Lubicie od czasu do czasu ułożyć sobie pasjansa? Jeśli tak to gra Solitaire Tales jest idealną propozycja dla Ciebie na długi majowy weekend. Pomimo, że gra wystartowała już 8 marca 2013 na Facebooku to dopiero teraz na nią trafiłem. W sumie nie wiem czemu tak późno. Twórcą aplikacji jest Qublix, kanadyjskie studio społecznościowe, które już pokazało co potrafi dając nam Crush City. Na obecną chwilę jest to jedna z gier, która zaliczyła ostre wzrosty pod względem wskaźnika MAU na Facebooku, więc myślę, iż warto poświęcić jej chwilę naszej uwagi, w końcu gra w nią obecnie ponad pół miliona osób na całym świecie.


Solitaire Tales – recenzja

Pomimo, że prezentowana dziś aplikacja to pasjans online to posiada również własną fabułę, którą odkrywamy już od pierwszego uruchomienia. Zło skradło Talię Mocy, a my musimy użyć mocy skrywanej w kartach, aby pokonać wrogów i odzyskać zaginioną talię. Fajnie brzmi no nie? Ale podobnie jak w Crush City tematyka gry nie ma nic wspólnego z gameplay'em. Łączy ona w sobie szybką i dynamiczną rozgrywkę w stylów blitz z elementami strategicznym puzzli.

st screen 002

Na każdym poziomie gry Solitaire Tales stajemy przed zadaniem wyszukania określonej złotej karty, która ukazywana jest przed nami, ozdobiona pozłacanymi brzegami. Pozostałe karty, które utrudniają nam dostęp do celu można wyeliminować klikając je kolejno dopasowując je do odłożonej karty na stole. Może to być wartość o jeden punkt wyższa bądź niższą, a same kolory nie mają tutaj żadnego znaczenia. Przykładowo na Asa możemy położyć dwójkę, albo króla. W sytuacji, gdy żadna z kart nie pasuje (z tych odkrytych) możemy skorzystać z talii kart zapasowych, wystarczy je również kliknąć i dopasować. Jak pewnie wiecie sam Joker pasuje do każdej z kart, ale skorzystanie z tej opcji kosztować nas będzie 5 sztuk gotóweczki. Niektóre boosty pomogą nam w osiągnięciu celu dodając nam ekstra karty, a zdobyć je można bardzo łatwo choćby prosząc znajomego o wysłanie ich w formie prezentu. Im mniej ruchów wykonamy w trakcie rundy tym zarobimy więcej monet, a co za tym idzie w rozliczeniu pojawi nam się więcej gwiazdek. Jeśli jednak nie uda nam się zebrać wszystkich złotych kart to po prostu zostaje nam odebrane jedno życie, których mamy na starcie tylko cztery za darmo.


Twórcy aplikacji Solitaire Tales zarabiają tutaj głównie poprzez monety, cash i dzięki systemowi żyć. Za monety, które równie dobrze zdobędziemy w trakcie regularnej rozgrywki, możemy zakupić boosty i specjalne narzędzia. Za Cash można kupić Jokera, a nasze życia są jedynym sposobem, aby w ogóle móc zagrać.

st screen 004

Podsumowując, prezentowana dziś gra jest świetnym sposobem na zabicie czasu. Dodatkowo spodobała mi się tutaj wysokiej jakości grafika, dopasowany interfejs użytkownika i delikatna oprawa dźwiękowa, która działa relaksująco podczas zabawy. Zaczniemy cieszyć się zabawą już po kilku sekundach od uruchomienia gry i tylko system żyć sprawia, że nie możemy zostać przy grze dłużej, ale to nie jest również problemem o ile podążamy za danymi wskazówkami.  Gry podobne