Wszyscy farmisie mają możliwość połączyć swoje siły i założyć wspólnie hanzę w My Little Farmies! Nieważne czy konsul, czy zwykły członek, możecie konkurować ze sobą w ramach hanzy lub zdobywać razem bonus – nowe funkcje hanzy to coś dla graczy preferujących wspólną grę i osiąganie ręka w rękę wyznaczone cele. 

Członkowie hanzy mogą dokonywać składek zarówno talarów jak i towarów. W zamian każdy otrzymuje punkty trybutu, które z kolei pozwolą Wam aktywować tytuły w ramach hanzy. Ponadto możecie brać udział w tygodniowych konkurencjach serwera. Zwycięskie hanzy otrzymają jako nagrodę fragmenty statuetek.


Konsulowie, czyli założyciele hanzy mogą ponadto wyznaczać cele składek. Jeśli hanza wspólnymi siłami osiągnie wyznaczony cel wszyscy członkowie otrzymają specjalny bonus na opiekę nad zwierzętami oraz roślinami.

Założenie i przystąpienie do hanzy

Każdy gracz od poziomu 12 może założyć gildę przechodząc do opcji hanzy za pomocą nowego przycisku hanzy:

Obrazek


Kliknięcie na przycisk umieszczony po lewej stronie umożliwia założenie gildii:

Obrazek

Złożenie hanzy kosztuje jednorazowo 150.000 talarów. Założyciel hanzy otrzymuje automatycznie tytuł konsula głównego i staje się przewodniczącym wspólnoty. Konsul główny może zapraszać nowych członków, wyznaczać rangi, definiować cele składek oraz przekazywać towary z magazynu na konkurencje.


Obrazek

Nowi członkowie mogą zostać zaproszeni w przeglądzie gildii:

Obrazek

Początek kariery hanzy otwiera maksymalnie 3 członków. Dodatkowe miejsca mogą zostać zakupione w sklepie.

Aby móc przystąpić do istniejącej hanzy potrzebne jest zaproszenie. W tym celu wystarczy skontaktować się z wybraną hanzą. Gildie możecie znaleźć za pomocą statystyk lub opcję szukania. Do skontaktowania się z wybraną hanzą wystarczy klik na napisz wiadomość. Wówczas kierownictwo hanzy otrzymuje wiadomość i nowy członek może zostać zaproszony.

Jeśli ów przycisk jest nieaktywny oznacza to, że hanza nie prowadzi rekrutacji bądź nie chce otrzymywać wiadomości.

ObrazekObrazek

Jeśli hanza zainteresowana jest nowym członkiem wyświetlane jest zaproszenie, które następnie musi zostać przyjęte.

Po przystąpieniu do hanzy w górnej części Waszej osady zostaje wyświetlona siedziba hanzy (obok handlarza). W zależności od poziomu hanzy wygląd jej siedziby ulega zmianie:

Obrazek

Rangi hanzy

Członkowie hanzy posiadają różne rangi, a co za tym idzie również różne prawa.

Konsul główny jest założycielem i przewodniczącym. Zastępcami konsula głównego są konsulowie mogący przejmujący część jego kompetencji np. podczas nieobecności konsula głównego. Ponadto istnieją równieżczłonkowie komisji pomagający w zarządzaniu hanzą oraz członkowie hanzy czyli kupcy.

Obrazek

Tytuły szlacheckie

Oprócz rang w hanzie możecie zdobywać również tytuły szlacheckie! Są one różne w zależności od ilości punktów Waszego trybutu – im więcej punktów, tym wyższy tytuł posiadacie. W celu zobaczenia jaki tytuł posiada dany gracz w hanzie wystarczy kliknąć na jego profil.

Obrazek

By zobaczyć ilość punktów trybuty należy w zakładkach hanzy kliknąć na “Statystyki”, a następnie “Członkowie hanzy”.

Obrazek

Lista tytułów szlacheckich
Obrazek

Zarządzanie hanzą

Konsul główny może zarządzać rangami w przeglądzie hanzy. Kliknięcie na członka hanzy wyświetla przycisk po lewej stronie.

Konsul główny możesz awansować lub dymisjonować członków hanzy:

Obrazek

Zakup dodatkowym miejsc oraz pojemności magazynu

Ze składek członków mogą zostać zakupione dodatkowe miejsca dla członków hanzy oraz miejsce w magazynie.

Określone funkcje dostępne są w sklepie:

Obrazek

Przez zakładkę rozbudowa magazynu możecie powiększyć pojemność magazynu, a poprzez rozbudowa hanzy mogą zostać zakupione dodatkowe miejsca w hanzie.

Obrazek

Składki i punkty trybutu

Aby skorzystać z opcji konkurencji, celów składek oraz powiększeń członkowie hanzy mogą dokonywać składek w formie talarów i produktów.
Im większe składki tym więcej punktów trybutu otrzymuje członek. Punkty trybuty aktywują tytuły szlacheckie, które możecie obejrzeć w profilu gildii.

Składek możecie dokonywać przez skorzystanie z przycisku w magazynie:

Obrazek

Cele składek

Konsul główny oraz konsulowie mogą określać cele składek, które powinny zostać osiągnięte do upłynięcia wyznaczonego czasu. Jeśli cel zostanie osiągnięty członkowie hanzy otrzymują bonus. W zależności od wyznaczonego celu członkowie hanzy otrzymują dodatkowe punkty za pielęgnację roślin oraz zwierząt (tylko wówczas jeśli jesteście zalogowani do gry). Bonus aktywny jest przez ograniczony czas.

Kasa hanzy

Składki z kasy hanzy mogą zostać przeznaczone na zakup rozbudowy hanzy.

Tygodniowe konkurencje – konkurencje z innymi hanzami, punkty hanzy

W każdym tygodniu rozpoczyna się siedmiodniowa konkurencja między hanzami. W czasie trwania konkurencji król wymaga produktów, których dostarczyć mają mu hanzy!
Główni konsulowie, konsulowie oraz kupcy mogą dostarczać towary na konkurs. Towary zostają odciągnięte z magazynu hanzy.

Członkowie hanzy mogą przeglądać jakie towary dostarczyli inni członkowie i jakie czeka ich wynagrodzenie. Na zakończenie konkurencji hanzy otrzymują punkty uzależnione od rangi. Dzięki punktom hanza może aktywować nowy poziom.

Ponadto członkowie hanzy będący w gildii od co najmniej 14 dni otrzymują w nagrodę fragmenty statuetek, których ilość zależy zajętego miejsca. Statuetki posiadają różne wartości: brąz, srebro i złoto. Każda statuetka składa się z 15 fragmentów.

Obrazek

Ilość fragmentów zależna od zajętego miejsca:

Miejsce 1-15 otrzymują 15 – 1 fragmentów złotej statuetki
Miejsce 16-30 otrzymują 15 – 1 fragmentów srebrnej statuetki
Miejsce 31-45 otrzymują 15 – 1 fragmentów brązowej statuetki

Punkty hanzy

Aby zwolnić miejsce w magazynie możecie przeznaczać produkty dla potrzebujących. W zależności od wartości oraz ilości produktów hanza otrzymuje punkty.

Obrazek

Źródło informacji: Oficjalne forum gry pod adresem http://goo.gl/IZPZYy


Gry podobne