Postaram się Wam przybliżyć nieco rozgrywkę w tej logicznej łamigłówce. Popatrzmy na samą grę Bubble Saga, która jest pierwowzorem wśród tego typu gier, gdzie pierwszy raz użyto konkretnego tematu w tle i tą samą technikę wykorzystuje omawiana aplikacja, gdzie tematem przewodnim jest oczywiście świat czarownic. Jeśli chodzi o sam gameplay to nie ma tutaj żadnych innowacji, ale nie powiedziałem, że Bubble Witch Saga jest złą grą, jest świetnie wykonana i bardzo dobrze wykończona.

Jak zawsze każdy poziom zawiera pełny ekran wypełniony kolorowymi pęcherzykami. Kontrolujemy działko znajdujące się na dole ekranu, z którego wystrzeliwujemy banieczki, a celem tutaj jest grupowanie co najmniej trzech, albo i więcej bąbelków o tym samym kolorze, jeśli to zrobimy to zaczynają one spadać. W trakcie rozgrywki będziemy mogli również zbierać różnego rodzaju power-up’y, dzięki którym pójdzie nam znacznie łatwiej, ale w każdej rundzie musimy zdobyć odpowiednią ilość punktów jeśli chcemy awansować i podążać dalej.


bubble witch saga 002

Struktura gry Bubble Witch Saga została wykonana w ten sam sposób jak inne gry z serii Saga wliczając w to Majhong Saga. Tak więc będziemy przemieszczać się poprzez mapę zakańczając kolejne poziomy, ale pamiętajcie, aby to nam się udało to trzeba zdobyć odpowiednią ilość punktów za każdym razem, to czy nam się udało pokażą zdobyte gwiazdki. Te gwiazdy nie tylko służą nam do odblokowywania kolejnych poziomów, ale także nowych bonusów. Podczas normalnej gry zdobycie co najmniej jednej gwiazdy nie jest czymś skomplikowanym, ale już posiadanie dwóch i trzech może być dla każdego niezłym wyzwaniem. Niekiedy jedna nam nie wystarczy, więc nie liczcie za zawsze będzie tak samo łatwo jak na początku.

Gra Bubble Witch Saga używa systemu energii, ale jeśli uda nam się ukończyć poziom to nie stracimy żadnej. Jednak za każdym razem jak się nam nie powiedzie tracimy część energii, która jest ograniczona do pięciu, ale nie martwcie się bo co pewien czas się odnawia. Możecie oczywiście dokupić ją na szybko za kredyty facebookowe.


bubble witch saga 003

Najbardziej interesującą częścią rozgrywki są pająki, tak w grze Bubble Witch Saga pojawiaja się one za każdym razem jak zbijemy jakieś bąbelki. Poruszają się one nad kotłami. Każdy taki kociołek ma przypisana określoną ilość punktów, a na końcu każdego poziomu każdy pozostały pęcherzyk zostanie zrzucony do tych kotłów, ale wpadają one przypadkowo, dzięki pająkom odbijają się od nich dając nam większe szansę na zdobycie maksymalnej ilości punktów, albo i nie, kwestia szczęścia. Tak czy inaczej omawiana aplikacja spełnia wszystkie standardy jeśli chodzi o gry match 3, dobrze wygląda i daj nam dużo dobrej zabawy. Tematyka z wiedźmami w tle i sprawia choć pozory unikalności w tego rodzaju grach. Całe tło złożone z kotłów, cmentarza i zawsze obecnego trio czarownic dodaje smaczku i troszkę mrocznego uroku całej zabawie.


Gry podobne