Powstawanie coraz to nowszych klonów gry Clash of Clans dowodzi na nowo jak wspaniałą produkcją jest CoC i chyba najwięcej takich gier znajdziemy na AppStore, ale również coraz większy wybór mają użytkownicy urządzeń z Androidem i na Google Play ostatnio zauważyłem Titan Empires. Może nie jest do końca klonem CoC, ale mimo wszystko ma wiele wspólnych cech ze wspomnianą produkcją plus kilka innych, równie ciekawych dodatków, które sprawiają, że strategie na urządzenia mobilne nabierają zupełnie nowego kształtu.

Podobnie jak z innymi grami tak i Titan Empires może sprawiać początkowo sporo problemów nowym graczom i dlatego postanowiłem przygotować Wam niewielki poradnik do gry, który przekaże w prosty sposób najważniejsze informacje o grze.


Dowódź potężnymi Tytanami

Chcecie wiedzieć jak zbudować perfekcyjną bazę? Co decyduje o ustawieniu idealnym wszystkich budynków, albo jak skuteczniej chronić swoje miasto? Jak zbudować obronę, a może po prostu szukacie informacji o jednostkach, ich porównania i tabel rozwoju? Jeśli tak to sprawdźcie także inne nasze poradniki do gry. A teraz skupmy się na podstawach.

Strategia rozbudowy w Titan Empires

Chroń swoją bazą za wszelką cenę!

W wielu podobnych grach Kwatera Główna jest najważniejszym z budynków w naszej bazie, ale w Titan Empires rola jak i waga tegoż budynku jest o wiele większa i musicie od początku o tym wiedzieć, w przeciwnym razie ryzykujemy naprawdę wiele. Innymi słowy, jeśli stracimy HQ zwany w grze Keep, to przegramy walkę od razu. Więc planowanie rozbudowy bazy powinno opierać się na szczególnej obronie tego budynku.


Pamiętajcie: Jeśli Keep zostanie zniszczony to wszystkie inne budynków polegną razem z nim i przegramy całą walkę i stracimy surowce pochowane w magazynach.

Oprócz murów bronią nas fosy

No i kolejna nowość w grze, czyli fosy, których nie widzieliśmy w podobnych grach. W przeciwieństwie do murów, przeciwnik nie może zniszczyć naszej fosy, ani w żaden sposób przez nią przejść, więc odpowiednio ustawiając fosę możemy skierować wojska przeciwnika w pułapkę przygotowaną na jej końcu!

Zdobądź ekwipunek dla każdego Tytana


Uwaga: Jednostki atakujące na dystans mogą strzelać do nas poprzez fosę, ale piechota walcząca wręcz musi szukać w niej wyłomu, aby rozpocząć atak.

Używaj pułapek

Prawdopodobnie najlepszą strategią budowy/ustawienia bazy w Titan Empires jest otoczenie Keep innymi budynkami, a więc również niezwykle przydatne będą tutaj wabiki/pułapki, im ich więcej na drodze do budynku głównego tym więcej zajmie im czasu niszczenie naszej bazy, a co za tym idzie mamy więcej czasu i my na pozbycie się nieproszonych gości i na posłanie ich do piachu.

Dołącz do Imperium

W Titan Empires Imperium to odpowiednik gildii z innych gier i odgrywają one kluczową rolę w rozgrywce dając swoim członkom niezwykłą przewagę. Dzięki temu możemy albo racze powinniśmy fortyfikować nasze jednostki obronne w wieżyczkach zwiększając ich obrażenia dwukrotnie na 24 godziny. Im większy jest poziom naszego Zamku Imperium to więcej fortyfikacji możemy stworzyć. Również jeśli jesteśmy w aktywnym Imperium to inni jego członkowie mogą nam pomóc w walce atakując przeciwnika w drodze do naszej bazy. To przewaga, którą naprawdę warto używać.

Walcz przeciwko innym graczom

Skup się na ulepszaniu Kamieniołomów, gdyż kamienia potrzebujemy praktycznie do wszystkiego, do ulepszania budynków i usuwania przeszkód.

Podobne gry do Titan Empires

Oszczędzaj diamenty na trzeciego budowniczego, po samouczku zdobędziemy drugiego, ale już kolejne będzie można kupić jedynie za diamenty, więc warto darmowe klejnociki oszczędzać od samego początku. Również ulepszajcie Młyn Esencji (Essence Mill), ale właśnie ten trzeci budowniczy będzie nam bardziej potrzeby, aby zarówno budowa nowych struktur jak i ulepszanie już obecnych odbywało się dynamicznie.

Zdobywaj darmowe diamenty wykonując zadania z ofert partnerów wydawcy, zdobywajcie osiągnięcia i bądźcie aktywnymi uczestnikami Imperium, zwłaszcza w Wojnach Imperium, za co mamy także pokaźne nagrody. Również oczyszczanie okolicy bazy daje nam możliwość zdobywania darmowych diamentów.

Rozmawiaj z innym członkami Imperium, wymieniajcie się strategiami i doświadczeniem.

Buduj, rządź i podbijaj

Gdy rozpoczyna się Wojna Imperium możemy sprawdzać bazę przeciwnika wcześniej, zanim zaatakujemy. Upewnijcie się, że o tym pamiętacie i że przed atakiem jesteście w posiadaniu odpowiedniej armii.

Używaj esencji do przyśpieszania pewnych rzeczy, głównie polecam regenerowanie Tytanów przed nowym atakiem.

Ulepszaj swoich Tytanów

Tytani są bardzo ważni w grze, gdyż to właśnie oni pozwalają członkom Imperium ratować kolegów przed atakami, ale również dają nam ogromną przewagę w walce. To podnoszenia poziomu Tytanów możemy użyć Titanite. Również możemy ich wyposażyć w przedmioty, które zwiększają ich statystyki jak i ulepszają ich umiejętności. Pasywne umiejętności są zazwyczaj najlepsze, więc na Waszym miejscu ulepszał bym je jako pierwsze.

Jak zdobywać Titanite?

Za każdym razem jak zdobywamy nowego Tytana to warto się zastanowić czy będzie nam on potrzebny, czy może szukamy bardziej rzadszego osobnika. Jeśli uznacie, że do niczego Wam się nie przyda to możemy Tytana zamienić w Titanite. Oprócz ulepszania Tytanów dzięki temu surowcowi możemy dzięki Titanitowi tworzyć od podstaw sami własnego Tytana. Jednak tutaj jest problem, potrzebujemy do tego ogromnych ilości tego surowca i dla Legendarnego Tytana potrzeba nam około 100 000 Titanite.

To na razie tyle w naszym poradniku odo gry Titan Empires, zapraszamy wkrótce na nowe poradniki.


Gry podobne