BubblaCadabra to najnowsza gra logiczna match 3 w kulki na Facebooku, którą przygotowało dla nas studio Murka. Wiem, że mało wam to mówi, ale pomimo mało znanej nazwy gra jest godna polecenia, choć sama mechanika nie odróżnia jej od innych aplikacji tego typu. W grze BubblaCadabra przenosimy się na farmę, gdzie musimy pomóc małej krówce w likwidacji kolejnych kulek z nadlatującej tafli. W tym celu zajmiemy się sterowaniem niewielkiego działka, z którego wystrzeliwujemy kolorowe kuleczki tak, aby dopasować je z tymi znajdującymi się nad nami.

Jak grać?

Na każdym poziomie musimy pamiętać o tym, aby zawsze spełnione były dwa główne cele. Pierwszym z nich jest uzyskanie takiej ilości punktów, aby po ich podliczeniu na końcu rozgrywki wypadła nam co najmniej jedna z trzech gwiazdek. Punkty zbieramy przez kolejne dopasowania trzech identycznych elementów do siebie, ale im więcej jest ich w takiej grupie tym więcej punktów ląduje na naszych kontach. Dodatkowo zbijając kulki do których przymocowane są inne elementy, sprawiamy, że wszystko co do nich doczepione spada na dół do pojemników oznaczonych punktami. W zależności od tego, do którego pojemnika wpadną to my dostajemy właśnie tyle punktów.


bubblacadabra
Drugim celem w wymaganym w grze BubblaCadabra jest usunięcie kulek z planszy – wszystkich! Jednak jeśli na najwyższej linii usuniemy co najmniej 9 kulek – 9 pól będzie pustych, to cała reszta spadnie automatycznie oczyszczając planszę.

Poznajcie kolorowe ptaki

Podobnie jak to było w Bubble Witch Saga, gdzie widzieliśmy przyjazne pająku różnego koloru to w BubblaCadabra mamy kolorowe ptaki, które pojawiają się, gdy konsekwentnie raz za razem celnie dopasowujemy kuleczki. Jeden błąd i znika jeden ptaszek. Co więcej im dłuższa seria dopasowań tym większy mnożnik punktowy dają ptaki jeśli dotnie ich spadająca kulka.

  • Zielone ptaki podwajają ilość punktów.
  • Żółte ptaki je potrajają.
  • Fioletowe to już specjalne ptaki, które pomnożą nasz wynik 5 razy.

Przeszkód w grze co niemiara

Oprócz pomocnych ptaków dodano do gry przeszkody, które czasami mocno utrudniają dopasowania, a co za tym idzie osiągnięcie celów. Przykładem takich przeszkód są kamienne kulki, których nie można dopasować, a jedynie zbić podczas innych dopasowań. Sprawa się jeszcze bardziej komplikuje, gdy trafiamy na kulki kameleony, które potrafią za każdym strzałem zmieniać swój kolor.


Zdobywanie i wydawanie monet

W grze BubblaCadabra mamy specjalną walutę, czyli monety, które zdobywamy w każdej rundzie o ile uzyskamy co namniej dwie gwiazdy. Dodatkowe monety możemy kupić w sklepie gry za prawdziwe pieniądze.

Monety są niezwykle przydatną walutą, gdyż to dzięki nim możemy kupić magiczne kulki (booster), albo uzupełnić brakujące życia. Co więcej odkąd liczba strzałów jest ograniczona to można również dokupić dodatkowe w razie potrzeby.

Poziomy i życia

Grę rozpoczynamy z domyślnie pięcioma życiami. Jeśli nie uda nam się wykonać choćby jednego zadania (celu), o czym pisałem na początku, to poziom kończy się niepowodzeniem, a my tracimy życie. Życia odnawiają się co 30 min. Jednak jeśli nie lubicie czekać to możecie je kupić w Magic Shop. Za darmo życia można zdobywać za pomocą wysyłanej prośby do naszych znajomych, którzy mogą nam jedno, albo i więcej podarować w prezencie.


życia
Chyba już wszystko co trzeba wiecie o grze BubblaCadabra, więc nie ma przeszkód, abyście nie wypróbowali jej na własnej skórze. Do dzieła, jest dostępna za darmo na Facebooku. Niedługo zapraszamy do naszych poradników na temat omawianej gry.


Gry podobne