Line of Defense to kolejna gra z serii MMOFPS, która na nowo przenosi nas do przyszłości, gdzie fabuła osadzona zostaje w świecie science fiction. Grę przygotowało dla nas studio 3000AD, które dopiero co stawia pierwsze kroki w multiplayerowych sieciówkach. 

Wchodząc do gry trafiamy na tajemniczą planetę Lyrius, gdzie korporacja o nazwie Galcom postawiła całą sieć laboratoriów badawczych. Ich cel jest jeden, wykonać jak najwięcej nowoczesnej broni i sprzedać ją temu, kto da więcej. Niestety broń konwencjonalna nie jest tutaj największym problemem odkąd firma zaczęła interesować się chemicznymi rozwiązaniami jak i bronią typowo biologiczną. Jednak jeszcze jest nadzieja i opór stawia frakcja Terran, która nie chce, aby Galcom kontynuował swoją niszczycielską działalność. Jednak Terranie szybko stali się podobni do swoich wrogów, mordując wszystkich bezbronnych naukowców przejęli kontrolę niemalże nad całą planetą i wywołali tym samym wielką wojnę.


Teraz już można się domyśleć, że w Line of Defense przy pierwszym uruchomieniu będziemy musieli zdecydować po której z omawianych stron chcemy się opowiedzieć. Walki w grze będą toczyły się o wspomniane powyżej jednostki badawcze. Do użytku gracza oddano różne oddziały wojska, będziemy zarówno wykorzystywać piechotę jak i liczne pojazdy czy nawet futurystyczne myśliwce.

Line of Defense 003

Niestety osoby, które wolą walki PvE nie znajdą tutaj swojego miejsca, gdyż całość walk polega na zmaganiach walczących ze sobą graczy, ale nie tylko na powierzchni planety. Pojedynki rozszerzają się na całą galaktykę i użyte zostaną tutaj wszelkie dostępne środki. Jednak to co zwraca największą uwagę to fakt, że sam wydawca obiecuje iż będą dostępne walki, w których udział weźmie do 256 graczy jednocześnie.


Co do samego naszego bohatera, to nie ma w Line of Defense żadnych klas postaci, tworzymy postać tak jak chcemy i nic odgórnie nie jest nam narzucone. Możemy korzystać z wszystkich elementów ekwipunku, dobierać umiejętności jakie nam odpowiadają itp.

Na chwilę pisania recenzji gra znajduje się w fazie testowej i jej premiera planowana jest na całym świecie gdzieś w 2015 roku, ale możecie pewnie zapomnieć o wersji polskiej za to angielska jak najbardziej będzie dostępna.

Wymagania systemowe:

  • Quad Core i5 3 GHz
  • 4 GB RAM (6 GB RAM – Vista/7)
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 560 lub lepsza)
  • Windows XP/Vista/7

Zdjęcia z gry:


Gry podobne