The West to druga w kolejności gra przeglądarkowa jaka wydało niemieckie studio Innogames. Ich pierwszy tytuł Tribal Wars (Plemiona) podbił serca milionów graczy na całym świecie.

The West rzuca gracza do świata Dzikiego Zachodu, rodem z amerykańskich westernów. Przejmujemy kontrolę nad naszą postacią i staramy się tylko przeżyć. Kiedy wchodzimy do gry pierwszy raz jesteśmy witani przez Todda O’Reilly, który jest pewną formą tutorialu w grze. Główny ekran w grze przedstawia mapę świata z sześcioma lokacjami. Jako nowi gracze musimy krok po kroku przejść cały tutorial, aby nauczyć się podstaw gry.


Klikając w zadania przenosimy się do Saloonu, gdzie postacie NPC będą przydzielać nam liczne misje. Henry Walker jest barmanem, który będzie miał na samym starcie najwięcej zleceń dla nas. Odrazu poznamy zasady walk w The West, które składają się z ośmiu rund, gdzie w każdej z nich będziemy mogli zarówno zaatakować jak i się bronić. Kolejnym krokiem w tutorialu będzie zebranie pewnej ilości tytoniu. Reszta przewodnika pokaże nam różne zadania, jak straszyć ptaki, jak się strzyże owce i łowi ryby, ale każdo zajęcie wymaga od nas specjalnych umiejętności.

the west 1

W grze na przeglądarkę The West zadania ukończone dają nam zarówno walutę gry, doświadczenie jak i inne przydatne przedmioty. Każdy nowy poziom dodaje nam trzy punkty umiejętności, a także pojedynczy punkt statystyk. Nasze podstawowe statystyki to: siła, mobilność, charyzma i zręczność. Każda nasza umiejętność musi być przez nas przyswojona przed podjęciem się konkretnego zadania, na przykład umiejętność pływania jest wymagana do zadań związanych z poławianiem ryb.


fort the west

The West nie jest zbyt skomplikowaną grą, a całość naszych czynności odzwierciedlają zwykłe grafiki, system taki znamy z gier takich jak Gladiatus czy BiteFight. Jednak tutaj mamy również wybór klas, podczas gdy zaczynamy zabawę od tej podstawowej to już przy dziesiątym poziomie możemy awansować do jednej z czterech klas. Dodatkowo każda klasa ma swoje unikalne właściwości jak np. szybkość poruszania się po mapie.

Czas do dojścia do danego miejsca na mapie podany jest w podglądzie, więc wiemy mniej więcej ile zajmie nam dane zajęcie i spokojnie możemy zagrać w coś innego w oczekiwaniu na powrót naszego bohatera. Kolejkować zadania możemy jeśli jesteśmy posiadaczami konta premium.


Przydatne linki:

Kody do The West (nie istnieją)

  • Kalkulator prac The West 

Gry podobne