Czy kiedykolwiek marzyłeś, aby zostać Lordem, który do swoich usług ma tony wiernych sług co przybiegają na każdego jego wezwanie? Czy nie fajnie mieć poczucie posiadania własnego, wielkiego kawałka ziemi, który możesz rozwijać i pielęgnować. W sumie nie wiem co może robić taki Wielki Pan, ale na pewno uczucie bycia kimś tak wyjątkowym jest naprawdę niesamowite. 

Recenzja gry Imperia Online

Takie wrażenia da Ci tylko gra przeglądarkowa Imperia Online, w której wcielimy się w wielkiego właściciela ziemskiego (lorda) we wspaniałym cybernetycznym świecie online. Jeśli myślicie, że po wejściu do gry Imperia Online od razu będziecie władać potężnymi włościami to zapewne się zawiedziecie. Problem w tym, że ziemie dostaniemy, ale nie będzie ona zabudowana, a dookoła otaczają nas średniowieczne realia, także rozbudowa i zarządzanie w grze nie będzie spacerem po parku.


W grze poprowadzi Cię tutorial, który przekaże cenne wskazówki o tym, jak dysponować surowcami, a także dowiemy się jak używać i do czego służą poszczególne funkcje w interfejsie użytkownika. Taki system pozwoli nam rozwijać się na początku szybciej, a nie tak jak w innych strategicznych grach przegladarkowych, gdzie mamy dostępny FAQ na oddzielnej stronie.

Imperia Online strategia 002

Imperia Online jest specyficznym typem aplikacji, gdzie tworzenie struktur i zdobywanie surowców wymaga od nas czasu. Owa gra via www zmusi nas do wykorzystania w 40% strategii, a aż w 60% naszej cierpliwości. Piszę tak, bo późniejsze etapy gry pokażą Wam, że na kolejny poziom budynku będzie budować się po kilka godziny, choć w sumie sam grałem kiedyś w Ogame i jakoś nie przerażają mnie budowy, które trwają po paręnaście godzin, a nawet po kilka dni.


Imperia Online oferuje nam średniowieczny świat, strategie, gdzie każdy element starano się odwzorować według wiedzy jaką posiadamy o tamtych czasach. Grafika idealne oddaje średniowieczny styl budowli, wygląd chłopów jak i język i cała fabuła sprawia, że gra odczuwa całkiem inny klimat niż przejaskrawione, konkurencyjne gry na przeglądarkę. Dla niektórych to pewnie nie wyda się nawet po części interesujące, ale dla tych co kochają historię i dbałość szczegóły to prezentowana gra będzie czymś wyjątkowym.

Imperia Online strategia 003

Nie można powiedzieć, że cała produkcja jest statyczna i nudna bo istnieje w niej troszkę uroczych animacji, które chociażby ujrzymy w interfejsie użytkownika. Na naszej ziemi kręci się wiatrak, możemy zobaczyć jak pracują nasi chłopi i tak dalej. Takie małe, świetnie wykonane efekty dają nam troszkę światła w ponurym średniowiecznym otoczeniu. Imperia Online jest przykładem tego jak wiernie można odwzorowywać epokę docelową, która tkwi w fabule. W pewnym sensie nie nudziłem się sam grą, ale przekonałem się jak nudne było życie mieszkańców wiosek i miast z tamtych czasów.


Gra Imperia Online to naprawdę przyzwoita strategia, która lojalnie trzyma się swojej tematyki. Cała zabawa jest zrównoważona do pewnego stopnia, ale muszę Wam powiedzieć, że to jedna z nielicznych gier, gdzie zakup konta premium jest naprawdę opłacalny. Pierwsze konto premium dostaniemy zupełnie za darmo, aby przekonać nas jak bardzo ono czyni nasze życie łatwiejszym. Jednak bez niego i tak możemy dojść do wszystkiego sami, choć potrwa to dość długo, ale da się bez premium zbudować tutaj coś przyzwoitego. Ale z tego co widziałem mamy wiele okazji, aby kilkakrotnie wygrać darmowe konto VIP, dlatego nie ma co się zrażać do gry i płacić można tylko w ostateczności.

Imperia Online strategia 004

Imperia Online jest grą rzucającą nam wiele wyzwań, a tym samym również nudną bo jeśli chcemy podjąć tutaj jakąś akcję to musimy także liczyć na innych graczy. Ale przekonacie się również, że nawet w pobliżu równie silnego gracza jak my będziemy i tak bezpieczni bo zajmie nam naprawdę wiele czasu zebranie sił, odwagi i możliwości do wzajemnych napadów. Jednak takie coś mnie nie odstrasza, a wprost przeciwnie, jak kocham takie wyzwania i właśnie za to, że gra nie jest łatwą, ma u mnie wielkiego plusa. Bo co za przyjemność z zabawy, gdzie po dwóch, trzech dniach każdy napada każdego, to ciągłe zrywanie się po nocach, strach przed utratą wszystkiego – nie mówię, ze tego tutaj nie ma, ale na tym akurat musimy skupić się w o wiele mniejszym stopniu. Dużo ważniejsza jest tutaj strategia! Kolejną dobrą cechą w grze jest jej wsparcie graficzne. Już sobie wyobrażam jaka by była beznadziejna jakby wszystko opierało się wyłącznie na rozgrywce tylko tekstowej. W sumie widzę tutaj o wiele więcej dobrych cech aniżeli można znaleźć w Forge of Empires, choć ta jest o wiele nowsza i ma także swój urok, ale z dwojga złego wybrałbym Imperia Online.

Imperia Online strategia 005

Można prezentowana gra nie jest jakimś konkurentem dla Cywilizacji, bo wszystko rozgrywa się w jednej epoce, ale tkwi w niej coś co szuka każdy strateg, prostota, a zarazem skomplikowana rozgrywka, która na pewno nie będzie polegała na bezmyślnym klikaniu przycisku „buduj”.

Zagraj za darmo w Imperia Online

 


Gry podobne