Kung Fu Scrat w Ice Age Village to mini gra, która pozwala nam wygrać monety, żołędzie jak i zwierzęta, które normalnie można kupić jedynie za orzechy. Aby jednak zacząć rozgrywkę musimy zaopatrzyć się w specjalny budynek, który znajdziemy w sekcji „Special” w sklepie gry. Za każdym razem, gdy chcemy zagrać musimy zapłacić jedną sztukę Srebrnych Monet (Żetonów) albo pięć sztuk żołędzi. Codziennie dostajemy jeden żeton na grę, czasami uda nam się znaleźć kolejny podczas usuwania zasp w pobliżu naszej wioski.

Jednak polecam najpierw zagrać kilka razy w trybie Praktyki, co nic nas nie kosztuje, a pozwoli się przygotować do prawdziwej zabawy, dzięki czemu zwiększy się nasza szansa na lepsze nagrody.


Gdzie kupić mini grę?

Sama mini gra Kung Fu Scrat przypomina mi mechaniką Fruit Ninja, przesuwamy paluchem po ekranie dotykowym tak, aby ciąć kolejno wyskakujące piranie, ale pamiętajmy, że musimy unikać tych kolczastych ryb inaczej tracimy jedno na trzy maksymalnie posiadane życia. Maksymalnie pojawia się 36 piranii. Maksymalne kombo (czyli ile piranii raz za razem, bez pudła, uda nam się ściąć) wynosi osiem, ale nie martwcie się jak nie uda wam się osiągnąć tego wyniku, wbrew pozorom to diabelnie trudna gra wymagająca skupienia i bystrego oka. Każda pirania to 500 punktów, a każde kombo zwiększa jej wartość 500 razy.

Z drugiej strony to jak nam pójdzie w grze nie ma żadnego odzwierciedlenia w nagrodach, gdyż zawsze przydzielane są nam losowo, bez względu na ilość zebranych punktów. Niekiedy osoby, które nigdy nie zdobyły w tej grze ani jednego punkty wygrywały znacznie większe nagrody ode mnie.


Wynik w grze liczy się dopiero wtedy, gdy otrzymamy już w normalnej rozgrywce misje, w której proszeni jesteśmy o zebranie odpowiedniej ilości punktów. A niekiedy są takie zadania, które wymagają od nas zagrania po prostu w mini grę kilka razy, bez względu na to jaki wynik osiągniemy. Czasami tutaj wystarczy zagrać w tryb praktyki, co również zaliczane jest na poczet niektórych zadań.

Po zakończeniu gry Kung Fu Scrat pojawia się tzw. koło fortuny, choć z kołem ma mało wspólnego. Może na nim zostać wylosowana jedna z poniższych nagród, a za „n” rośnie wraz z naszym poziomem do maksymalnej liczby 96 000, procenty w nawiasach to szansa na zdobycie danej nagrody:

  • 100n Monet (3%)
  • 10n Monet (25%)
  • n Monet (36%)
  • 100 Żołędzi (0.25%)
  • 50 Żołędzi (2.25%)
  • 10 Żołędzi (4.5%)
  • 4 Żołędzi (9%)
  • 1 Żołędzi (18%)
  • Zwierzak (2%) 

Pula nagród zmienia się co 24h, ale zawsze w niej znajdziemy zwierzaka czy żołędzie. Za pierwszym razem zawsze wylosujemy Red Sloth, chyba że wcześniej go już kupiliśmy. Dzięki temu możemy zdobyć całą rodzinę konkretnych zwierzaków, oczywiście nie mówię, że jest to takie proste, ale zawsze to idzie szybciej niż wykluwanie kolejnych dzieciaków.


Spiky Fish to ryba, którą w omawianej mini grze musimy unikać, ale możemy ją również zdobyć i to jedynie w Kung Fu Scrat. Gdy się już pojawi to zostanie z nami jedynie 24h i wygląda na to, że w nagrodach pojawia się jedynie kilka razy w roku. Jeśli uda nam się ją wygrać to możemy dokupić do niej pozostałych członków rodziny.

Sprawdzaj zawsze dostępne nagrody

Gdy już zdobędziemy wszystkie zwierzaki, które dostępne są za żołędzie, nie ważne czy je wygramy czy kupimy w sklepie, to możemy zdobyć dzięki temu dodatkowe 100 żołędzi kompletnie za darmo. Jednak do tego daleka droga, a samo uzbieranie wszystkich zwierzaków w Ice Age Village graniczy z cudem, nie mówiąc już o tym, że potrzebujemy do tego masy miejsca w wiosce, ale o tym jak ją powiększać przeczytamy w poprzednim poradniku.


Gry podobne