Im bardziej rozbudowana jest Twoja farma w grze My Little Farmies, tym więcej wymaga pracy. Zatrudnieni pracownicy przejmują część obowiązków na farmie i wykonują je za Ciebie podczas gdy jesteś nieobecny. Płynie z tego całe mnóstwo korzyści i dzięki ich pracy dostajemy także punkty doświadczenia, gdzie nie musimy robić praktycznie nic. Jak tylko postawisz czworaki, możesz na nie kliknąć i wybrać “zatrudnij pracownika”.

Uwaga: Po wybudowaniu czworaków nie możesz ich usunąć lub sprzedać! Po wybudowaniu czworaków zostają one na zawsze na Twoje farmie. Zastanów się zatem czy chcesz “tylko sprawdzić jak funkcjonuje” lub czy chcesz z budynku na prawdę korzystać.


Czworaki otwierają się i możesz wybrać opcję zatrudnienia pracownika. Do wyboru stoją praktykanci i czeladnicy. Czeladnicy kosztują wprawdzie złoto, pracują za to szybciej i wydajniej niż praktykanci. Pracowników zatrudniasz na 7 dni i po ich upływie otrzymujesz zapytanie czy chcesz przedłużyć z nimi umowę. Jak tylko zatrudnisz pracownika, ten pojawia się na liście w czworakach. Po kliknięciu na niego możesz go przenieść do wybranej zagrody, pole lub budynku.

praktykant

W zagrodzie lub na polu pracownik przejmuje swoje obowiązki (oprócz zbiorów). W budynku dzięki pracownikowi produkcja przebiega szybciej. Jeśli chcesz zatrudnić więcej niż pięciu pracowników musisz najpierw rozbudować czworaki.


powiekszenie

Czym różnią się pracownicy?


Z jednej strony różnica polega na jakości (między czeladnikami a praktykantami). Męscy pracownicy (pachołkowie) i żeńscy (dziewki) różnią się wprawdzie wyglądem, ale pracują równie pilnie. Są dziewki i pachołki jako praktykanci (brązowawe ubranie) i czeladnicy (niebieskie ubranie).
Czeladnicy-dziewki i pachołkowie kosztują wprawdzie złoto, ale wykonują w tym samym czasie więcej zadań.


Źródło: Oficjalne forum gry My Little Farmies


Gry podobne