Na Facebooku pojawiła się kolejna gra twórców Towers Solitaire. Mowa tutaj o Take the Cake, czyli kolejna porcja słodyczy w wykonaniu Xi-Art, ale czy ma szansę konkurować z innymi słodkościami z gatunku match 3 puzzle, zwłaszcza z tymi, które w nazwie mają Candy. W Take the Cake wcielamy się w rolę młodej dziewczynki o imieniu Julia, która wkracza do magicznego lasu w poszukiwaniu zaginionego kota. Na każdym poziomie rzucane jest Nam wyzwanie, coraz to nowsze i bardziej skomplikowane, ale grunt to skupić się na określonych przed rozpoczęciem rundy celach. Zadania bywają różne, raz jest to zdobycie pewnej liczby punktów, podczas gdy innym razem musimy oczyścić planszę z pewnej ilości ciastek i słodyczy danego rodzaju.

Zasady gry są bardzo proste, Take the Cake wyzywa Nas do tworzenia kolejnych dopasowań minimum trzech elementów tego samego rodzaju, mogą to być dopasowania w linii poziomej, pionowej czy w kształcie literek L, albo T. Właśnie za te nietypowe, największe dopasowania zostajemy nagrodzeni specjalnymi boosterami, wspomagaczami jak kto woli. Najważniejsze jest to, aby nie zgubić celu z oczu i pamiętać, że w każdej rundzie mamy ograniczoną ilość ruchów.


Take the Cake

Take the Cake to fantastyczna gra match 3, którą najpierw poznaliśmy na urządzeniach mobilnych. Jednak teraz wszyscy gracze mogą cieszyć się swoją ulubioną zabawą za darmo na Facebooku.

Poziomy robią się coraz bardziej skomplikowane z czasem, a i pojawiają się również dodatkowe wymagania, które stawiane są Nam i które należy wypełnić, aby ukończyć plansze. Jednak gracze mogą dokupić dodatkowe ruchy jeśli zajdzie taka potrzeba, albo specjalne boostery – tutaj musimy wydać na walutę premium nieco prawdziwej gotówki.

Na każdym poziomie Take the Cake możemy zdobyć maksymalnie po 3 gwiazdki, a ich ilość zależy od tego jak dużo punktów zdobędziemy w trackie zabawy. Oczywiście jeśli przejdziemy dany poziom, ale wynik punktowy nie będzie Nas zadowalał bo wiemy, że stać Nas na więcej, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby cofnąć się do już ukończonego poziomu i powtarzać go dopóty dopóki nie zdobędziemy godnego nas samych wyniku. Jedyne co w takich działaniach może Nas ograniczyć to system żyć, które tracimy za każdym razem po zakończeniu rundy niepowodzeniem. Życia odnawiają się co pewien czas, ale w pewnej chwili może to być zbyt długi okres dla zagorzałego gracza. Kupimy dodatkowe punkty życia za walutę premium, albo – jeśli chcemy je za darmo – można o nie poprosić znajomych.


takethecake

Każda runda to nowe wyzwania. Czytaj uważnie o jaką pomoc prosi ten słodki, zielony robaczek. Jeśli zrobisz wszystko co chciał to przejdziesz do kolejnej rundy. W lewym górnym rogu znajdują się wspomagacze, które nieco ułatwiają całą zabawę.

Take the Cake na chwilę pisania recenzji posiada pokaźną ilość aktywnych użytkowników i AppData wskazuje na 265 000 graczy. Gra dostępna jest za darmo na portalu Facebook jak i na urządzenia oparte o systemy iOS i Android.


Gry podobne