Gra Skyrama udowodniła na rynku gier online jedno, wielkie lotnisko jest lepsze i bardziej interesujące niż małe. Niestety wielu graczy może się zawieść z powodu bardzo powolnego progresu, jednak w miarę gry wszystko przebiega znacznie szybciej i szybciej także jeśli uzbroimy się w pewną dawkę cierpliwości to na pewno zyskamy szybkie efekty, choć początki będą całkiem nudne. 

Na naszych lotniskach możemy posiadać wiele pasów startowych jak i kilka typów hangarów, o czym wspomnieliśmy w naszych poradnikach na temat gry, więc osoby zainteresowane zapraszam do zapoznania się z nimi już dziś. Po pewnym czasie w Skyrama pozwoli nam na więcej niż budowanie, będziemy mogli wysyłać naszych pasażerów w dalekie podróże po całym świecie jak i przewozić specjalnymi jednostkami różnego rodzaju surowce i materiały.


Opis gry Skyrama

Jednak głównym celem gry od Bigpoint jest zbudowanie lotniska większego niż inne i sprawnie działającego. Aby zacząć zarabiać kasę musimy wysyłać samoloty w określone miejsca na całej kuli ziemskiej, nie ważne czy to miasto w Europie, Północnej Ameryce czy Południowej itd.). Przed każdym lotem musimy jednak zatankować każdą maszynę i sprawdzić jej stan, aby w trakcie lotu nie wynikały nieprzewidziane problemy.

Skyrama 003

Podobnie jest z przyjmowaniem samolotów innych graczy na lotniskach w Skyramie. Dobrze czytacie, bo nie wystarczy jedynie dobrze zarządzać swoimi jednostkami, ale również należy nauczyć się zarządzać i odsyłać samoloty naszych znajomych.


Wszystkie te czynności nie są jednak czymś wciągającym, co trzyma nas przy rozgrywce. Szczerze mówiąc jest to monotonne zajęcie, ciągłe to klikanie na samoloty, wysyłanie ich i odsyłanie itd. Jednak wszystko się zmienia, gdy zaczniemy powoli powiększać nasze lotniska. Wtedy będziemy mogli zarządzać wieloma samolotami jednocześnie i mieć oko na kilka dostępnych pasów. Czasami możemy się zagapić i na zajętym pasie będzie chciała lądować kolejna jednostka, a to jest raczej nie możliwe.

Podobnie jak w innych symulacjach budowy i zarządzania lotniskiem, jak choćby w Airport City na Facebooku, przekształcimy nasz pierwszy pas w kompletne i ogromne lotnisko z hotelami, parkingami, a nawet kawiarniami i restauracjami. Nie ma w Skyramie takiej głębi jaką widzieliśmy w RamaCity, ale mimo to wszystko jest fantastycznie wykonane, dostajemy zestaw opcji dotyczących budynków i dekoracji, które zajmą nam naprawdę wiele czasu.

Skyrama 007


Gra Skyrama na pewno może pochwalić się społecznościowymi rozwiązaniami i nawet jak nie mamy wielu znajomych, które kreują w niej swoje lotniska to znalezienie znajomych, którzy pomogą nam w grze nie jest trudne i mamy wiele metod, dzięki którym możemy się z nimi komunikować i wchodzić w różne interakcje. Co więcej, nie będziemy mieli tylko jednego lotniska i będziemy mogli przyjmować i odbierać samoloty wszędzie gdzie chcemy.

Gra ma wiele plusów i minusów, ale właśnie to w niej jest dobre, jest na tyle skomplikowana, że nie można jej ot tak zaliczyć do casualowych produkcji, ale jest i na tyle prosta, że każdy po przejściu samouczka powinien sobie z nią poradzić i wiedzieć jak zarządzać skutecznie własnym lotniskiem, czy jak planować jego skuteczną rozbudowę.


Gry podobne