Gra Gemmings Rush to kolejna logiczna gra na facebooku, która na pierwszy rzut oka wydaje się być czymś na wzór match 3 jednak jest to nowa, dość ciekawa gra w słowa. Osadzona w świecie sci-fi fabuła przenosi Nas do świata Gwiezdnych Wojen z przymrużeniem oka. Zobaczymy karykaturę Lorda Vadera i rządzonych przez niego armii klonów. Widzimy wyraźnie jak owa tematyka wkracza z wielkim hukiem w sferę gier społecznościowych, a tego najlepszym przykładem jest chociażby Angry Birds Star Wars.

Na każdą rundę mamy w Gemmings Rush tylko 60 sekund i w tym czasie musimy ułożyć jak najwięcej słów z liter tego samego koloru. Jednym słowem klikając na daną literę uznajemy ją jako pierwszą, następnie wszystkie tego samego koloru zostają podświetlone. Aby stworzyć cały wyraz musimy klikać kolejne litery, aż do ostatniej. Ostatnią literę zaznaczamy poprzez podwójne kliknięcie i jeśli wyraz istnieje w słowniku gry to otrzymujemy za niego adekwatną ilość punktów. Za każdym razem jak uda nam się odnaleźć dłuższe słowo otrzymujemy bonus do naszego czasu, w ten sposób mamy go więcej na nowe wyrazy. Jednak największym utrudnieniem dla polskich graczy będzie bariera językowa. Nie możemy tutaj tworzyć polskich wyrazów, wszystko musi być po angielsku, zgodnie z ich gramatyką.


Gemmings Rush 002

Oprócz czasu naszą zabawę w Gemmings Rush ogranicza coś na wzór energii, w sumie nie da się nie zauważyć czegoś na wzór baterii tuż przed każdą rundą. Mamy pięć podejść i jeśli wykorzystamy je wszystkie to musimy poczekać za każdym razem dziesięć minut na nową możliwość zagrania. Innym sposobem na naładowanie baterii jest wysłanie do znajomych prośby o nią, albo wydanie realnej gotówki z własnej kieszeni (waluta premium i item shop w grze). Za każdym razem jak kończymy rundę zdobywamy doświadczenie i złoto, adekwatną ilość do tego co udało nam się osiągnąć, czyli ile słów ułożyliśmy. Dzięki zarobionemu w Gemmings Rush tak złotu możemy tuż przed nową rozgrywką zakupić kilka przydatnych skilli, ale nie więcej niż cztery jednocześnie. Może to być przykładowo TimeMachine, który doda nam dodatkowy czas w danej rundzie, albo umiejętność (power-up) podwajający ilość zdobywanych punktów czy też coś na wzór bomby likwidującej niekorzystne litery. W trakcie każdej gry po prawej stronie wylistowane są przez Nas ułożone słowa, a także posiadane skille. Na samym górze znajduje się pasek punktowy wraz z aktualnym przelicznikiem.

Gemmings Rush 003


Podsumowując grę Gemmings Rush na Facebooku, to nie ma co więcej opisywać, jest to bardzo prosta aplikacja, z którą nie powinniście mieć większych problemów. Jednak brakuje mi tutaj czegoś na styl tutorialu, gdyż wchodząc pierwszy raz do zabawy wiele osób będzie miało problem z tym co tutaj w ogóle robić. Nie jest nic wyjaśnione oprócz tego co ja tutaj Wam opisałem, a przyznam się, że sam miałem początkowe wielki problem z rozgryzieniem całego mechanizmu, a to nie jest pierwsza taka gra w jaką grałem. Grafika jest komiczna, ale i przyjemna jak i satysfakcjonująca jak na taką tematykę. Możemy bawić się naprawdę świetnie przez wiele godzin, a przecież to w tym wszystkim jest najważniejsze, no nie?


Gry podobne