W grze Fruit Ninja, którą przygotowało dla nas studio Halfbrick, to samo jakie wydało niedawno grę Yes Chef, wcielamy się w rolę ninja, którego zadaniem jest cięcie, rozcinanie, krajanie jak największej ilości owoców omijając przy tym przeszkody takie jak choćby bomby. Gra oddaje w nasze ręce różne tryby zabawy od klasycznego poprzez arcade po multiplayer. Nie ważne, który z nich wybierzesz, musimy ciąć i kroić jak najwięcej, niech sok spływa po ekranie.

Nie wiele osób jednak wie, że w Fruit Ninja jest wiele sposobów na to, aby zwiększyć swój wynik punktowy i odblokowywać tym samym różnego rodzaju przedmioty czy bonusy szybciej niż normalnie. Stąd też pomysł na dzisiejszy poradnik, w którym znajdziecie cenne wskazówki do gry i dowiecie się jak grać, aby wygrywać, a to chyba najważniejsze.


Nie musisz kupować starfruit / karambole za prawdziwe pieniądze

Fruit Ninja 001

Karambole (Starfruit) to główna waluta używana w grze i używamy jej do zakupu boosterów i innych rzeczy. Fruit Ninja niekiedy wymusza na nas zakup owej waluty, aby można było spokojnie odnosić kolejne sukcesy w grze. Jednak po co to robić jak możemy mieć je za darmo, czasami wystarczy obejrzeć reklamowe wideo, aby dostać kilka sztuk gratisowo. Również grając zdobywamy tej waluty dość spore ilości, więc liczy się tutaj przede wszystkim cierpliwość i dążenie do celu.


Nie rób długich cięć jeśli bomby są w pobliżu

Fruit Ninja 002

Bomby w trybie arcade nie kończą gry jeśli którąś ciachniemy, ale w klasycznym już tak. Staraj się zawsze wykonywać krótkie cięcia, miej pewną rękę i rozglądaj się za bombami latającymi w tą i we tę. Im dłuższych cięć używasz tym zwiększa się prawdopodobieństwo, że zaczepisz o jedną z bomb. Podążaj za owocami i nie przejmuj się kombosami dopóki nie ma ich w pobliżu.

Sprawdzaj systematycznie kartę Gutsu

Fruit Ninja 003


Możesz w ten sposób zarobić darmowe starfruit za pomocą losowych bonusów. Jeśli nie otwierałeś jej nigdy wcześniej upewnij się, że zrobisz to teraz. Jest to również miejsce, w którym kupujemy wspomagacze, ale odblokowanie niektórych z nich wymaga także spełnienia określonych warunków.

Użyj Peachy Tomes, aby zdobyć więcej punktów w trybie arcade i zen

Fruit Ninja 004

Peachy Times, według mnie, to najbardziej użyteczny wspomagacz w grze o ile lubicie bawić się w trybie arcade. Każda brzoskwinia, którą przetniemy dodaje nam dwie sekundy do odmierzanego czasu. Mimo, że nie wydaje się to być jakąś zawrotną liczbą to gdy przetniemy ich kilka, kilkanaście sztut to możemy znacznie przedłużyć pojedynczą sesję z grą.

Nie używaj więcej niż jednego palca

Fruit Ninja 005

Znalazłem w sieci wiele poradników, w których autorzy zalecają grę przy użyciu więcej niż jednego palca, ale to według mnie niezbyt dobry pomysł i w moich testach nie zwiększyło to efektywności, co więcej znacznie spadła ona w trakcie cięcia kolejnych owoców. Najlepiej położyć swoje urządzenie na płaskiej powierzchni i manewrować jednym palcem co nie odwraca naszej uwagi i nie rozprasza jak w przypadku dwóch paluchów na ekranie.

Wiele bananów to więcej punktów

Fruit Ninja 006

Najciekawszym sposobem na podbicie zdobywanych punktów to dwa power-up’y – banany, użyte w tym samym czasie w trybie arcade. Podwojenie punktów i zamrożenie dają zaskakujące efekty i pozwalają na częstsze kombosy. Gdy już wszystko zamrozimy i owoce poruszają się w zwolnionym tempie to poczekajcie, aż ekran się nimi wypełni i wtedy pięknie, powoli wycinajcie je wszystkie ciesząc się jednocześnie niesamowitymi bonusami.

Prawdziwy ninja najpierw słucha, a później działa

Fruit Ninja 007

Jeśli nałożymy słuchawki, włączymy oryginalny dźwięk gry to możemy usłyszeć dźwięk nadlatującej w naszym kierunku bomby. Pozwoli to nam szybciej zareagować na ewentualne niebezpieczeństwo i przygotować się odpowiednio na ominięcie przeszkody. Jeśli słyszycie w tle tykającą bombę to bądźcie pewni, że coś się dzieje. Jeśli nie słyszycie nic to tnijcie ile wlezie tworząc niesamowite kombosy.

Skup się na zadaniach/celach

Fruit Ninja 008

Wykonując kolejne cele czy jak kto woli zadania w Fruit Ninja możemy bardzo szybko zasypać się darmową waluta starfruit. Ich liczba potrafi być naprawdę spora, a same zadania nie wydają się jakoś niesamowicie trudne. Niektóre jednak wymagają od nas kupienia wspomagaczy i tu może być mały problem. Również nie radzę nigdy płacić za ominięcie zadań, kosztuje to nas za wiele w porównaniu do ewentualnych korzyści.

Nie bój się zaczynać poziomu od początku

Fruit Ninja 009

Niekiedy zaczniemy rozgrywkę w naprawdę kiepskim stylu. Możliwe, że i dotkniemy bomby tuż po starcie trybu arcade, albo przepuścimy zbyt wiele owoców w klasycznym. Nie ma tutaj jednak żadnych żyć, żadnej energii które limituje nam rozgrywkę, możemy więc grać tyle ile nam się podoba, tak często jak lubimy. Jeśli mamy kiepski start to warto zacząć od nowa.

Sensei Little Secrets

W grze Fruit Ninja zajdziemy w osiągnięciach (achievements) w grupie Sensei Little Secrets cztery zadania:

  • Single Cut (Pojedyncze cięcie) – przeciągnij ostrze po krawędzi ekranu gry i nagle zwolnij.
  • So Close – musisz zdobyć o jeden punkt mniej w grze niż osoba będąca od Ciebie wyżej w rankingu, czyli kolejna o jedną pozycję wyżej.
  • Happy Ending – stwórz krytyka na ostatnim owocu w grze tuż przed tym jak kończy się czas.
  • Wake Up! – Rozegraj całą rundę bez ani jednego cięcia, po prostu nie rób nic dopóki nie skończy się czas.

Jak odbić bombę w grze Fruit Ninja?

Musisz kupić w sklepie gry jeden pakiet z zestawu „odbicie bomb”. Pakiet1: x3 za 450 karamboli, Pakiet2: x6 za 900 karamboli i Pakiet3: x9 za 1350 karamboli.

Teraz czas, abyś i Ty czytelniku stał się mistrzem, został prawdziwym ninja. Mam nadzieje, że lista powyższych wskazówek w poradniki Ci w tym pomoże. Jęśli jednak ktoś ma jakieś inne pomysły, sugestie itp. to proszę o pisanie komentarzy.


Gry podobne