AIKA to jedna z darmowych gier MMORPG, które na rynku istnieją od bardzo dawna i póki co trzymają się całkiem przyzwoicie dzięki licznym aktualizacjom i wciągającej rozgrywce. Fabuła gry osadzona została w realiach fantasy, gdzie zajmiemy się tworzeniem swojego bohatera od samiutkich podstaw. Wraz ze swoim herosem ruszymy do licznych walk, które przyniosą nam cenne doświadczenie i co więcej pozwolą nam takie akcje rozwijać dalej podstawowe statystyki postaci – już pomijam fakt, że zwiększyć je można dzięki elementom ekwipunku co chyba jest dla was oczywiste.

Na początku naszej przygody w Aika Online będziemy musieli stanąć przed kilkoma ważnymi decyzjami, które wpłyną na dalszą rozgrywkę. Po pierwsze przyjdzie nam się zdecydować którą z trzech unikalnych ras chcemy reprezentować, a do wyboru mamy: Aitan, Ludzi i Zereca. Dalej pozostaje nam wybór jednej z sześciu podstawowych klas postaci, gdzie wyrównaniamy Fightera, Warlocka, Paladyna, Kleryka, Dual Gunnera i Riflemana. Niezależnie od tego jakie będą nasze wybory to zawsze otrzymamy unikalne postacie z unikalnymi właściwościami czy umiejętnościami.


Aika Online 001

Aika Online umożliwi nam eksplorację licznych dungeonów, w których czekają na nas do odkrycia nowe przedmioty, a także masa doświadczenia zdobywanego po czyszczeniu owych lokacji z potworów. Jednak twórcy gry duży nacisk kładą na system PvP, bo jak zdążycie zauważyć świat gry to nie tylko piękne kolory i spektakularne akcje, ale również konflikty wielu zamieszkujących tutaj frakcji i gildii. Mało tego, czekają nas tutaj także wielkie oblężenia potężnych twierdz i zamków.

Aika Online 002


Co do grafiki to nie mogę powiedzieć nic złego, Aika prezentuje dość dobry poziom, ale nie może porównywać się do tego co obecnie oferują nam najnowsze MMO. Jednak to co wyróżnia cały silnik graficzny i możliwości jakie daje nam omawiana gra to fakt, że jesteśmy w stanie wyświetlić na jednym ekranie walki, w których udział bierze kilkanaście tysięcy graczy. Dodatkowo każde miejsce w grze ma swój specyficzny urok, któremu nie będziecie w stanie się oprzeć, więc polecam obejrzeć każdą część świata gry (a jest ich w sumie 15-ście) i dopiero wtedy oceniać całą oprawę graficzną.

Wymagania systemowe:

  • Pentium III 1 GHz
  • 512 MB RAM (1.5 GB RAM – Vista/7)
  • karta grafiki 128 MB
  • 1 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7

Gry podobne