Yes Chef! to najnowsza gra logiczna z gatunku match 3, w którą zagramy za darmo na Androidzie jak i na iOS. Za stworzeniem produkcji stoi to samo studio, które oddało nam fantastyczną zręcznościówkę na urządzenia mobilne Fruit Ninja. W Yes Chef połączymy naszą pasję do gotowania z pasją do gier typu puzzle, którą de facto można porównać z wieloma innymi grami z tego gatunku, jednak prezentowana dziś Apk zawiera masę dodatkowych funkcji, których nie znajdziemy u konkurencji.

Poniżej prezentujemy państwu recenzję z opisem gry jak i kilka ciekawych poradników, które pomogą Wam zdobywać darmowe monety jak i znaleźć źródło niekończącej się energii. Dowiedz się z Nami jak grać, aby wygrywać za każdym razem.


[restabs alignment=”osc-tabs-left” responsive=”false”]
[restab title=”Poradniki” ]

Poradnik do gry Yes Chef

Jak zdobywać darmowe monety?

Monety w grze są walutą premium, za którą kupić możemy cenne boostery w sklepie gry jak i odnowić natychmiastowo energię czy kupić specjalne paczki przygotowane przez wydawcę dla graczy na różnych poziomach zaawansowania. Za monety w Yes Chef możemy także dokupić dodatkowe ruchy na poziomie, w którym nam się skończą zanim ukończymy zadania. Mamy wtedy wybór, albo stracić życia albo wydać prawdziwą kasę lub monety na dodatkowe posunięcia.

połączenie z Facebookiem


Na starcie dostajemy 20 darmowych monet, które możemy wydać na cokolwiek, ale nie spieszyłbym się z ich używaniem na początku zabawy bo to tylko strata tak cennej waluty. Oczywiście na obecną chwilę jest kilka sposób, dzięki którym możemy zdobywać monety za darmo. Pierwszym, choć jednorazowym jest połączenie konta gry z kontem naszym na Facebooku, za co otrzymamy 20 złotych monet. Również co każde pięć rund mamy możliwość otrzymać monety w formie nagrody w ilości zależnej od naszego wyniku punktowego. Przykładowo w rundach 5, 10, 15 … itd. można zdobyć maksymalnie po 3 monety, jedna za każdą zdobytą gwiazdę. Warto powrócić do tych poziomów jeśli nie uzyskaliśmy 3 gwiazdek, wtedy prócz kasy zdobędziemy pozostałe monety o ile uda nam się poprawić wcześniejszy wynik.

Monety można zdobywać również w nagrodach za codzienne logowanie do gry, nie musimy grać, wystarczy się dzień w dzień raz zalogować, a w każdy siódmy dzień dostaniemy od 10 w górę tych błyszczących blaszek.

dzienny bonus


Ostatnią metodą jest po prostu kupienie monet w sklepie gry za realną kasę. Nie ma co tu ukrywać, że twórcy zarabiają na takiej sprzedaży, więc jak chcemy osiągać szybciej kolejne sukcesy to warto ich wesprzeć niewielką kwotą.

Jak zdobywać więcej Cash (dolarów)?

Dolary w Yes Chef to zwykła waluta gry, za którą możemy kupić różnego rodzaju wspomagacze tuż przed rozpoczęciem rundy. Cash (dolary) zarabiamy w grze po prostu grając, suma zdobytych dolarów na każdym poziomie zależy od tego ile udało nam się zdobyć gwiazdek. Co więcej, możemy zdobyć dolary również wtedy, gdy przegramy, ale są to już niewielkie kwoty, taka nagroda pocieszenia.

ulepszenia

Więcej dolarów możemy zarabiać dzięki kolejnym Ulepszeniom, podejrzymy te dostępne w dolnym, prawym rogu klikając na ikonkę medalu. Dzięki ulepszaniu Consolation Prize (Nagroda Pocieszenia) możemy dostać znacznie więcej dolarów za przegrane rundy, ale musimy poczekać na poziom 15, dopiero wtedy odblokuje się wspomniane ulepszenie i pozwoli nam zwiększyć nagrodę kolejno o 20, 40, 60 monet.

Za wygrane rundy również można powiększyć nagrodę dzięki ulepszeniom. Great Job pozwala nam zwiększać wygraną o kolejno 5%, 10% i 15%.

Uwaga: Powtarzając wcześniejsze poziomy także zdobywamy Cash.

Jak zdobywać więcej energii?

Energia za wolno się odnawia? Jest na to sposób, możemy znacznie przyśpieszyć zdobywanie nowych punktów energii, a przez to skrócić czas odnawiania się jej w Yes Chef. Jednak jest to możliwe dopiero po rozegraniu 80 poziomu. W Ulepszeniach znajdziemy Energy Recovery, bonus który skróci czas odnawiania się energii.

Pewnie nie uszło Waszej uwadze, że możemy mieć maksymalnie 15 punktów energii na koncie, a jeśli każdy poziom bierze nam minimum 3 pkt energii to szybko może się ona nam skończyć. Na 40 poziomie już możemy zwiększać pojemność dzięki bonusowy Energy Capacity.

Dodatkowo osoby, które połączyły się z Facebookiem mogą poprosić znajomych o przesłanie dodatkowych punktów energii w formie prezentu.

Ale jak to wygląda w praktyce?

Każda runda pobiera przed startem od nas punkty energii, zazwyczaj po 3 i jeśli przejdziemy poziom z wynikiem pozytywnym zostaje nam ona zwrócona, ale w ilości ściśle powiązanej z ilością zdobytych gwiazdek. Zdobywając maksymalnie trzy gwiazdy odzyskamy pobraną energię w całości.

Energię możemy również odnowić natychmiast za złote monety, albo za prawdziwą kasę. Wasz wybór czy chcecie tak przebimbać ciężko zarobione pieniądze.

energia zakup

Po co są Medale? I jak je zdobywać?

Medale w Yes Chef nie są żadną czarną magią. Za każdym razem jak udaje nam się przejść poziom z maksymalnie trzema gwiazdami to zyskujemy dodatkową nagrodę, którą jest jeden medal. Zastanawiacie się pewnie po co owe medale w ogóle są, do czego tak naprawdę służą? Jak czytaliście nasz poradnik od początku to już znacie odpowiedź. Jednak dla pewności napiszę ponownie. Dzięki medalom możemy korzystać z Ulepszeń, tzn. w zakładce z ulepszeniami mamy różne bonusy, które dzielą się każdy na trzy poziomy. Każdy z nich możemy ulepszać i za pierwszy poziom zapłacimy jednym medalem, za drugi dwa, a za trzeci trzy.

Wymagania punktowe

W grze Yes Chef od samego początku, poziom za poziomem przedstawiane są nam różnego rodzaju zadania, które musimy wykonać, aby przejść rundę z powodzeniem. Na każdym poziomie zawsze, bez względu na dodatkowe wymagania, musimy zdobyć na tyle dużo punktów, aby uzyskać co najmniej jedną gwiazdę z trzech maksymalnych.

wymagania punktowe

Niektóre poziomy mają jedynie to wymaganie, zdobywamy więc minimalną ilość punktów i jeśli zostaną nam jeszcze jakieś ruchy to możemy próbować robić tak, aby uzyskać wspomniane trzy gwiazdki, a co za tym idzie medal za level.

Klienci, jak to rozegrać?

W niektórych poziomach w prawym, górnym rogu widzimy wymagania punktowe plus ilość klientów jakich musimy obsłużyć w międzyczasie. Klienci przychodząc do restauracji chcą od nas konkretnych składników i każdego klienta wraz z jego listą życzeń widzimy w lewym, dolnym rogu ekranu gry. Dajemy mu składniki dopasowując elementy na planszy gry, których on od nas oczekuje, a gdy dostanie wszystko to dostajemy bonus punktowy, a on znika i na jego miejsce przybywa kolejny.

klienci

Jeśli obsłużymy klientów (wszystkich) i mamy już na koncie co najmniej jedną gwiazdę to uruchamia się specjalny tryb gry i każdy pozostały ruch jaki mamy na koncie zmienia losowy element na planszy jednocześnie usuwając go i dając nam całą masę dodatkowych punktów. Polecam jak najszybciej obsłużyć wszystkich klientów przy jak najmniejszym zużyciu ruchów co pozwoli nam na koniec zebrać bonus, który prawdopodobnie doprowadzi nas do medalu.

Zamrożone pola – jak je usunąć?

Kolejnym zadaniem przed jakim staniemy w grze są zamrożone pola, ich pewna ilość pojawia się na planszy i musimy je usunąć. Taka bryły lodu usuwamy dopasowując do elementów w nich zamrożonych elementy identyczne. Gdy stworzy się dopasowanie lód pęka i zaczyna takie pole działać jak każde inne. Podobnie jak w przypadku klientów jeśli usuniemy już wszystkie takie pola to uruchomi się tryb końcowy dający bonusowe punkty za każdy pozostały ruch w grze.

[/restab]
[restab title=”Opis gry” active=”active”]

Opis gry

Twórcy gry Fruit Ninja, czyli studio Halfbrick, opublikowali właśnie swoją najnowszą grę na urządzenia mobilne – tytuł z gatunku match 3 – Yes Chef. Stworzona została ona przez CitrusJoy i kierowana jest dla wszystkich graczy, którzy pragną zostać mistrzami kulinarnymi. W zasadzie jest to gra polegająca na dopasowywania kolorowych elementów do siebie runda po rundzie. Każdy poziom ma indywidualny format, a dodatkowo w trakcie gry dochodzą nam z pomocą różnego rodzaju ulepszenia pozwalające zarabiać więcej punktów czy odnawiać szybciej życia na naszych kontach.

Każdy poziom również ma inne wymagania i cele. Bez względu na to dopasowujemy składniki dań na planszy gry tak, aby stworzyć linie składające się z co najmniej trzech elementów, pionowo bądź poziomo. Gdy uda nam się dopasować do siebie cztery albo i pięć symboli to oczywiście dostaniemy bonusowy element na planszy pozwalający zarobić nam znacznie więcej punktów czy pozbyć się z niej uciążliwych symboli. Można także dopasowywać elementy w kształcie liter T i L.

Ulepszaj swoje umiejętności

W niektórych rundach proszeni jesteśmy o obsługę przybywających do restauracji klientów, a robimy to w całkiem prosty sposób dopasowując do siebie składniki, których od nas żądają. W innych poziomach musimy usuwać z planszy kostki lodu, a kolejne mogą prosić nas o przesunięcie określonych elementów, jak choćby papryczki, na sam dół planszy. W większości wypadków musimy także zdobyć odpowiednią ilość punktów, aby pozytywni ukończyć grę z trzema maksymalnymi gwiazdkami, oczywiście zanim zakończą się na możliwe ruchy.

Zauważcie również, że jeśli w Yes Chef uda Wam się na danym poziomie zdobyć trzy gwiazdy to otrzymamy prócz energii, dolarów również medale. A co pięć poziomów mamy szansę wygrać darmowe monety. Na końcu niektórych poziomów również po wykonaniu zadań możemy zdobyć bonusowe punkty za każdy ruch jaki nam pozostał, a także im więcej gwiazd uda nam się zdobyć tym więcej energii do nas wraca, a przy pomocy ulepszeń można również skrócić czas odnawiania się energii.

Pamiętajcie, że energia jest tutaj niezwykle ważna, gdyż dzięki niej dostajecie możliwość zagrania w kolejnych poziomach, na szczęście odnawia się ona co pewien czas, a jak zdobyć więcej energii możecie dowiedzieć się z naszego poradnika. Życia tracimy wtedy jak nie wykonamy zadań na poziomie przez wykonaniem ostatniego, dostępnego ruchu – tak, mamy ograniczenia co do przesunięć na każdym poziomie.

Rozpocznij swoją karierę kucharską

Z pomocą w gotowaniu przychodzą nam także Power-upy, tzw. wspomagacze, które otrzymamy niekiedy za darmo, ale w większości przypadku musimy je dokupić za walutę premium (monety) tuż przed startem gry, ale kilka z nich dostępnych jest także za dolary, które zarabiamy po prostu grając i uzyskując jak najlepsze wyniki.

Co ciekawsze, w Yes Chef Halfbrick promuje swoją wcześniejszą grę, czyli wspomnianą na początku Fruit Ninja. Jeśli w nią gramy to w przełomowych momentach naszego życia jako kucharz możemy dostać bonusy do tej drugiej, bardziej wojowniczej, choć również o jedzeniu, grze.

Gra dostępna jest za darmo do pobrania na Androida i iOS.

[/restab][/restabs]

Wideo z gry

[youtube id=”Wh_hhS1i25o” width=”673″ height=”356″]


Gry podobne