Pewnego dnia Dinozaury powiedziały sobie DOŚĆ! Nadszedł czas, aby odpłacić Jaskiniowcowi pięknym za nadobne. Oprócz planu ucieczki mają w swoim arsenale mnóstwo sztuczek i broni, a one pozwolą im obalić rządy tyrana. My jako gracze dołączamy do tego ruchu oporu i używając swoich umiejętności pomagamy dinozaurom odzyskać odebraną im brutalnie wolność.

Przenosimy się tym samym do gry Dino Clash, która ostatnio podbija serca użytkowników Facebooka. Nie da się jednak ukryć, ze studio Qublix (Bubble Age, Solitaire Tales) podczas tworzenia gry wyraźnie bazowało na wielkiej popularności serii Angry Birds, z tą różnicą, że tutaj nie ma wściekłych ptaków, ale są równie rozwścieczone dinozaury, a zamiast głupkowatych świń walczymy z jaskiniowcami w pięknej scenerii rodem z epoki kamienia łupanego.


dino clash angry birds

W grze Dino Clash grupka dinozaurów, rebeliantów porwanych przez jaskiniowców stara się odzyskać swoją wolność. Podobnie jak japońscy kamikaze i one używają siebie jako broni, poświęcają się dla wyższych celów i własnymi ciałami niszczą przeciwnika. A wszystko to z wielką pomocą Nas samych, czyli graczy.

Każdy poziom w grze posiada inne ustawienia bloków, przeszkód itp., jednym słowem poziomy od siebie różnią się layoutem jak i stopniem skomplikowania. Aby zniszczyć wioskę jaskiniowców mamy do dyspozycji ograniczoną ilość ruchów – czytajcie dinozaurów do wystrzelenia z wielkiej procy.


dino clash na facebooku

Gracze oprócz punktów za pokonanie jaskiniowców zdobywają także za trafienia w złom i śmieci leżące w ich wioskach, a nawet padają bonusy na koniec rundy za każdego dinozaura, który pozostał i nie został użyty do walki. Punkty następnie przeliczane są na gwiazdy i możemy ich w każdy levelu zdobyć maksymalnie trzy. Oczywiście jeśli coś pójdzie nie tak i nie osiągniemy upragnionego wyniku to zawsze można się cofnąć i powtórzyć strzały zwiększając ilość zdobytych punktów i gwiazd.

Gra Dino Clash dostępna jest na Facebooku za darmo i wciąż się rozwija o kolejne etapy, więc nie przegapcie okazji, aby przetestować swoją celność i umiejętność taktycznego planowania już dziś.


[youtube id=”-H1dpHL6kK0″ width=”633″ height=”356″]


Gry podobne