Gry MMO są w większości robione na to samo kopytu. Jak każdy wie muszą być misje w stylu “idź porozmawiaj z NPC i wróć po nagrodę”. GameSamba stara się unieść ponad granice tzw. oklepanych gier MMO wypuszczając produkt całkiem nowy: Remnant Knights. Każdy, kto zagrał w jakąkolwiek grę RPG zna tworzenia postaci.

Ja zawsze czekam na coś nowego na grę, która zmienia standardowe klasy i powstrzymuje się od tradycyjnej konfiguracji.


Remnant Knights robimy pewne rzeczy trochę inaczej. Pierwszym krokiem do tworzenia postaci jest wybór szkoły. Dosłownie – szkoły. Szkoła Dragon skupia się na sile i walce, podczas gdy szkoła Owl wierzy w mądrość i wiedzę. Po zapisaniu w szkole następnym krokiem jest stworzenie standardowego ekranu postaci gdzie musimy wpisać: imię, wybrać płeć i wygląd, a także klasę postaci. Klasa jest to kolejny obszar Remnant Knights, gdzie producenci próbują wdrożyć coś niepowtarzalnego. Zamiast zwykłego wyboru, rycerz, itd., wybieramy swój krąg (pistolet, magia, lub walki), który dyktuje wybór broni. Po wybraniu swojego okręgu trzeba wybrać Advanced Class. Istnieją dwie zaawansowane klasy dla każdego okręgu i zapewniają styl gry, którego szukasz.

Walka w dużej mierze jest taka same, jak w innych grach, wybierając wrogów (karta – przydatny skrót) plus umiejętności możemy atakować poprzez zaznaczenie przeciwnika więc zero nowości w tej sferze.

Czym jest RPG bez poziomowania? Po uzyskaniu nowego poziomu nabywamy punkty umiejętności oraz możemy wydać nowe. Każdy doświadczony gracz RPG lub MMO będzie zaznajomiony z drzewkami umiejętności. Są aktywne i pasywne umiejętności, liczniki cooldown, a koszty MP. Ciekawostką jest to, że podczas gdy można uzyskać 10 punktów umiejętności na poziomie maksymalnym może nasz postać być tylko w stanie uzyskać jedną lub dwie nowe umiejętności, ponieważ każda umiejętność ma wymagany poziom. Aha, i po osiągnięciu pewnego poziomu (5) można dostać pojazd do podróżowania.Gry podobne