Ice Age Village to jest apka promująca jeden z filmów serii Epoka Lodowcowa, gra do pobrania za darmo na iOS i Android. Jednak jak wiele podobnych gier promocyjnych nie zachwyca nas jakością – z drugiej strony to nawet zrozumiałe bo intencje powstania samej gry są chyba wszystkim jasne. Gra przenosi nas do czasów, gdy lodowce zaczynają topnieć, a Pangea rozdziela się na kawałki tworząc obecnie znane kontynenty (Epoka Lodowcowa: Wędrówka Kontynentów). Zasady gry są proste, naszym zadaniem jest odnalezienie nowych domów dla serii postaci, które napotykamy przez całą naszą wędrówkę.

Jeśli graliście w wiele gier społecznościowych to Ice Age Village praktycznie niczym nowym was nie zaskoczy, ma to wszystko co doskonale już znamy choć w niektórych przypadkach stara się odbiegać nieco od reguły. Jednak fani hodowlanych gier mogą tutaj sobie doglądać jak rośnie ich własny mamut, tygrys szablastozębny, prehistoryczny ptak itp.


Ice Age Village 002

Tak wiem, hodowanie zwierząt brzmi jak powrót do gry Dream Zoo, czy Dragon City i jeśli przejadły się wam podobne apki to nie pobierajcie dziś omawianej gry na swoje urządzenia mobilne. Z drugiej strony, wszystko tutaj przebiega znacznie szybciej niż w grach, które wymieniłem, więc nie będzie trzeba czekać dniami i nocami na efekty naszych prac.

Ale wszystko można również przyśpieszyć, Ice Age Village daje nam do dyspozycji mnóstwo różnych czynności, które przynoszą dodatkowe bonusy i oczywiście kasę, orzechy czy jak wolicie żołędzie. Przykładowo, można kraść jajka i zarabiać na nich pieniądze, a inne mini gry wymuszą na nas naukę jak unikać krwiożerczych piranii podczas kolejnych kąpieli w okolicznych oczkach wodnych.


Żołędzie, jak je zdobywać?

Żołędzie, choć często w Polsce mylimy je z orzechami, to waluta premium gry, którą można kupić za realne pieniądze za pomocą IAP. Jednak w grze mamy wiele sposobów na to, aby zdobywać je za darmo jak choćby dzięki oglądaniu w kinie zwiastunów filmów i reklam. Oczyszczaj wioskę z kuli śnieżnych (snow piles) co przynosi losowo kilka żołędzi. Darmowe orzechy dostaniemy także za ukończone kolekcje, a w zadaniach i innych zleceniach jeśli nagroda zawiera zwierzaka to dostaniemy jednego żołędzia, a jeśli zwierzaka nie ma to od 5-ciu do 10-ciu. Grajcie także regularnie w Kung Fu Scratn i Sid’s Egg Rescue. Możemy także próbować łapać Wiewióra (Scrat) w wioskach znajomych i przy tym dostać kilka darmowych sztuk. Dostaniemy je także w prezencie od znajomych, a także polecam używać codziennie przycisku „Get Free Acorns”.

Ice Age Village 001

Wszystko kręci się wokół zadań

Zadania w grze również zostały dobrze przygotowane, dostajemy jasne cele i wskazówki, a także instrukcję do gry i dalszego działania, wiemy kiedy budować kolejne legowiska, a kiedy to się po prostu nie opłaca. Jednak przy okazji questów to osiągnięcie niektórych celów będzie od nas wymagało kilkugodzinnych zmagań, ale nagroda na koniec jest warta wysiłku.


Niestety nie ma tutaj możliwości połączenia konta z Facebookiem, aby odnaleźć swoich znajomych, którzy również korzystają z apki, więc co to za gra społecznościowa bez społeczności? Mniejsza z tym, jak wspomniałem wcześniej Ice Age Village to reklama jednego z filmów serii Epoka Lodowcowa, ale znajdziemy w niej znacznie więcej niż to co pamiętamy z filmów.

Ice Age Village 003

Nie wiem czy wiecie, ale w grze możemy zbudować własne kino i tam oglądać krótkie filmy ze Scrat (Wiewiórem), którego chyba każdy pamięta i śmieje się z jego wyczynów. Tym samym jeśli jesteście fanami Epoki Lodowcowe to nie możecie przegapić dziś opisywanej aplikacji, w którą zagracie za darmo na iOS, Android czy Windows Phone.


Gry podobne