejnotami, oprócz innych przydatnych i ważnych zasobów. Konieczne będzie wykonywanie wszystkich zadań każdego dnia, ale jeśli chcesz stale zdobywać darmowe klejnoty za darmo, jest to najlepszy sposób, aby to zrobić.


Jaki jest najlepszy sposób wydawania klejnotów?

Klejnoty są najważniejszym zasobem w grze. Są sprzedawane za prawdziwe pieniądze, a darmowi gracze mogą mieć ich ograniczoną liczbę. Klejnotów można używać do wielu różnych rzeczy. Możesz użyć ich do przyśpieszania czasu lub ulepszeń każdego budynku w grze lub natychmiastowego ukończenia każdego badania.

Chociaż jest to dość atrakcyjne, nie jest to najlepszy sposób na ich użycie. Rise of Kingdoms ma system „VIP”. Możesz zdobyć ograniczoną liczbę punktów VIP, logując się codziennie do gry. Punkty te służą do zwiększenia poziomu VIP. Istnieje w sumie 15 poziomów VIP, a korzyści, które zyskujesz na każdym poziomie stale rosną. Na ostatnim poziomie prędkość prawie wszystkiego wzrasta o 20% – 30%.


Jednak ilość punktów VIP, które zbierzesz, logując się do gry, będzie bardzo niewielka. Zamiast tego możesz je kupić za pomocą klejnotów, które otrzymasz za darmo. Radzimy to zrobić zaraz po rozpoczęciu gry i przynajmniej zwiększyć do poziomu VIP 1. Następnie nadal kupuj punkty VIP za pomocą klejnotów. Za pomocą tej metody każdy gracz osiągnie poziom VIP 15 i możesz być pewien, że warto.

Jak mogę przenieść moje miasto?

Możesz przenieść swoje miasto w dowolne miejsce / królestwo. Aby to zrobić, musisz użyć przedmiotu o nazwie „zwój teleportacji”. Na początku gry dostajesz dwa zwoje za darmo. Dołączając do sojuszu, możesz za darmo przenieść swoje miasto w pobliżu lidera sojuszu.

Skrót wymagany do korzystania z tej funkcji jest dość mały i trudno go zauważyć. Musisz kliknąć przycisk strzałki obok swojego zdjęcia profilowego.

Wybierz opcję teleportacji z menu rozwijanego, a mapa świata zostanie otwarta. Możesz przenieść swoje miasto, klikając dowolny pusty obszar na mapie. Jeśli zabraknie bezpłatnych zwojów teleportacyjnych, możesz kupić nowe.

Oto kolejna przydatna wskazówka: w każdym królestwie możesz utworzyć do dwóch gubernatorów / miast i kontrolować oba jednocześnie. Aby to zrobić, kliknij swoje zdjęcie profilowe, wybierz „Zarządzanie postaciami” i kliknij „Utwórz nową postać”.

Jakie są najważniejsze budynki?

Istnieje wiele budynków, które można zbudować, a ich znaczenie będzie się różnić w zależności od stylu gry. Zalecamy jednak zbudowanie dwóch konkretnych budynków i skupienie na nich uwagi przez całą grę. Pierwszym z nich jest „Punkt Handlowy”.

Znaczenie tego budynku polega na tym, że umożliwia on wymianę zasobów. Po zostaniu członkiem sojuszu możesz wysyłać i odbierać zasoby od innych członków. Ta funkcja jest szczególnie przydatna, gdy potrzebujesz zasobów awaryjnych w trudnym czasie. Jednak aby skorzystać z tej funkcji, budynek musi zostać wybudowany w Twoim mieście. Dlatego po ulepszeniu Ratusza do poziomu 10 nie zapomnij zbudować Punktu Handlowego.

„Magazyn” to drugi najważniejszy budynek. Właściwie zbudujesz go na początku gry, ale zapomnisz o nim bardzo szybko, ponieważ nie ma prawie żadnego zastosowania na wczesnym etapie gry. Budynek ten ma jednak ogromne znaczenie z punktu widzenia zarządzania zasobami. Zwłaszcza na początku gry otrzymasz wiele zasobów. Ale jeśli zapomnisz ulepszyć Magazyn, nie będziesz mógł korzystać z tych zasobów – przepadną. Dlatego pamiętaj o regularnym ulepszaniu Magazynu. Każdy budynek w Rise of Kingdoms można ulepszyć do poziomu 25. W pełni ulepszony magazyn może pomieścić 2 500 000 jednostek z każdego źródła.

Jak mogę chronić moje miasto?

Na początku gry twoje miasto będzie chronione tarczą, aby zapobiec atakom, ale ta tarcza wkrótce zniknie. Możesz kupić nowe tarcze, ale mogą one kosztować dużo. W każdym razie Twoje miasto prędzej czy później nie będzie chronione. Każdy gracz może ukraść wszystkie zasoby, atakując twoje miasto. (Oczywiście możesz zrobić to samo.) Istnieje kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby chronić swoje miasto przed takimi atakami.

Zawsze trzymaj w swoim mieście dowódcę ze specjalnością „Obrońca”. Oczywiście sam dowódca nic nie zrobi, więc upewnij się, że w twoim mieście zawsze jest porządna siła oparta na armii. Innymi słowy, nie wysyłaj wszystkich swoich żołnierzy na zewnątrz, aby walczyli lub zbierali zasoby: zawsze garnizonuj niektórych z nich w mieście. Specjalni dowódcy – obrońcy – wzmocnią ich dzięki swoim umiejętnościom, które posiadają i będą skutecznie bronić się przed wieloma atakami na niskim poziomie.

Upewnij się, że Mur jest zawsze na najwyższym poziomie. Mur jest jednym z najczęściej pomijanych podczas rozbudowy budynków. Jednak dopóki twoje ściany są nienaruszone, twoje miasto będzie bezpieczne od wszelkiego rodzaju ataków. Dlatego upewnij się, że ściana nie jest uszkodzona i zawsze ulepszana do najwyższego możliwego poziomu.

Zwróć uwagę na swój magazyn. Budynek Magazynu ma jeszcze jedną cechę: jeśli wszystko pójdzie nie tak i miasto zostanie zaatakowane, wrogowie spalą wszystkie twoje zasoby. Ale zasoby przechowywane w Magazynie są nadal twoje – wrogowie nie mogą ich zniszczyć. Te zasoby dają nową szansę na rozpoczęcie od nowa. Dlatego upewnij się, że masz przynajmniej jeden Magazyn w każdym ze swoich miast, w miarę możliwości miej ich więcej.

Istnieją inne szczegółowe przewodniki, które stworzyliśmy dla Rise of Kingdoms. Rise of Kingdoms to gra, która nagradza graczy, którzy przywiązują wagę do szczegółów i wymieniliśmy najważniejsze jej cechy dla Ciebie – jesteśmy pewni, że będziesz teraz bardziej wydajny na polu bitwy.


Gry podobne