Gra Ice Age Village korzysta aż z czterech różnych walut. Są to monety, żołędzie (acorns), srebrne żetony (silver tokens) i serca. Jeśli chodzi o walutę, którą zdobywamy najprościej to są nią oczywiście monety. Żołędzie są naprawdę RZADKOŚCIĄ, a potrzebujemy ich do skompletowania określonej rodziny, a to z kolei odblokowuje nam kolejne osiągnięcia, więc jeśli pojawią się na waszym koncie to wydawajcie je rozważnie. 

Jak zdobywać monety?

Monety na szczęście możemy zdobywać w Ice Age Village na wiele sposobów. Jednym z nich jest zakładanie pełnych rodzin w grze, a to oznacza, że w siedlisku musi znajdować się zarówno ojciec, matka jak i dwójka dzieci. Tak wypełnione siedliska generują nam co pewien czas określoną ilość monet. Zdobywamy je także z budynków przeznaczonych do rozgrywki w naszej wiosce jak i usuwając generowane wokół niej zaspy śnieżne.


Monety także przybywają nam wraz z codziennym bonusem za logowanie, są jedną z nagród pośród wielu innych, niekiedy o wiele cenniejszych. Czasami możemy znaleźć w wiosce słynnego Wiewióra, tapnięcie na niego przyniesie nam również (nie zawsze) kupkę świecących monet.

Możemy także grać w różne mini gry z naszym ulubionym Wiewiórem jak choćby Kung-Fu Scrat, która odblokowuje się już na wczesnym etapie gry.

Zdobywając osiągnięcia jak i wykonując zadania również zarabiamy monety. Zbierzcie także całą rodzinę danych zwierzaków, a nigdy wam ich nie zabraknie na koncie.


Monety można także nabyć za realne pieniądze w sklepie gry.

Jak zdobywać żołędzie/orzechy (Acorns)?

Nie jest to proste z racji tego, że w Ice Age Village żołędzie to waluta premium, na której wydawca chce zarabiać, a nie tracić, więc nie jest on skłonny do dawania nam zbyt wielu sposobów na zdobywanie owej waluty za darmo. Jednak jeśli obejrzymy po raz pierwszy film w „Movie Theater” to zdobędziemy je. Rzadko wypadają także podczas usuwania zasp śnieżnych czy podczas gry z Wiewiórem. Podobnie jak to było z monetami, choć naprawdę bardzo rzadko rzadko (podkreślam dwukrotnie), za znalezienie w wiosce wiewióra możemy zdobyć żołędzie, ale najczęściej będą to tylko monety, albo aż tylko monety.

Żołędzie mogą nam podarować również znajomi jak i dostaniemy je za określone kolekcje zwierząt. Także zdobywając nowy poziom dostaniemy żołędzia.


Najprościej jednak jest je kupić za prawdziwą kasę, czego nie polecam nikomu.

Pamiętajcie również, że nowe kolekcje zwierząt pojawiają się tuż po tym jak zmienicie nazwę wioski. Dostaniecie wtedy w nagrodę wszystkie potrzebne elementy, aby je ukończyć. Wystarczy wtedy kupić drugą parę rodziców i wygenerować im dwójkę dzieci. Nie ma do tego żadnego osiągnięcia, ale polecam zrobienie tego, gdyż w nagrodę otrzymamy aż 10 żołędzi.

Jak zdobywać serca?

Serca w grze zdobędziemy jeśli polubimy wioskę znajomego, albo jeśli oni polubią naszą, działa to w dwie strony. Warto poszukać znajomych do gry w komentarzach na dole artykułu.

Jak zdobywać srebrne tokeny?

Mini gry z Wiewiórek dają nam jeden żeton co 24h. Musimy go wykorzystać zanim pojawi się nowy, niestety nie akumulują się na naszym koncie. Dzięki nim możemy zagrać w mini gry i wygrywać choćby monety czy żetony, ale nie tylko, są tu również inne nagrody. W Kung Fu Scrat musimy ciąć, miażdżyć, czyli niszczyć wszystkie piranie, ale również starać się unikać tych czerwonych z kolcami. Jeśli spudłujemy trzy razy to gra skończona. Dostajemy na koniec bonusy takiej jak monety, żołędzie czy dodatkowe zwierzaki, jest to całkowicie sprawa losowa.

Jak zdobyć lisa?

Nie wiem czy wiecie, ale dostać go można już na drugim poziomie za darmo. Tapnijcie najpierw cztery razy na postać Sida, a następnie trzy razy na Mańka (Mamuta) i nie wolno wam dotknąć niczego innego. Wtedy ujrzycie na ekranie gry obraz jak ten poniżej:

Możecie to samo zrobić później, na wyższych poziomach, ale będzie wtedy trudniej nie dotknąć przez przypadek innych postaci pomiędzy Sidem a Mańkiem.


Gry podobne