Mapa gry Ice Age Village podzielona jest na bloki. Początkowa wioska składa się z dwóch prostokątnych bloków, na których możemy budować. W miarę naszych postępów szybko skończy nam się miejsce, w którym możemy hodować nowe zwierzaki czy stawiać dekoracje, więc będziemy zmuszeni powiększyć wioskę o dodatkowe tereny.

Powiększyć ją można klikając na teren przyległy do aktualnie wykorzystywanego. Po jednej z aktualizacji dostajemy teraz prośbę o potwierdzenie chęci poszerzenia granic naszej wioski. Jednak niech wasza decyzja będzie zawsze przemyślana, gdyż nie ma możliwości cofnięcia zakupu nowej ziemi.


Z doświadczenia wiem, że warto wybrać teren, na którym już znajdują się jakieś dekoracje, najpierw poszerzamy tam nasze ziemie.

Ekran potwierdzający zakup nowych ziem

Świat Lodu (Ice World)

Każdy gracz zaczyna z wioską o wielkości 14×14 i wcześniejsze powiększenia tutaj są znacznie większe, ale kolejne są wielkości 7×14. Aby powiększyć wioskę musimy zapłacić za to monetami albo żołędziami. Koszty rosną wraz z zakupem kolejnych rozszerzeń, w monetach po 10 poszerzeniu płacimy coraz więcej i więcej, ale w przypadku płatności żołędziami koszt rośnie liniowo. Warto pamiętać, że o wiele łatwiej jest zdobyć monety, o czym przekonaliśmy się w poprzednim poradniku. Z drugiej strony i tak mamy dość dużo inwestycji, że nie wiadomo na co dokładnie wydać monety, a po każdej z nich znikają równie szybko jak pojawiają się na naszym koncie. Jednak nie polecam tracić tutaj żołędzi, potrzeba ich sporo na zakup nowych terenów, a wcale w późniejszym etapie gry prosto ich nie zdobędziemy.


Na 43 poziomie dostaniemy również specjalną wiadomość, dobrą wiadomość, gdyż odblokują się nam dodatkowe powiększenia wioski, będzie ich +18.

Odblokowują się na 43 poziome nowe ziemie

Uwaga: Po Walentynkowej aktualizacji z 2014 roku pierwsze 10 nowych ziem jest za darmo, ale to wymaga i tak sporej ilości czasu.


Świat Dinozaurów (Dino World)

Początkowo w tym świecie dostajemy ziemię 14×14 i każde rozszerzenie dodaje do niej powierzchnię 7×7. Również i tutaj zalecam kupowanie ziem za monety, zarabiamy je znacznie szybciej, a jak chcielibyśmy poszerzyć wioskę maksymalnie to wydamy 10 325 żołędzi albo około 275 milionów monet.

Z drugiej strony musicie wiedzieć, że zakup ziemi za monety wymaga czasu i dopiero gdy on upłynie nowa ziemia będzie dla nas dostępna, ale tym sposobem wydawca próbuje nas zachęcić do kupowania żołędzi jak i ich wydawania. Z każdym powiększeniem ten czas rośnie ekstremalnie i jak na początku będzie to kilka minut tak później poczekamy sobie nawet 4 dni. Tym samym zalecam ciągłe kupowanie za monety, czyli pojawia się nowa ziemia to kupujemy nową, aby grając czekać spokojnie na kolejne tereny, a nie kupować je na ostatnią chwilę.

Czas na oczekiwanie w Ice Age Village zawsze da się skrócić, choćby dzięki żołędziom. Minimalny koszt o 1 żołądź, a tak normalnie wychodzi nam gdzieś 10 sztuk za przyśpieszenie czasu o jedną godzinę. Jeden dzień to 240 żołędzi, więc wątpię, abyście decydowali się na takie rozwiązanie.


Gry podobne