WICKED: The Game na Androida to nowa gra od studia 505 Games, w której przeżyjemy niesamowite przygody w stylu popularnych gier puzzle. Grę oparto o popularny musical o tym samym tytule, więc każdego gracza czeka tutaj podróż do magicznej krainy Oz, gdzie poznamy nieznaną dotąd historię wiedźmy, tuż zanim do krainy przybyła Dorotka. Może to sprawi, że spojrzycie z innej perspektywy na życie i motywy jakimi kierowała się ona tych przygodach, które poznaliśmy z książek i bajek.
Prócz samej Wiedźmy na swojej drodze napotkamy wielu czarnoksiężników jak i inne magiczne kreatury. Aby było nam łatwiej wydawca dodał do rozgrywki liczne wspomagacze i power-up’y pozwalające rzucać nam zaklęcia, wywoływać eksplozje poprzez kolejne dopasowania itp. W trakcie podróży znajdziemy cenne przedmioty, które z kolei pozwolą nam poznać nowe postaci z całej historii. Każdy kolejny poziom stawia przed nami nowe wyzwania, a i trudność z kolejnymi levelami znacząco wzrasta.

wickedgame 005


Rozpoczynając zabawę uruchamiamy kolejny poziom i tu warto się zatrzymać na chwilę zanim klikniemy w przycisk Play. Po co? Otóż prócz numerku poziomu widzimy tutaj nasze zadania, których wykonanie jest warunkiem na przejście etapu. Praktycznie na każdym poziomie musimy zebrać określoną ilość punktów, znaleźć jakiś przedmiot, ale to co najważniejsze to fakt, że na wykonanie zadań mamy ograniczoną ilość ruchów. Na tym etapie możemy także dokupić dodatkowe boostery, których użycie pozwoli nam nieco ułatwić sobie zabawę, ale o nich później. Zdobywanie punktów jest tu dość istotne, gdyż za nie zdobywamy gwiazdy, w zależności od ich ilości można na każdym poziomie zdobyć maksymalnie 3 gwiazdy. Na kolejnych etapach mamy wymaganą ilość gwiazd, które należy posiąść, aby móc odwiedzić Czarnoksiężnika, u którego zakupimy boostery.

wickedgame 002

Sama rozgrywka w WICKED: The Game nie wymaga od nas długiej nauki, jeśli graliście w Diamond Digger Saga to nie będziecie mieli tutaj żadnych problemów. Każdy poziom najpierw zaczyna się od przedstawienia odpowiedniej mapy, gdzie jesteśmy zaznaczeni my, jak i nasz cel podróży. Wykonując kolejne dopasowania tworzymy tunele, którymi płynie magiczny płyn i jeśli doprowadzimy go do końcowej komnaty to zaleje on tajemniczy mechanizm otwierając go jednocześnie.


Mechanizm po otwarciu uwalnia nam specjalny przedmiot, który jest zawsze jednym z zadań jakie wyznaczają nam levele w grze. Oczywiście im większe robimy dopasowania tym więcej punktów zdobywamy jak i tworzymy dodatkowe wspomagacze jak miny i bomby, które mogą nam utorować dalszą ścieżkę do zwycięstwa. Ruchu jakie pozostaną po wykonaniu przez nas zadań zamieniane są także na punkty, co jest niekiedy znacznym bonusem i pozwala nam łatwiej uzyskać trzy gwiazdy na danym poziomie.

wickedgame 001

Ciekawe jest to, że w WICKED: The Game nie ma czegoś takiego jak waluta gry i jedyne co tutaj znajdziecie to życia, które tracimy za każdym razem jak skończą nam się ruchy przed dotarciem do celu, albo nie wypełnimy wymagań poziomu. Życia odnawiają się co pewien czas, ale możemy je odnowić natychmiastowo za prawdziwą kasę, albo poprosić o dodatkowe naszych znajomych z Facebooka. Pewnie zastanawiacie się co ze wspomnianymi boosterami, jak je kupić? Nie można ot tak kupić, jeśli odblokujecie gwiazdami drogę do Czarnoksiężnika to staniecie przed kolejnym wyzwaniem. Pojawi się nowe okno ze specjalnymi wajchami. Musicie wybrać kolejne i macie tym samym szansę na bonusy, ale są i pułapki przez które mag wykryje waszą obecność i wezwie straż. Wtedy pozostaje nam tylko zdobywać gwiazdy ponownie i tak w kółko.


Jak wspomniałem możemy zagrać w Wicked na Androidzie, ale jest także wersja gry na Facebooku i co więcej gracze mobilni mogą połączyć swoje konto z Facebooka i grać zarówno na jednej jak i na drugiej platformie, gdzie dotychczasowe wyniki będą synchronizowane.


Gry podobne