Punkty doświadczenia w Ice Age Village pozwalają nam podnosić poziom naszej wioski. Doświadczenie zdobywamy karmiąc swoje zwierzaki jak i dostajemy je za ukończone misje. Tym samym kluczowa staje się nasza aktywność w grze, bez której nie mamy szansy na dynamiczny rozwój. Dlatego poświęcajcie codziennie kilka minut, gdyż razem z doświadczeniem przybywać będą monety, a nawet żołędzie, które są również kluczowymi czynnikami determinującym nasz dalszy rozwój.

Karmienie zwierząt

Za każdym razem jak karmimy nasze zwierzaki (klikamy na ikonę jabłuszka nad ich głowami) zdobywamy punkty doświadczenia. To ile ich produkuje w czasie dany zwierzak zależy od jego rodzaju.


Rodzinka Szopów jest tutaj wyjątkiem, po jej skompletowaniu przynosi nam 220 XP nawet jeśli ładuje się ono w ciągu czterech godzin.

Niekompletne rodziny

Im więcej rodzina ma członków tym więcej doświadczenia nam daje, ale nadal otrzymujemy je nawet, gdy rodzina jest niekompletna.

Przypominam, że kompletna rodzina w Ice Age Village składa się z rodziców (mamy i taty) jak i dwójki dzieci.


Pojedynczy zwierzak w siedlisku zarabia 50% całkowitego doświadczenia rodziny. Para to 62,5%, a trzy zwierzaki to 75%.

Strategia zdobywania doświadczenia

To który zwierzak jest najlepszy dla naszej wioski zależy w dużej mierze od tego jak często gramy. Jeśli codziennie gramy w dłuższych sesjach to może być najlepszym rozwiązaniem zbieranie zwierzaków, którzy dają nam o wiele szybciej, ale mniej doświadczenia. Ale jeśli sprawdzamy grę raz dziennie to lepiej wybrać zwierzaki z dłuższym okresem generowania expa.

Sneaky


Przykładowo Sloth zarabia dwa punkty doświadczenia co 30 sekund, a Sneaky 320 punktów do 48h. Jeśli więc gralibyście przez jedną godzinę każdego dnia karmiąc wasze zwierzaki to możecie zarobić 640 XP w ciągu dwóch dni, mowa tutaj o karmieniu co 30 sekund. Przez ten sam czas zarobimy dzięki karmieniu Sneaky jedynie 320 punktów doświadczenia.

Jednak dość ciężko byłoby utrzymać tryb 30-sekundowy, sam korzystałem kiedyś ze Sneaky, ze zwykłej wygody.

Zdobywanie nowych poziomów

Poziomy w grze zdobywamy dzięki doświadczeniu, które zdobywamy, jak wyżej napisałem, w dużej mierze podczas karmienia zwierząt. Wiele zwierzaków i tzw. „Fun Stuff” z wyjątkiem T-Rex’a, Diplodocusa i Craba, wymagają do odblokowania określonego poziomu. Wyższy poziom to również nowe misje.

Zdobywanie nowych poziomów

Obecnie maksymalnym poziomem w grze jest 90. Gdy tylko osiągniemy maksymalny poziom to pasek doświadczenia znika. Oczywiście dalej będziemy zbierać doświadczenie, ale nie będzie ono już wywoływało żadnych efektów.

Poziomy od 1 do 13-tego możemy osiągnąć karmić Sloth i wykonując misje. Pamiętajmy także, że każdy wyższy poziom to również darmowe żołędzie jak i monety.


Gry podobne