Airport City to przeglądarkowa i zupełnie darmowa gra via www z elementami gier społecznościowych, gdyż znajduje się na portalu facebook. Jak sama nazwa wskazuje zajmiemy się zarządzaniem naszym lotniskiem i jego rozbudową, a także będziemy zmuszeni rozbudowywać nasze małe miasto, które musi dostarczyć wszystkiego czego potrzebujesz, czyli paliwa, pasażerów, pieniędzy itp. Z czasem nasze lotnisko będzie się rozwijać i doskonalić. Odwiedzać je będą gwiazdy filmowe, znani sportowcy i inni dość ważni ludzie z całego świata. A może pewnego dnia odwiedzi nas mistrz Igrzysk Olimpijskich.

 


Jednak jak każdy wie budowa lotniska marzeń będzie od nas wymagało sporej dawki wysiłku, a do rozwijania obecnego terytorium potrzebne są pieniądze. Przede wszystkim musimy pamiętać, że plansza podzielona jest na dwie części, jedna jest zarezerwowana dla budynków naszego miasta, a reszta na lotnisko. Dlatego gra pozwoli nam budować odpowiednie budynki w danym miejscu. W przypadku wyczerpania wolnych slotów na infrastrukturę będzie można kupić przedmioty, które rozszerzą nasze terytorium.
 Pomimo wielu ciekawych funkcji gra posiada wiele błędów, aktualne czynności nie chcą się zapisywać i okno po odświeżeniu pokazuje stary stan gry. Niektórzy gracze są rozłączani podczas najważniejszych czynności, ponadto gra trwa zbyt długo, a zarobienie czegoś więcej niż marne grosze wymaga ogromnej ilości czasu. Dodatkowo zakup nowych terenów jest niezwykle kosztowny. Pełno ograniczeń i restrykcji więc bez realnej kasy nie warto zaczynać gry.

 Gry podobne