MapleStory 2 jest darmową grą MMORPG, sequelem do popularnej gry ale tym razem gra nie jest 2D tylko 3D. Od czasu powstania oryginały minęło sporo lat, gdyż pierwszy raz mogliśmy zagrać w MapleStory jeszcze w 2003 roku. Jednak oprócz wykonania grafiki, jej ulepszenia w znacznym stopniu zmienił się również czas w jakim rozgrywają się wydarzenia. I choć to poniekąd dziwne, akcja drugiej części toczy się o wiele wcześniej niż miało to miejsce w jedynce.

Fabuła gry przenosi nad do niebywale pięknej, ale i równie niebezpiecznej krainy, gdzie rządzą potwory i czarna magia. Świat gry składa się z kilku kontynentów, czyli podobnie jak w MapleStory z tymże tutaj jest to zupełnie inaczej przedstawione, a już sama grafika 3D sprawia, że mamy wrażenia jakbyśmy trafili do zupełnie innego świata. Jednak jak wspomniałem, wydarzenia w MapleStory 2 rozgrywają się o wiele wcześniej niż te poznane w oryginale, a to sprawia, że konieczna była zmiana wielu miejscówek w grze jak i gruntowna przebudowa naszych rywali sterowanych przez AI.


Maple Story 2 001

Co do samej rozgrywki to praktycznie nic się nie zmieniło, dalej przyjmujemy postać typowego w tym świecie awanturnika i dosłownie szukamy zwady. W trakcie przemierzania szerokiego świata gry w poszukiwaniu przygód możemy wykonywać liczne misje i zadania, gdzie głównie zmierzymy się z potworami zamieszkujący każdy zaułek świata MapleStory. Nie wolno nam jednak zapomnieć, że nasz heroes otrzymał również zestaw pewnych umiejętności, które systematyczne należy rozwijać, ale bez dobrze dobranego zestawu w ekwipunku nie mamy co wyruszać na najniebezpieczniejsze przygody.

Również nie zabraknie emocji jakie dają nam liczne walki PvP, gdzie w duelach staniemy twarzą w twarz przeciwko innym graczom. Potwierdzonymi klasami postaci są Berserker, Knight, Wizard, Priest, Ranger, Gunslinger, Thief i Assassin.


Jeśli graliście w jedynkę to w sumie oprócz innej grafiki nic więcej się nie zmienia, gramy sobie podobnie jak w Diablo w rzucie izometrycznym ruszając z przygody na przygodę. Jeśli macie sentyment do pierwszej części i nie przeszkadza wam zmiana graficzna to będziecie zadowoleni z każdej minuty spędzonej przy MapleStory 2.

Wymagania systemowe:

  • CPU: Pentium 4 albo lepszy
  • RAM: 1 GB
  • OS: Windows XP albo nowszy
  • Karta graficzna:  128 MB albo wyżej
  • Karta dźwiękowa: Tak
  • Wolne miejsce na dysku: 4 GB

Gry podobne