Twórca gier społecznościowych i mobilnych, studio King właśnie odpaliło najnowszą grę na Facebooku z serii Saga. Poznajcie tym samym Diamond Digger Saga, opartą o poziomy grę puzzle match 3, w której oczyszczamy kolejne plansze z widocznych klejnotów, aby móc kopać głębiej, aż do samego środka Ziemi. 


Na każdym poziomie gracze mają ograniczoną ilość ruchów, a każdy z nich do kolejne próby dokopania się bardzie w głąb ziemi. Kopiąc tunele dajemy wolną drogą wodzie płynącej z samej góry, a możemy to zrobić dzięki klikaniu w grupy identycznych elementów położonych obok siebie (co najmniej trzech diamentów). Klejnoty nie mogą być połączone linią prostą i każda kombinacja jest tutaj dozwolona.

Na planszy w Diamond Digger Saga zawsze jest punkt, przez który woda wpływa i jeden albo i więcej punktów, którym może ona przepłynąć na dalszą część planszy. Niektóre klejnoty są blokowane przez piasek i inne przeszkody, które najpierw trzeba usunąć, aby móc pod nimi wykopać tunel dla płynącej wody.

Diamond Digger Saga 019


Każda runda dzieli się na kilka „pokoi” czy stref, które należy oczyścić, aby dotrzeć do ostatniego z nich, a gracze wtedy otrzymują darmowy bonus w postaci dodatkowych ruchów za każdym przejściem z pokoju do pokoju.

Gracze w Diamnond Digger Saga mogą na każdym poziomie zdobywać maksymalnie trzy gwiazdki, które wyliczane są na podstawie punktów zdobytych w drodze rozgrywki. Wyniki możemy porównywać z wynikami znajomych, również grających na Facebooku. Jednak dużym ograniczeniem w grze jest limit żyć, który drastycznie skraca czas trwania pojedynczej sesji, ale gracze mogą dokupić dodatkowe życia za prawdziwą kasę, albo dostać kilka w formie prezentu od znajomych.

Diamond Digger Saga ma obecnie ponad dwa milionach aktywnych użytkowników miesięcznie i ciągle ta liczba rośnie.


Screeny z gry


Gry podobne